dating for catholic singles Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Ar apipjaustymas įtakoja vyro lytinį pasitenkinimą?

Arunas | sausio 21, 2008

Pagal neseniai atliko tyrimo rezultatus apipjaustymas neįtakoja vyro lytinio pasitenkinimo, kurį jis patiria santykiaudamas su moterimi.

Apipjaustymas – viena seniausių žmogui žinomų tradicijų. Tai yra dalinis ar visiškas apyvarpės odos pašalinimas, priklausomai nuo operacijos tikslų: ritualinių, higieninių ar pagal gydytojo nurodymus. Kaip žinoma, apyvarpės oda yra jautriausia vyriško lytinio organo vieta, dėl ko ilgą laiką buvo keletas nuomonių, apie lytinius vyro santykius po apipjaustymo.

Tačiau neseniai atliko tyrimo duomenys parodė, kad 98% apipjaustytų vyrų patiria nė kiek mažesnį malonumą lytinio akto metu nei neapipjaustyti. Žurnale „BJU International“ publikuoto tyrimo rezultatai paremti 4500 apipjaustytų vyrų analize.

Tyrimas atliktas Ugandoje ir JAV. Anksčiau egzistavusi nuomonė, kad tokia procedūra gali apsaugoti nuo ŽIV, telieka ginčytina. „Ankstesni tyrimai yra ginčytini ir abejotini,“ – kalba profesorius Ronaldas Gray‘us iš Bloombergo sveikatos mokyklos prie Johno Hopkinso Universiteto, JAV. Naujo tyrimo metu mokslininkams pavyko palyginti vienos tautybės vyrų lytinius santykius prieš ir po apipjaustymo.

Vyrus stebėjo porą metų po apipjaustymo operacijos. Specialistai tvirtina, jog buvo nustatyta, kad apipjaustymas, leidžiantis sumažinti tikimybę perduoti ŽIV, niekaip neįtakoja vyro pasitenkinimo laipsnio lytinio akto metu.

Šaltinis: www.healthy.com
Parengė maru. Ačiū

Kviečiame savanorius: rašyti, versti, kurti ir tt.
info@atsimink.lt

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą