jewish singles Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Amerikoje ruošiamasi uždrausti homoseksualizmo gydymą

Arunas | kovo 5, 2007

Nauji reparatyvinės terapijos tyrimai paskatino didžiausią psichologų asociaciją peržiūrėti savo politiką gydymo nuo homoseksualizmo atžvilgiu.
Amerikos psichologų asociacija nutarė sudaryti penkių žmonių grupę, kuri turėtų peržiūrėti asociacijos politiką gėjų ir lesbiečių terapijos atžvilgiu.

Šiuo metu parenkami kandidatai. Toks sprendimas priimtas po ilgamečio homoseksualų grupių, tokių kaip National Gay and Lesbian Task Force Policy Institute ir PFLAG (Parents, Family and Friends of Lesbian and Gays), tvirtinančių, jog homoseksualizmo gydymo reklama neša žalą, spaudimo.

Homoseksualų aktyvistai „nuolat mums tvirtino, kad juos neramina atstatymo terapija ir tai, kaip ji reklamuojama“ – sako dr. Klintonas V. Andersonas, lesbiečių, gėjų ir biseksualų skyriaus prie APA direktorius.

APA oficialiai savo politiką homoseksualų atžvilgiu patvirtino 1997 metais, nurodo portalas Invictory.org. Andersonas išskiria tris svarbiausius politikos punktus: APA patvirtina, kad homoseksualizmas nėra psichinis sutrikimas, todėl jo negalima išgydyti; APA sunerimusi, kad tie, kurie homoseksualizmą laiko psichiniu sutrikimu, sąlygoja nepagrįstą ir agresyvų visuomenės požiūrį į  homoseksualizmą; APA siekia, kad gerbiant vienos grupės teises, nebūtų pažeidžiamos kitų grupių teisės.

„Nežiūrint į visa tai per pastaruosius 10 metų buvo publikuoti visiškai nauji reparatyvinės terapijos homoseksualams tyrimai, be to, buvo paskelbtos kitų organizacijų programinės nuostatos homoseksualizmo atžvilgiu, kurie stipriai paveikė APA sprendimą peržiūrėti savo politiką“ – pastebėjo Andersonas.

Tokiam organizacijos sprendimui įtakos turėjo ir nesenas skandalas, kuriame buvo įsipainiojęs ir žinomas pastorius Tedas Chagardas. Jis buvo apkaltintas turėjęs homoseksualių ryšių. Tai pripažino ir pats kaltinamasis. Chagardas praėjo trijų savaičių atstatymo kursą ir krikščionių lyderiai – Chagardo sielovadininkai – tvirtino, kad pastarasis yra visiškai heteroseksualus.  Visuomenė ginčijasi ar galimi tokie pokyčiai ir ar pakankamas tik trijų savaičių terapijos kursas visiškam atstatymui.

Daktaras Vorenas Trokmortonas, psichologijos profesorius, perspėja, kad jeigu APA patvirtins savo politiką prieš atstatančiąją terapiją, tai homoseksualai, kurie nepatenkinti savo gyvenimo būdu praktiškai neturės jokio pasirinkimo. „Mes dabar kalbame apie tuos klientus, kurie nesijaučia laimingi būdami homoseksualais, – sako profesorius.- Tiems žmonėms turime suteikti teisę į terapiją, kad padėtume gyventi taip, kaip jie nori – pagal savas vertybes“.

Šaltinis: www.regions.ru 
Parengė Aeroflot. Ačiū

 
 

0
0

Komentarai

  • nu man tai cia marazmu marazmas… nu net juokinga 😀 atstatomoji terapija 😀 o apie tuos kurie nesijaucia laimingi, tj galiu pasakyt kad jiems tik pagalbos reikia kad sugebetu su tuo susitaikyti ir tada pasaulis nusvinta kitomis spalvomis 🙂

Parašykite komentarą