american singles dating sites Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Apkabink mane

Arunas | balandžio 9, 2009

Prieš kelias dienas visuomeniniu transportu važiavau… Net neatsimenu kur, bet atsimenu, ką mačiau – vaikiną ir merginą, kurie belaukdami žalio šviesoforo signalo, buvo vienas kitą apkabinę taip, lyg ką tik būtų pagavę pasaulio laimę. Tiesą sakant, bent jau vieną žalią šviesoforo signalą jie tikrai pražiopsojo – abejoju ar tik vieną. Jie nesibučiavo, tiesiog kuždėjo kažką vienas kitam į ausį ir mėgavosi tuo, ką žinojo, jog vieną akimirką vis tiek baigsis. Kita vertus, jeigu geri dalykai nesibaigtų, ar mes juos taip vertintume?

Dar prieš trejus metus net nebūčiau pagalvojęs, kad galėčiau/norėčiau ką nors parašyti apie ap(si)kabinimą, o dabar apie tai pasakoju, lyg norėdamas išduoti didžiausią paslaptį. Paslaptį, kuri vieną dieną maloniai sujaukė mano pasaulį.

Yra daugybė būdų apsikabinti. Tas madingasis, kurį jauni žmonės naudoja vietoje žodžio labas, taip pat intymus, kuris neatsiejamas nuo to, kas vyksta toliau, tėviškas, broliškas ir daugybė kitų, bet aš turiu omeny kiek kitokį apsikabinimą.

Mes jau turėjom išsiskirti, kai ji paklausė: Ar galiu tave apkabinti? Nusišypsojau. Taip… Nesupraskit neteisingai, man tas žmogus buvo svarbus, mielas ir tikrai patiko, bet jausmas, kurį patyriau, man priminė epizodą iš filmo “Rain Man”. Pamenat kai Siuzana pabučiuoja nesveiką Tomo Cruise herojaus brolį Reimondą? Na ir koks jausmas?, – paklausia ji. Šlapias – atsako jis. Keisti tie pirmi kartai. Bet laikas eina, galvoje viskas susideda į vietas ir norisi pakartoti. Nes tame yra kažkas, ko nėra niekur kitur.

Taip, tai įmanoma patirti ne su visais žmonėmis – tik su pačiais artimiausiais. Bet nereiktų to visada tapatinti su meile, mylimu žmogumi. Sugebėjimas apkabinti, bendrai, yra žmogaus brandumo požymis. Tai lengva suprasti, kai žinai, kaip sunku vyrui apkabinti vyrą – ką žmonės pagalvos?

Asmenybės galvoja savo, o ne kitų galva. Už nuoširdaus apkabinimo slypi kiti dalykai – ramybė, pasitikėjimas, saugumas, paguoda, džiaugsmas dėl to, kad kažkas yra su tavim – laiko savo glėbyje, saugo tave lyg patį brangiausią dalyką pasaulyje. Tai ne bučiavimasis, kuris gali būti ir tiesiog aistros išraiška. Tai laimė ir sugebėjimas pajusti, jog esi kažkam reikalingas toks, koks esi – tiesiog už tai, kad esi.

Tai sugebėjimas suprasti, ką jaučia pasiklydęs verkiantis vaikas ir supratimas, kodėl apkabinimas gali jį nuraminti. Tai parama tam, kuris sunkiai stovi ant savo kojų, sužinojęs apie artimojo netektį. Tai atsakymas į visus klausimus, neklausiant kas atsitiko.

Tai ačiū už tai, kad esi čia ir dabar su manimi. Tai… Man nieko daugiau nereikia.

Ačiū Tau.

Skiriama L..

Šaltinis: Niekoblogo.lt

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą