asian ladies Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

10 tūkstančių dolerių lesbiečių sveikatos tyrimams

Arunas | birželio 6, 2006

Medicininės pakraipos gėjų organizacija įsteigė tris stipendijas mokslininkams, tiriantiems lesbiečių sveikatą.

Lesbiečių sveikatos fondas (Lesbian Health Fund), Gėjų ir lesbiečių medicinos asociacijos padalinys (Gay and Lesbian Medical Association), skyrė 10 tūkstančių dolerių inovacinių tyrimų palaikymui.

Fondas buvo įkurtas 1992 metais. Per savo veiklos periodą jis finansavo daugelį atradimų lesbiečių sveikatos srityje, tam išleisdamas virš 450 tūkstančių dolerių.

Fondas skiria tikslines lėšas aktualiausių problemų, su kuriomis susiduria lesbietės, sprendimui. Viena iš stipendijos gavėjų Siuzan Džo Roberts (Susan Jo Roberts),  taip apibūdina fondo veiklos svarbą: „Šios lėšos padės nustatyti rizikos faktorius, lemiančius širdies ir kraujagyslių ligų atsiradimą, rūkymo, antsvorio, hipertonijos ir nepakankamo fizinio aktyvumo reikšmę šioms ligoms. 

Žinoma, kad nemažai lesbiečių susiduria su šiomis problemomis ir netgi dažniau nei kitos moterys. Kad sukurtume rizikos mažinimo programas, turime sužinoti, kaip pačios lesbietės žiūri į šias problemas. Gauti eksperimentiniai duomenys padės sudaryti naujas programas, kurios turės būti toliau finansuojamos“.

Medicinos mokslų daktarė, krūties vėžio specialistė ir Fondo prezidentė Marion Kagano Lynč, (Marion Kavanaugh-Lynch) skelbdama stipendijų laimėtojus, pasakė: „Kadangi ši tyrimų grupė nusipelnė mūsų stipendijų, aš tikiu, kad jų darbai, kaip ir ankstesnių specialistų, rimtai pagerins lesbiečių gyvenimo kokybę ir sveikatą.“

Lesbi.Ru

Dėkojame Mariui už vertimus.

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą