online dating or not Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Apipjaustymas neapsaugo amerikiečių vyrų nuo viruso perdavimo

Arunas | gruodžio 8, 2007

Kaip parodė naujas Amerikos mokslininkų tyrimas, apipjaustymas gali iki 60% sumažinti ŽIV perdavimo tikimybę Afrikos vyrams, bet jis negelbsti juodaodžių ir Lotynų Amerikos kilmės amerikiečių.

JAV Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, juodaodžiams ir Lotynų Amerikos kilmės gyventojams ŽIV perduodamas nepriklausomai nuo to, ar jie buvo apipjaustyti ar ne.

Tyrime dalyvavo 1079 juodaodžių ir 957 Lotynų Amerikos kilmės homoseksualių ir biseksualių vyrų iš Niujorko, Los Andželo, Kalifornijos valstija, bei Filadelfijos, Pensilvanija. Jie užpildė anketą, o po to atliko ŽIV tyrimą. Nepavyko rasti ryšio tarp apipjaustymo ir ŽIV perdavimo.

Medikai mano, kad apipjaustymas (apyvarpės odos pašalinimo procedūra) apsaugo nuo viruso dėl specialių ląstelių, esančių apyvarpėje, kurios atsilaisvina procedūros metu. Vadinamosios Langerhanso ląstelės yra imuninės sistemos barjeras, kovojantis su įvairais virusais, taip pat ir ŽIV.

Šis atradimas leido Pasaulinei Sveikatos Organizacijai rekomenduoti apipjaustymą, kaip vieną iš būdų apsisaugoti nuo ŽIV. Tačiau jis nepadeda 100% apsisaugoti nuo viruso: tyrimai Afrikoje parodė, kad efektyvumas sudaro 50-60%.

Šaltinis: www.aids.ru
Parengė: maru. Ačiū

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą