just single dating Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Aš narkomanas ir mano „Naujoji Ieva“

Arunas | vasario 2, 2014

Aš narkomanas ir mano „Naujoji Ieva“
Ir taip kiekvieną dieną, ir taip jau begalybę metų aš esu narkomanas.
Kiekvieną dieną tik saulei nušvitus, saulei pro mano namų palėpės langą, aš skubu… Skubu susileisti į save dozę. Galvoju ar narkotikai yra pėmę viršų? Ar aš dar sugebu pasidžiaugti tais spinduliais tvieskiančiais man į veidą pro palėpės langą? Taip, dar jaučiu malonumą , kai saulė šildo mano žandus.  Tada pasijuntu laisvas ir nepriklausomas, jaučiuosi turtingas, jaučiuosi esąs be rūpesčių, jaučiu palaimą, bet svabriausia –  tą akimirką jaučiuosi nepriklausomas nuo narkotiko.
Vienuolynas. Išėjau su savo „drauge“ iš vienuolyno patalpų palaikyti jai kompaniją. Tuomet aš nevartojau, o ji jau vartojo, tik nežinau kiek metų. Taigi, ji vartojusi pasiūlė ir man. Tik vieną kartą. Aš nedvejodamas sutikau. Tebunie prakeikta ta sekundė kada aš sutikau! Nors buvome ką tik sukalbėję „Taize“ maldą, sakau, tebūnie prakeikta ta minutė, kai aš leidausi sugundomas.  Dabar situacija panaši į Adomo ir Ievos situaciją. O galbūt tai ir buvo  man pasiųsta kita „Naujoji Ieva“ idant mane sugundytų,  ir , kad daugiau nei 20 metų kentėčiau tą priklausomybę? Tačiau tada aš buvau labai jaunas ir naivus. Argi kas nors man prieš pasiūlant to narkotiko papasakojo, kas manęs laukia? Juk ta „Naujoji Ieva“ (taip aš ją  pavadinau)neperspėjo manęs, kas lauks ir kaip stipriai būsiu užvaldytas to šlykštaus narkotiko.
Aš nebepamenu, ką jaučiau tuomet, bet pakako vieno vienintelio karto, kad  užsikabinčiau ir pakliūčiau į šitą prakeiksmą. Po kelerių metų sužinojau jog mano draugė „Naujoji Ieva“  nustojo vartoti. Vat pagalvojau: sugundė, bet pati sugebėjo mesti. Tikrai ją siuntė pats nelabasis. Bet tai aš pasirinkau, nieks manęs nevertė, tik sugundė, suviliojo…
Kad mano pamėgtą  narkotiką vartoja bene visas pasaulis, skamba vos ne kaip tiesa. Kiekvieną dieną matau daugybę žmonių, kurie vartoja  ir kankina visus šalia esančius , taip vis arčiau savęs pritraukdami mirtį. Tame tarpe ir aš, bet aš bijau apie tai kalbėti. Aš tikiuosi…, kad nebevartosiu.

Mano artimiausi žmonės. Mano seserys taip pat vartoja, jų beveik visa aplinka vartoja. Kaskart kai susitinku su artimaisiais,  mane užplūsta keista reakcija: aš pradedu aiškinti kaip jos blogai daro ir, kad reikia saugoti savo sveikatą, kad reikia saugoti savo artimųjų sveikatą, o pats nesiskiriu nuo jų niekuo. Ir jaučiuosi  dar blogiau, kad negaliu atsikratyti to šlykštaus narkotiko.
Aš nenoriu jų prarasti, nes jie mano vieninteliai artimiausi žmonės!

Kiek dar ilgai save kankinsiu ir kiek dar ilgai leisiu gniuždyti save tam narkotikui?
Pamenu, jog kartą, vėl prašvirtus tai pačiai saulei  pro mano palėpės langą , greitai pakilau ir tradiciškai tiesiau ranką link mano narkotiko, kai staiga saulės spindulys, švietęs pro palėpės langą, tarsi dar labiau suspindo. Tuomet aš supratau, kad galiu NEBEVARTOTI.  Patyriau kažką neapsakomo, įvyko lūžis manyje.  Nuo tos minutės nevartojau visas 360 dienų.  Pagerėjo sveikata, pasidariau ramesnis, akyse tarsi prašviesėjo, pasijautau laisvas…
Bet tada atsitiko tai, ko nesitikėjau.  Po metų plaukiau keltu. Spinduliai, kurie švietė pro mano palėpės langą, jie taip pat apšvietė neaprėpiamą jūrą savo nuostabiais blizgančiais spinduliais. Ir tada tarsi vėl išdygo prieš mane  „Naujoji Ieva“ ir pasiūlė vėl… ne, ji vėl mane sugundė.
Viena dozė pamaniau, nieko neatsitiks, juk aš galiu nevartoti, aš juk laisvas. Deja, tai mane vėl pražudė.  Šiuo atveju galima patikėti, kad velnias yra, arba ne. Tai buvo „Naujoji Ieva“, kuri mane vėl sugundė, tik šiuo atveju nematomu būdu tarsi įsikūnijusi į jūros bangas  kvietė patirti dar didesnį „malonumą“ nei jaučiau…
O pagundų aplinkui mane pilna. Nusipirkti šio nartkotiko gali bet kur ir bet kuriuo paros metu.
Turbūt aš esu naivus, tačiau niekaip nesuprantu, jei tai žudo žmogų, žudo kitus, kodėl valdžia/pasaulis nepasirūpina, kad šio narkotiko nebūtų mūsų tarpe?
Ar nesirūpina todėl, kad tai yra dideli pinigai (tai išties dideli pinigai) ar dėl to, kad tą narkotiką pirmasis atvežė Kristupas Kolumbas? To negaliu paaiškinti, bet ar kas galėtų?
Ką jau kalbėti apie pinigus. Kiekvienas narkotikus vartojantis žmogus suvokia kiek pinigų išleidžia. Nepavalgyti, nenusipirkti knygos, nenusipirkti kažko naudingo ar vertingo, bet nusipirkti šio narkotiko.
Faktas: šis narkotikas nepadarė manęs laimingesniu, šis narkotikas neveikia kaip raminamieji, šis narkotikas nepadeda jaustis saugesniu, šis narkotikas iš tiesų žudo mane. Man baisu…
Aš pavargau, aš labai pavargau rūkyti.

Parašė Arūnas.

Ačiū Ingai už straipsnio redagavimą:)

0
0

Komentarai

  • Tu esi Žmogus, Žmogus iš didžiosios raidės, o ten tėra nikotinas,neturintis nei minčių, nei jausmų, nei galių. Tu esi galingesnis už tą, kuris neturi smegenų ir negali galvoti, mąstyti, jausti. Stovėdamas daug aukščiau už jį, nesileisk jo nuleidžiamas į nemąstančių būtybių, zombių lygį.. Išlik Žmogumi iš didžiosios raidės, juk tereikia jam pasakyti – Ne.. Tiesiog nusišypsok Naujajai Ievai į akis, padėkok už išmoktą pamoką ir kilk į aukštesnę, sąmoningumo klasę. Tikiu tavim, patikėk savimi ir savo, kaip mąstančios būtybės, sąmoningumu.Sėkmės tau

Parašykite komentarą