paginas para buscar pareja en colombia gratis Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Amerikos paaugliai gėjai slepia savo seksualinę orientaciją nuo gydytojų

Arunas | sausio 3, 2007

Amerikos paaugliai gėjai slepia savo seksualinę orientaciją nuo gydytojų
Sveikatos apsaugos organai siūlo gydytojams sudaryti palankias sąlygas seksualumo aspektų aptarimui.

RAND Corporation atliktas tyrimas JAV ir paskelbti duomenys parodė, kad tik trečdalis paauglių, esančių gėjais, lesbietėmis ar biseksualais, pasako gydytojams apie savo seksualinę orientaciją.

Nors 70 proc. apklaustų paauglių žinojo apie savo seksualinę orientaciją, tik 35 proc. apie tai  kalbėjo su savo gydytoju.

Medicinos profesorius ir pediatras dirbantis Oregono sveikatos apsaugos ir mokslo universitete Gart Makler pareiškė: „esame nustebinti šiais rezultatais. Tikėjomės, kad jie pasižymės didesniu orientacijos atskleidimo lygiu, lyginant su dauguma jaunimo, tačiau tik 35 proc. apie savo orientaciją kalbėjo su gydytoju“

Sveikatos skatinimo ir ligų vengimo programos direktorius dirbantis RAND Health, pediatrijos ir visuomenės sveikatos profesorius Kalifornijos universitete Mark Šuster mano, kad „tai priminimas gydytojams, besirūpinantiems paaugliais, kad jie sudarytų komfortišką ir saugią aplinką jauniems žmonėms, kurie galėtu atvirai pakalbėti apie savo seksualinę orientaciją ar kitus seksualumo aspektus.

Amerikos pediatrų akademija, Amerikos Medicinos asociacija ir Paauglių medicinos draugija rekomenduoja gydytoms aptarti seksualumo klausimus su visais paaugliais, o aptarimas neturėtų baigtis gydytojui pateikiant savo vertinamuosius samprotavimus apie paauglio orientaciją.

Tyrimo metu, vykstant konferencijai Models of Pride Youth, buvo apklaustas 131 paauglys. 90proc. Iš jų nurodė, kad per pastaruosius 2 metus lankėsi pas gydytoją. Tačiau nežiūrint į tai, kad 66 proc. paauglių įsitikinę jog gydytojas turėtų žinoti jų seksualinę orientaciją, tam, kad teiktų geresnę medicininę pagalbą, tik 35 proc. paauglių nurodė, kad gydytojas žino apie jų seksualinę orientaciją.           Šaltinis: GayRussia.Ru, pagal UPI
          Parengė Marius. Ačiū Jam.
 

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą