Robe noire daim Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Anglijoje parapijos šventiku pirmą kartą paskirtas ŽIV infekuotas gėjus

Arunas | rugsėjo 11, 2006

Nežiūrint į kaltinimus bažnyčiai dviveidiškumu, parapijiečiai pasiruošę priimti naują šventiką.

Praėjusį sekmadienį britų laikraštis “The Sunday Times” paskelbė informaciją apie tai, kad Anglijoje į parapijos kunigo vietą skirtas ŽIV infekuotas gėjus. Anot laikraščio, tai pirmas atvejis, kai Anglijos bažnyčios vyskupas į tokias pareigas sąmoningai skiria homoseksualą, esantį mirtino užkrato nešiotoju.

Šventikas, kurio vardas neskelbiamas, įsipareigojo vykdyti bažnytines taisykles, kurios reikalauja, kad kungai – gėjai susilaikytų nuo lytinių santykių.

Nors žinoma, kad per paskutinius 15 metų apie 25-30 anglikonų dvasininkijos atstovų mirė nuo ligų, susijusių su AIDS, šis atvejis tapo pirmuoju, kai vyskupas žinojo apie skiriamo šventiko ligą.

Homoseksualios dvasininkijos priešininkai gali tokį sprendimą laikyti provokacija. Anglikonų bendrija jau ir taip gerokai suskilusi  dėl požiūrio į homoseksualumą.

Susirūpinimą taip pat kelia ir tas faktas, kad kunigas ir vyskupas nuslėpė faktą, jog ankstesnę parapiją kunigas buvo priverstas palikti paaiškėjus apie teigiamą ŽIV statusą. Manoma, kad kunigas užsikrėtė ŽIV nuo kito vyro jų seksualinio kontakto metu.

Britų leidinys pranešė, kad šventikas ankščiau vykdė nesudėtingus darbus padėdamas ligoninės kapelionui ir tik ligos gydymo progresas grąžino jam jėgas, kad grįžtų prie kunigo pareigų.

Ankstesnis šventikas, užėmęs jo vietą, gyveno su savo partneriu parapijos namuose. Neseniai jis mirė.

Dauguma iš daugiau nei 1500 Anglikonų bažnyčios kunigų turi tos pačios lyties santykių, gyvena su savo partneriais. Vyskupai į tai nesikiša, nesant skundų. Tai paskato pareiškimus, kad bažnyčia yra veidmainiška homoseksualų atžvilgiu.

ŽIV teigiamo kunigo skyrimas buvo palankiai sutiktas vieno Anglikonų bažnyčios vyskupo, kuris pareiškė: „šis paskyrimas yra bažnyčios brandos ženklas ir rodo jos gyvenimą realiame pasaulyje“.

Tikimasi, kad naujasis kunigas nesusidurs su neigiamu parapijos požiūriu. Vienas parapijietis per praėjusios savaitės mišias pasakė: „Aš nežinau, kur eina pasaulis, tačiau negaliu teisti“. Kita tikinčioji, Sonia,  pareiškė, kad šokiruota tokiu paskyrimu. Tuo tarpu Kris pasakė, kad „mes jo čia labai laukiame“.

www.GayRussia.Ru, pagal The Sunday Times medžigą
 

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą