where to meet wealthy singles Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Ar amžiaus skirtumas įtakoja santykius?

Arunas | birželio 11, 2006

Gėjų bendruomenė, kaip nei viena kita, persunkta minčių apie amžių(„ageism –pagyvenusių žmonių diskriminacija“), t.y. ryškiai suvokiamos amžiaus skirtumų ribos tarp žmonių. „Eidžizmas“ atsirado Amerikos bitnikų, kurie siūlė „nepasitikėti niekuo, kam per 30, bendruomenėje apie 1950 metus.

Šias idėjas perėmė gėjai, jaunystę ir grožį paskelbdami aukščiausiu tikslu.

Rusijos gėjų bendrija labai jauna. Vidutinis klubų ar kitų susitikimo vietų lankytojų amžius neviršija 25 metų. Sutikti gėjų vakarėlyje žmogų vyresnį nei 40 metų, o tu labiau virš 50 (jei, žinoma, neskaityti nusipelniusių vakarėlių veteranų) – didelė retenybė. Tik nedaugelis pragyvenusių slėpdami savo orientaciją randa drąsos atsiskleisti. Tačiau net ir tie dažniau susiduria su nesuprantančiais ir tyliai atstumiančiais besilinksminančių jaunų gėjų žvilgsniais.

Deja, Rusijos interneto auditorijos tyrimas rodo, kad elektroninėmis komunikacijomis daugiausia naudojasi jaunoji karta. Amžius čia turi didelę reikšmę. Vienas iš pirmųjų bet kokio dialogo klausimų būna: „Kiek tau metų?“. Ir jei skaičius būna pernelyg didelis, tai pašnekovas pradingsta iš dialogo lango ar nustoja atsakinėti. Tas pats pasakytina ir apie pažintis interneto skelbimų lentose.

Didžiausią paklausą turi „berniukai-saldainiukai“, kurių pirmas skaitmuo (amžius) mažesnis už paskutinį („pasididžiavimo“ ilgis).

Pagal Šankerį ir Reichę, viršutinę norimo sekso partnerio amžiaus ribą, didesnę nei 50 metų nurodo tik du procentai apklaustųjų, aštuoniems procentams riba yra 41-50 metų, šešiolikai procentų – 36-40 metų, ir 23 procentams – 31-35 metai. Likę 50 procentų norėtų jaunesnio partnerio.

Vokietijos homoseksualai jaunystę apibrėžia kaip amžių iki 30 metų, vėliau seka 5 metai pereinamojo amžiaus, o nuo 35 metų prasideda senatvė, kuri trunka 3 kartus ilgiau nei jaunystė. Virš 90 procentų jaunuolių norėtų partnerio iki 25 metų ir tik 3 procentai pasiruošę užsiimti seksu su vyresniu nei 35 metų žmogumi. Visose amžiaus grupėse jauno partnerio (iki 25 metų) norėtų virš 66 procentų apklaustųjų.

Nežiūrint į pasirinkimo statistiką, šeimyninius santykius kuriančios homoseksualios poros, kuriose partnerių amžius žymiai skiriasi, sutinkamos neretai. Priežastys ir šio reiškinio paaiškinimas gali būti įvairus: dvasinis artumas vyresnei kartai, infantilumas ir savarankiškumo trūkumas, siekis turėti rėmėją, tėviško švelnumo nostalgija ir t.t. Bet faktas akivaizdus: toks reiškinys egzistuoja.

Santykiai, grįsti pinigais

Yra nemažai gėjų, kuriems santykiai su partneriu priklauso nuo finansinės padėties, o tarpusavio santykiai grindžiami schema „Rėmėjas-išlaikytinis“. Tai labai paplitę tarp gėjų.

Rėmėju, su labai retomis išimtimis, būna užimtas, finansiškai apsirūpinęs žmogus, kuriam neužtenka laiko romantikai, ilgam ‚kabinimui‘, ar noro vaikščioti po žinomas vietas ir ieškoti berniuko nakčiai, o eskorto jaunuoliai jau nusibodę ar taupumas neleidžia.

Išlaikytiniais tampa jauni žmonės, patyrę finansinių ar būsto problemų. Dažnai jiems tai gera proga pergyventi sunkų periodą, kai dar nėra nuosavo būsto ar pastovaus darbo, išsilavinimo. Be to, jam malonu suvokti, kad jis „praėjo kastingą“ ir buvo išrinktas iš daugelio norėjusių atsidurti jo vietoje.

Dabar galima nesimaitinti vien duona nuo stipendijos iki stipendijos ar pasinerti tik į mokslus, kurie galbūt kada nors duos dividendų. Pradžioje viskas gerai. Maistas, brangūs drabužiai, seksas… O vėliau…Vėliau nusibosta būti žaisliuku, beteisiu „objektu“, nes kas moka, tas ir užsako muziką. O ir rėmėjas laikui bėgant praranda interesą berniukui, su kuriuo jo niekas, išskyrus seksą už pinigus, nesieja. Rėmėjas parsiveda kitą berniuką nekaltu veideliu, o ankstesnio paprašoma atlaisvinti patalpas. Tokios sąjungos trunka neilgai, paprastai, iki metų.

Meilė

Poros, kuriose tarp partnerių didelis amžiaus skirtumas, egzistuojančios iš meilės, nieko nestebina. Aišku, išorė čia labai svarbi, tačiau jei myli žmogų, tai jo išvaizda nėra tokia svarbi. Juk kai kurie pamilsta ne vien dėl išorinių parametrų, o ir daugelis gėjų labai įdėmiai prisižiūri savo išvaizdą, tad vyresnis partneris atrodo ne blogiau už savo antrąją pusę.

Kaip taisyklė, tokios poros būna kartu labai ilgai. Ir prie to prisideda ta aplinkybė, kad vyresnis gali palaikyti savo jaunesnį draugą. Dažnai susikuria stabilios poros, galima pasakyti, šeimos, iš pagyvenusio asmens, paprastai pasiturinčio ar autoritetingo, ir jauno homoseksualo.

Vyresnis jaunesniam teikia ne vien materialinę paramą, bet ir profesinę – padeda jam „atsistoti ant kojų“, perduoda savo patirtį, įveda į neprieinamus visuomenės sluoksnius.

Homoseksualūs santykiai tarp vyresnio ir jaunesnio vyro gali malonūs abiems partneriams ir yra ilgalaikė vertybė. Tai padeda sukurti papildomus saitus, kurie išlaiko šeimą kartu po pradinės aistros periodo, tai panašu į vaikų, palaikančių porą kartu, vaidmenį heteroseksualiose šeimose.

Ilgalaikės dviejų skirtingo amžiaus žmonių sąjungos įmanomos. Ir galima užtikrintai pasakyti, kad svarbiausia šiuose santykiuose ne amžius, o žmogus ir jausmai! Jei yra tikri jausmai, tuomet amžius netampa kliūtimi!

www.bluesystem.ru

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą