amor en línea en argentina Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

40% žmonių Žemėje mano, kad ŽIV galima išgydyti

Arunas | lapkričio 19, 2007

Labdaros fondas „MAC AIDS Fund“, sukurtas kosmetikos kompanijos MAC, ištyrė plačiai paplitusius mitus ir prietarus apie ŽIV ir AIDS įvairiose šalyse. Iš viso apklausta 4510 žmonių JAV, Didžiojoje Britanijoje, Rusijoje, Prancūzijoje, Kinijoje, Indijoje, Meksikoje, Brazilijoje ir PAR.

Rezultatai neguodžia, pavyzdžiui, apie 40% procentų apklaustųjų nežino, jog ŽIV infekcija – neišgydoma liga. Indijoje 59% suaugusiųjų mano, kad ŽIV galima išgydyti.

„Mano manymu pagrindinė šio tyrimo išvada būtų, kad mes nepakankamai pasakojome apie ŽIV, žmonės nežino faktų ir realybės“, – kalba gydytoja Marcia Martina, ŽIV/AIDS programos direktorė Oacklande, JAV.

Dauguma žmonių nežino apie problemą gaunant vaistus dėl ŽIV. Kas antras respondentas manė, jog prakiškai kiekvienas žmogus, nešiojantis ŽIV, gali gauti būtiną gydymą. Tuo tarpu JTO 2006 metų duomenimis, tokią galimybę turi tik kas penktas žmogus, gyvenantis su ŽIV.

Tyrimas taip pat parodė prietarus, baimes ir diskriminaciją dėl AIDS. Iš viso 50 % respondentų nenorėtų netgi būti šalia ŽIV nešiojančio asmens, 52% nenorėtų gyventi su juo viename name, 79% atsisakytų susitikinėti su tokiu žmogumi.

Apklausos rezultatai parodė, kad pagrindinė viruso plitimo priežastys – lyčių vaidmenys, tai yra įsivaizdavimas, kokie turėtų būti „tikrasis“ vyras ir „tikroji“ moteris. Pavyzdžiui, 73% respondentų mano, jog moterims labai sunku kalbėti apie saugų seksą su partneriais.

Tyrimo autoriai primena, jog visai neseniai buvo nutraukti klinikiniai profilaktinės vakcinos bandymai, ir žmogui nėra būdų atsikratyti viruso, jei jis jam buvo perduotas. Todėl reikėtų nukreipti daugiau resursų bazinėms programoms informuojant apie ŽIV.

Šaltinis: www.aids.ru
Parengė maru. Ačiū

0
0

Komentarai

  • as pasikartosiu:
    turbut sveikata paskutinis dalykas kuri zmogus laiko svarbiausiu dalyku gyvenime ir juo rupinasi ( isskyrus atvejus, kai jau pispiria reikalas)

    Todel tie zmoniu ir mano, nes nezino, nes nesidomi.Is abejingumo sau, kyla ziniu stoka.

    gaila, kad ner tokiu duomenu i ka labiausia zmones kreipia demesi savo gyvenime.

    manau didele vieta uzimtu seksas.

Parašykite komentarą