teen chat apps Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Antonijus

linasmm | rugsėjo 11, 2007

Lietuvos scenos ir televizijos žvaigždės kasdien susiduria su didžiuliu žiniasklaidos dėmesiu. Vos atsivertęs laikraštį ar įsijungęs televiziją, išvysi skandalų kupinas antraštes. Viena žvaigždė pateko į nemalonią situaciją, kita buvo pastebėta apsipirkinėjanti apatinių drabužių parduotuvėje ir panašiai. Maža to, labiau domimasi jų lovos reikalais ar karjeros posūkiais, negu tuo, jog žvaigždės yra tokie patys žmonės, kaip ir mes visi.

Todėl mūsų svetainė — Atsimink.lt — domėsis ne skandalais, o paprastais žmogiškais dalykais. Mums svarbiausia Tavo nuomonė apie sveikatą — kiekvienam žemės gyventojui svarbiausią dalyką.

Kas tas Antonijus? O jis yra renginių organizavimo kompanijos „Elitaz“ projektų vadovas ir renginių vedejas. Pop grupės NEXT vokalistas, dainų žodžių ir muzikos autorius, neseniai savo kūrybos gerbėjams išleidęs debiutinį albumą „Sidabriniai sparnai“. Pirmojo Lietuvoje muzikinio realybės šou „Holivudas“ antrosios vietos nugalėtojas.

O dabar bėgam skaityti Antonijaus minčių apie sveikatą.

Atsimink: Kodėl reikia / verta rūpintis savo sveikata?

Antonijus: Dažnai nutinka taip, kad susirūpinam sveikatos būkle tuomet, kai jau reikalinga gydytojų pagalba. Todėl, manau, verta kasdien daugiau dėmesio skirti savo sveikatai, stengiantis išvengti jos sutrikimų.

Atsimink: Kada rekomenduotumėte pradėti rūpintis savo sveikata?

Antonijus: Žinant mūsų valstybės geografinę padėtį ir sezoninius klimato ypatumus, neišvengiamai esame priversti kasdien galvoti apie tai, kaip nesusirgti: šiltesni ar lengvesni rūbai, vitaminai ir maisto papildai keičiantis sezonams, galų gale, elementari kūno priežiūros higiena bei individualūs žmogaus organizmo poreikiai.

Atsimink: Kaip prižiūrite savo sveikatą?

Antonijus: Jokių ypatingų receptų neturiu. Pagrindinis mano sveikatos ir energijos šaltinis – miegas ir reguliari, subalansuota mityba.

Atsimink: Kiek laiko skiriate sveikatos priežiūrai?

Antonijus: Kasdien, mažiausiai du kartus po 20 min. skiriu vandens procedūroms. Kasdien galvoju kuo maitinsiu savo organizmą. Norėčiau dažniau užsukti į sporto salę, bet dėl sunkiai suplanuojamo darbo užimtumo grafiko, apsilankymai sporto salėje nereguliarūs.

Atsimink: Kam skiriate ypatingą dėmesį?

Antonijus: Nuo 8-nerių metų nešioju akinius, todėl esu nuolatinis optikų ir okulistų klientas.

Atsimink: Kaip dažnai lankotės pas gydytojus?

Antonijus: Per paskutiniuosius 6-erius metus kelis kartus lankiausi pas stomatologą, reguliariai lankausi pas okulistą. Bent kartą per metus atlieku kraujo tyrimus.

Atsimink: Kur ieškote informacijos apie sveikatą?

Antonijus: Dažniausiai internete.

Atsimink: Kaip dažnai jos ieškote?

Antonijus: Kaip ir kiekvienas iš mūsų, kartais susergame patys ar susiduriame su sergančiais žmonėmis. Todėl, norėdamas daugiau sužinoti apie ligą ar sergančiojo sveikatos būklę, ieškau internete informacijos apie ligos simptomus, gydymą ir gydymo įstaigas, galimas pasekmes, ir t.t.

Atsimink: Pasitikite ar nepasitikite informacija apie sveikatą, skelbiama masinėse informavimo priemonėse (televizija, žurnalai, laikraščiai, reklamos, internetas ir pan.)? Kodėl?

Antonijus: Pasitikiu tik dalinai, nes paskutiniu metu ta informacija dažniau būna reklaminio, o ne šviečiamojo pobūdžio.

Atsimink: Ką manote apie mūsų svetainės ir kitų panašių sveikatai skirtų svetainių koncepciją?

Antonijus: Stebint kasdieninį informacinių technologijų progresą, manau, kad kuo daugiau galėsime rasti informacijos mums patogiu laiku internete, tuo rečiau galėsime gaišti laiką valandomis sėdėdami poliklinikose, eilėse laukdami daktarų konsultacijos.

Atsimink: Ką manote apie  AIDS problemą ir kokiu būdu galima mažinti ŽIV infekciją?

Antonijus: Ką gero galima manyti apie mirtį nešančią infekciją. Infekciją, kuri atima iš žmonių artimuosius, kelia pavojų aplinkiniams. Manau, kad saugaus sekso priemonės  vaistinėse turėtų būti dalinamos už dyką, nes dažnai infekuotieji priklauso žemiausiam socialiniam sluoksniui, kuris finansiškai neišgali įsigyti tų priemonių. Jie nesirūpina nei savo higiena, nei sveikata, bet didina rizikos faktorių užsikrėsti sveikiesiems.

Atsimink: Ar esate kada nors atlikęs ŽIV testą?

Antonijus: Esu gyvenime susidūręs su ŽIV infekuotaisiais, todėl žinau, kad užsikrėsti galima ne tik lytinių santykių metu. Žinau, kad kartais žmonės net neįtaria iš kur ir kaip „pasigavo“ infekciją, todėl profilaktiškai tikrinuosi mažiausiai kartą per metus.

Atsimink: Ką palinkėtumėte žmonėms turintiems aktyvų seksualinį gyvenimą?

Antonijus: Apimti ekstazės žmonės dažnai pamiršta sveikatą saugančias priemones, todėl, turintiems aktyvų seksualinį gyvenimą patarčiau: jei jums nerūpi asmeninė sveikata (o niekada negali žinoti…), tai pagalvokite kaip jausitės žvelgdami į akis užkrėstajam partneriui, kaip visą gyvenimą nešiositės širdyje didelę apgailestavimo, nusivylimo ir gėdos nuoskaudą. Kad to išvengtumėt, reikia visai nedaug — visada turėt su savimi apsisaugojimo priemonių, dažniau pagalvoti ne tik apie savo saugumą, bet ir pasirūpinti, kad prieš partnerį jūsų sąžinė būtų rami.

Atsimink: Ko palinkėtumėte svetainės lankytojams?

Antonijus: Sveikatos, laimės, meilės ir sėkmės.

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą