Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Aš ne toks!

Arunas | gegužės 24, 2006

Būdamas gėjumi aš nekenčiu kai kurių gėjų ir, kas svarbiausia, pradedu visų jų nekęsti. Tai ne homofobija, o normali žmogiška reakcija į nesusilaikančius, pasileidusius  asmenis.
(iš vieno gėjų forumo)

Šią frazę aptikau viename forume ir eilinį kartą susimąsčiau – kaip dažnai homofobija sutinkama tarp pačių gėjų. Minimas reiškinys yra pakankamai dažnai sutinkamas ir galima būtų išskirti keletą šios „anomalijos“ priežasčių, tačiau viena įdomiausių ir dažniausiai sutinkamų yra taip vadinamas „denial“ (neigimas).
Neigimas – atsisakymas pripažinti (teisiškai), savo realios homoseksualios orientacijos atsisakymas  (seksologija). Savęs neigimas pasireiškia daugeliui žmonių, ir per jo prizmę galima suprasti iš pirmo žvilgsnio neracionalų elgesį. 

O kuo jis pasireiškia gėjams?
Homoseksualams neigimas pasireiškia daug dažniau, nei kokiai kitai grupei. Susitikimai su priešinga lytimi, seksualiniai santykiai su moterimis ir netgi santuoka, iš kurios gimsta vaikai. Iš čia kyla mitas, kad homoseksualumas įgyjamas. O iš tiesų, vargšas vaikinas ilgus metus (ar net dešimtmečius) kovojo su savimi, bandydamas tapti „normaliu“ – dėl ramaus gyvenimo, gero darbo arba dėl tėvų.
Tokios kovos su vėjo malūnais rezultatas retai būna laimingas šeimyninis gyvenimas arba sėkminga karjera. Tiksliau, siekiamas rezultatas gali būti pasiektas (viskas priklauso nuo savęs kankinimo laipsnio), jeigu valia ir kitos savybės, reikalingos tikslui pasiekti, žmoguje yra, tačiau visada yra „piktas“ „NE“. O jis susideda iš tokių pasekmių:

• Vidinio komforto nebuvimas;
• Kova su savimi, aišku, priveda prie nervinių krizių ir ilgalaikės depresijos;
• Klaidingas tikslas (santuoka su moterimi, karjera), kuriam išeikvojamos visos jėgos išsenka ir viskas, kas pasiekta, griūva. Pasekmėmis gali būti ne tik darbo ar šeimos praradimas ar gili depresija, bet netgi ir bandymai nusižudyti.
Kiekvienas gali sustoti bet kurioje iš šių stadijų, tačiau „sėkmingiausi“ įsigudrina savo gyvenime suderinti heteroseksualią santuoką, karjerą konservatyvioje visuomenėje su savo seksualiniais polinkiais, nežiūrėdami į riziką.
Nerekomenduosiu apgaudinėti moterų arba rizikuoti darbų, pasiduodant atvirumui prieš viršininkus. Vienintelis tinkamas patarimas – ieškoti dvasinio komforto nežalojant savo psichikos. Kol medicina nepajėgė (su visomis tiesomis ir netiesomis) įrodyti, kad homoseksualumas išgydomas – nereikia mėginti tai įrodyti ant savęs. Joks darbas ar tariama Jūsų tėvų ramybė neverta Jūsų dvasinio komforto ir tos nelaimės, kuri gali atsitikti, kai viskas grius ir sveiką protą nugalės tikrieji vidiniai troškimai.
Neigimas būna skirtingas ir jis nepalieka mūsų net tada, kai mes pripažįstame ir priimame savo „išskirtinumo“ faktą.Taip, žmogus suprato, kad jam patinka tos pačios lyties žmonės. Bet paprastai vien šio fakto supratimo yra per mažai.
Labai dažnai tarp homoseksualų sutinkama homofobija – tai ir yra silpnas vidinio neigimo pasireiškimas. Štai jo pavyzdžiai:
1. Jų neigimas
,,aš ne toks, aš geresnis“ – tai tokių vienišų herojų šūkis. Jie dažnai išsiskiria ir yra pastebimi bendroje masėje. Jų lozungas: „Mušk pydarus!“. Pats herojus šiuo atveju „ne pydaras, o gėjus“. Jam, kaip ir pradžioje cituotam autoriui visi „pydarai“ atrodo manieringi, susijaudinę klounai. Juos galima kaltinti homofobija tarp likusios visuomenės dalies, kultūros stoka, jaunimo ir kitomis žmonijos nuodėmėmis. Tokie herojai įsimyli natūralus ir kenčia dėl meilės be atsako, eikvoja visas savo jėgas kovai su tais pačiais vėjo malūnais.
2. Savęs neigimas.

„jie tokie gražūs, protingi, laisvi,  jiems sekasi, o aš – toks negražus, kankinamas kompleksų (daugiau šia tema straipsnyje „Nepilnavertiškumo kompleksas tarp gėjų“), baisus ir nieko nemoku“ – taip kalba kiti neigiantys gėjai. Toks reiškinys gali sutapti su pirmu punktu arba viena stadija pakeisti kitą.

Tokio dvigubo neigimo pavyzdžių pastebėjau pas vieną savo draugą. Vargšas vaikinas buvo įsimylėjęs geriausią draugą, nekentė „pydarų“, bet pažindintis su kažkuo iš „gerų vaikinų“ mirtinai gėdijosi, kankindamasis kiekvieną vakarą vienatvėje arba įprastos orientacijos vaikinų kompanijoje.
– jie tokie moteriški, manieringi, kraipo užpakalius ir varto akis. Tik ir mąsto, su kuo permiegoti ir mažamečius tvirkina! Geria prirūkytuose klubuose arba kabina vyrus tualetuose – šlykštu! Jokios kultūros… Aš su jais neturiu nieko bendro, geriau visą gyvenimą būsiu vienas.
– Aš susipažinau su vaikinu, bet nežinau, kad jam nepatinku – juk jis toks simpatiškas, be to, moka tris kalbas ir yra baigęs du aukštuosius… O matytum, kaip jis piešia! Jis tikriausiai turi krūvas gerbėjų, kam jam vargšas studentas-homikas???
Ar egzistuoja dvigubas neigimas: neigimas savęs kaip gėjaus ir neigimas jų kaip gėjų?
Gėjų nemeilė lesbietėms ir transseksualams taip pat yra neigimas. O juk ir homoseksualai ir transseksualai nuo „natūralų“ skiriasi kitokia psichoseksualinių centrų sandara, savo pasaulėžiūra. Gėjų, lesbiečių ir transeksualų šie centrai skiriasi kiekiais.
Be to, neigimas gėjams būna sudėtingesnis ir sunkesnis negu lesbietėms (dėl visuomenės spaudimo, dažnesniais ir stipresniais vyriško elgesio stereotipais). Transseksualams sunkiau negu homoseksualams, nes jiems tenka laužyti visuomenės įsivaizdavimą ne tik sekso srityje, bet ir viso savo kasdienio gyvenimo srityse.
Be abejo, neigimas atsiranda tik tada, kai žmogus pripažįsta, kad visi žmonės skirtingi: būna skirtingų gėjų, su skirtingais pomėgiais ir elgesiu, skirtingos lesbietės su skirtingais skoniais ir transseksualai – tokie pat normalūs ir sveiki žmonės, kaip ir visi kiti.Ir derėtų visiems laikytis kartu. Būdami kartu, o ne atsiribodami nuo mus supančio pasaulio, padėdami, vieni kitiems.
Komentarai
Būdas atsikratyti neigimo yra paprastas: leiskite kitokiems būti kitokiais! Viskas! Tuo momentu jūs automatiškai ir patys sau leidžiate būti pačiu savimi, o ne sekdami madą iš TV ekranų „sėkmingų“, laimingų ir „prestižinių“ žmonių atvaizdų! (kas turėjo „laimės“ sekti šiais pavyzdžiais, savo kailiu patyrė, kad tai – tik oazės, kurios neteikia pasitenkinimo savimi ir dvasinio komforto. Laimė slypi viduje, kai klausai savo širdies balso!).
Didelė laimė, kai gyveni vienybėje su savo kredo! Iškart išnyksta visi apribojimai, kompleksai, baimės ir visa kita. Tiesiog tu esi tu. Ir viskas! Tu jau neprivalai būti panašus į Petrą, neprivalai būti toks pat kaip Antanas. Jūs individualūs ir kiekvienas turite savus sugebėjimus, kurių neturi niekas kitas! Koks tikslas žlugdyti savo talentą ir taikytis prie svetimų elgesio modelių? Kam jums svetimi raktai nuo svetimų durų?:)

Leiskite sau prabangą būti savimi, o kitiems – kitais!

www.gayalliance.org

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą