crossfit singles dating Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Aš pastoviai įsimyliu

Arunas | balandžio 15, 2009

Egzistencinis lengvumas, džiaugsmingas dvasinis pakylėjimas – romantiškas įsimylėjimas leidžia mus atsipalaiduoti nuo abejonių, gyvenimui suteikia pilnatvės ir apibrėžtumo. Laikui bėgant aistringas potraukis virsta į kai ką daugiau – gilų pasitikėjimo ir prisirišimo jausmą (arba santykiai nutrūksta). Tačiau kai kuriems mūsų visuomet reikia būti emicijų pike, jiems visada būtina meilės euforija. Ilgalaikiai, tvirti santykiai ne jiems: jie gyvena nuo įsimylėjimo iki įsimylėjimo, nekreipdami dėmesio į nesėkmes ir nusivylimus, vis ieško naujų potraukių. Kodėl taip yra?

Bėgimas nuo realybės

Nuolatiniai įsimylėjėliai – dideli svajotojai. Jie geriausiai jaučiasi savo fantazijų pasaulyje. „Dažniausiai jie savimi nepasitikintys žmonės, – komentuoja psichoanalitikas Jeanas-Davidas Nasio. – Realus gyvenimas (jų nuomone, žiaurus ir negailestingas) jiems sukelia didelį nerimą, todėl jie renkasi iliuzijų pasaulį. Net ir santykiuose su kitais žmonėmis jie dažniausiai mato ne realų žmogų, o įvaizdį, kurį nupiešė savo fantazijose.“ Bet kai tik tampa aišku, jog jų meilės objektas neatitinka idealo, jie jį meta ir puola ieškoti naujo.

Apsauga nuo nusivylimų

Meilės nuotykių (dažnai nesuskaičiuojamų) ieško ir tie, kuriems reikalingi stiprūs jausmai, aistros, kuriems būtina jaustis išgyvenimų pike ir visada jaustis meilės santykių „šeimininku“. Poreikis toks stiprus, kad žmogus negali sustoti. „Tiesą sakant, nuolatinis įsimylėjimas, nevirstantis gilesniu jausmu – tai vienas iš psichikos apsaugos mechanizmų, – aiškina psichoanalitikė – psichoterapeutė Ksenija Korbut. – Jį nesąmoningai naudoja tie, kurie bijo rimtų, ilgalaikių santykių. Tokius žmonės gąsdina galimybė tapti priklausomiems nuo mylimo žmogaus, prisirišti prie jo ir jausti didelį skausmą išsiskiriant, jei santykiai baigsis.“

Užmaršties baimė

Žmogus tik praeities mazgas, kai jo neseni santykiai nesureguliuoti. Lengva išsiskirti su praeitimi, kuomet mes staiga suprantame gyvenimo laikinumą, ir, savaime aišku, prisimename apie savo pačių mirtį. „Jei netenkame ko nors iš artimųjų, tai emocijas užgesinti galime tik pamiršdami artimą mums žmogų, – patikslina Katerina Chmelnickaja. – Nesąmoningai mintimis grįžtame pas jį, į mūsų santykius, lyg taip galėtumėme ką nors pakeisti.“

Išsiskyrimo baimė

Nesugebėjimo gyventi dabartimi priežastimi gali būti nenoras išeiti iš vaikystės ir pažvelgti į ateitį. Neretai su tuo susiduria tie, kuriems kenčia dėl realaus ar tariamo tėvo nebuvimo: būtent tėvas, „įsiterpdamas“ į motinos ir vaiko santykius, verčia jį išsivaduoti iš susiliejimo su motina ir atsiverti pasauliui. Būtent tėvas padeda vaikui surasti dabartį ir orientuotis į ateitį. Jei taip nėra, vaikas visuomet bus simboliškai susijęs su motina, o suaugęs visuomet gyvens mintimi „kaip anksčiau buvo geriau“.

Ką daryti?

Suprasti priežastį

Jūsų įsimylėjimo poreikio priežastis atsirado prieš daugelį metų, dar vaikystėje. Stenkitės suprasti, kokias nuoskaudas ar nusivylimus norite paslėpti, nuolat įsimylėdami. Paklauskite savęs: „Ko ieškau meilėje?“, „Ko laukiu iš partnerio ir ką gaunu iš santykių?“

Pripažinti kito žmogaus realumą

Mylėti – reiškia pripažinti partnerio teisę būti individualiam (juk realus žmogus visuomet skiriasi nuo to vaizdinio, kurį piešiame savo vaizduotėje). Tik priimdami mylimą žmogų tokį, koks jis yra, galime išsivaduoti iš ydingo emocinės priklausomybės rato ir sukurti harmoningą partnerystę.

Rasti naują šaltinį stiprioms emocijoms

Stiprių emocijų trūkumas dažnai tampa frustracijos priežastimi – baimė, nusivylimo, bergždumo. Pasistenkite rasti ryškių išgyvenimų šaltinį kur nors kitur: užsiimkite aktyviu sportu, menu, dažniau keliaukite.

Patarimai kitam
Nėra paprasta įsimylėjėliui ištraukti iš romantiško užsimiršimo, įspėjant ir aiškinant , kokie pavojai jo laukia. Nepadės ir pastabos apie nesubrendimą ar nereikalingą naivumą, tai greičiau sukels priešingą reakciją: įsimylėjėlis pajus tik didesnį nusivylimą ir nepasitikėjimą savimi bei dar giliau pasislėps iliuzijose.

Svarbu suprasti, kad artimas jums žmogus bet kuriuo momentu gali vėl įsimylėti iš pirmo žvilgsnio. Todėl pasistenkite jį dažniau nustebinti, gyvenimą padaryti intensyvesnį, turtingą įspūdžiais ir emocijomis. Tai leis jam pajusti, kad jausmai gali atsinaujinti ir šeimyniniame gyvenime.

Šaltinis: Psychologies.ru
Už vertimus dėkojame Maru.

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą