Robe de princesse saharienne Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Ar ilgalaikė gėjų sąjunga ?

Arunas | gegužės 25, 2006

Tarp homoseksualų paplitusi nuomonė, kad sukurti ilgalaikius, stabilius vienos lyties žmonių santykius – yra labai sunku ar net beveik neįmanoma. Nėra giminaičių, visuomenės , valstybės palaikymo, nėra tokio jungiančio elemento kaip vaikai, nėra teisinius ir ūkinius klausimus reguliuojančių įstatymų. Visa tai nepadeda ilgalaikiams santykiams plėtotis.

Tenka išgirsti, kad tokios santuokos nestabilios, nes didelė dalis gėjų linkę mesti nusibodusį partnerį ir ieškoti naujų nuotykių. Tai susiję su daugeliu priežasčių, kurių dalis tikra, o dalis išsigalvota… Pvz., kiekvienoje gėjų santuokoje iškyla vaidmenų šeimoje pasidalijimo problema: ne taip paprasta nuspręsti, kas čia bus tėtis. Ne paskutinėje vietoje yra ir tokie faktoriai kaip formalaus ryšio nebuvimas (santuoka neregistruota), neigiamas visuomenės ir valstybės požiūris.

Ką sako statistika?

Viename Vakarietiškame interneto puslapyje atlikta 8000 homoseksualų apklausa parodė, kad 71 % vienos lyties santuoka trunka trumpiau nei 8 metus. Ir tik 9 % gyvena ilgiau nei 16 metų kartu.

Pagal mūsų atliktą apklausą, kurioje dalyvavo 1700 žmonių, tik penktadaliui pavyko išsaugoti santykius ilgiau nei 3 metus, likę nuo metų iki 3 metų (19%),  13 % turėjo apie 0,5 metų trukusius santykius, o likę- nuo kelių dienų iki kelių mėnesių.

Bet yra daug pavyzdžių, kai gėjai kartu gyvena ilgai ir laimingai. Eltonas Džonas ir Deividas Fernišas (11 metų), Dolče ir Gabana (20 metų), Žan Kokto ir Žan Mare (25 metus, juos išskyrė mirtis) ir daugelis kitų pavyzdžių.

Kaip tai jiems pavyksta?
Mylėti vienas kitą ir būti neišskiriamais draugais

Mano nuomone, gėjų pora nelabai skiriasi nuo bevaikių „natūralų“ poros. Juk niekam ne paslaptis, kad žymiai lengviau pradėti naujus santykius nei išlaikyti senus, kuriuos reikia gelbėti iš kasdienybės nuobodulio, atsirandančio po tam tikro bendro gyvenimo tarpsnio.

Iš tikrųjų, vėliau ar anksčiau net ir nuostabiausias seksas apkarsta, patys įdomiausi pokalbiai ima kartotis, partneriai pradeda varginti vienas kitą, ir atrodo, kad jausmai miršta, o meilė – išeina. Paprastai tai nutinka po 2 metų nuo santykių pradžios. Heteroseksualai paprastai tuo metu jau susilaukia mažylių ir atsakomybė prieš juos verčia ieškoti naujų ir brandesnių krizės įveikimo kelių. Homoseksualai tokio stimulo nejaučia, o bendra buitis ir draugai nedaug ką gali sulaikyti.
Ilgiems santykiams reikia rasti kažką bendro, pradėti daryti kažką kartu, ko ankščiau nedarėte. Ir būtent ne sekso sferoje. Pvz., vakaro arbata, kai jūs pasakojate dienos įspūdžius, arba dešimties minučių mūšis pagalvėmis savaitgaliais. Tai gali būti ir kas nors egzotiško, kaip šuoliai kartu su parašiutu.

Spręsdami šias amžinas problemas žmonės susikausto dėl įvairių stereotipų ir kai jų pastangos neduoda rezultatų, jie būna labai nuliūdę. Tad norėtųsi dar paminėti keletą klaidingų nuomonių santykių tema.

Stereotipų vergai
Pirma klaida: seksualinė įvairovė atgaivins santykius.

Daugelis žmonių būtent tuo metu bando ieškoti naujų santykių, pojūčių, bando įvairias pozas, užsiima sportu.  Iškarto pasakysiu, kad tame nieko blogo. Šis kelias gali maloniai paįvairinti seksualinį gyvenimą, o sportas dar niekam nepakenkė. Bėda ta, kad visas tas aktyvumas neišsprendžia pagrindinės problemos – santykių naujumo iš principo. Net jei jūs ir patobulinate savo kūną, liekate vis viena toks pat.

Kita klaida: Reikia kiekvieną kartą keisti partnerį kai santykiai atsiduria aklavietėje.

Net ir iš pirmo žvilgsnio visiškai atrodantis paprastas sprendimas iš tikro turi ir didelių pavojų. Reikalas tas, kad jei jūsų ankstesni santykiai jūsų netenkino dėl monotonijos, t.y. dėl kažkokio abstraktaus dalyko, tiesiogiai su jumis nesusijusio, tai  pradėdami naujus santykius jūs tampate monotoniškas. Įdomu, kaip jūs charakterizuotumėte žmogų, kuris visas savo problemas sprendžia lengviausiu, nekūrybišku būdu – išeidamas? Pagalvokite, ar norėtumėte būti šalia tokio žmogaus. Ar būtų jis jums įdomus? Ir pagaliau: ar galima tapti laimingu nieko konkretaus nedarant ir savanoriškai pabėgant nuo bet kokių laimės galimybių.

Štai ji – tikroji laimė

Po pirmųjų jausmų nuslopimo jūsų santykiai atsikrato malonaus nors ir nebūtino naujumo lukšto, įgyja galimybe evoliucionuoti į tikrą artumą, kuris ir yra šeimos laimė. Žinoma, kad tai įvyktų, reikia pastangų, Tačiau stengtis verta: juk galite pasiekti kažką unikalų, kažką, ko nebuvo ir nebus niekur pasaulyje, o tik pas jus.

britva.gay.ru

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą