Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Biosensorius ŽIV diagnozuoja per valandą

Gabrys | spalio 2, 2009

Barselonos (Ispanija) Mikroelektronikos instituto prie Vyriausiosios mokslo tyrimų tarybos mokslininkai sukūrė biosensorių, kuris per valandą gali diagnozuoti ŽIV infekciją. Greitai atlikti tyrimą sensorius geba dėl sistemoje naudojamo genetiškai modifikuoto enzimo ir nedidelio mikroelektrodų tinklo.

Nedidelis ir pigus biosensorius, kuris pasirodys jau kitais metais, bus ypač naudingas nutolusiose vietovėse, kur nėra išplėtotas medicininių paslaugų tinklas.

Be to, ši technologija leidžia nustatyti ir kitus virusinius susirgimus: snukio ir nagų ligą, kiaulių gripą, hepatitus B ir C.

Kita Vyriausiosios mokslo tyrimų tarybos mokslininkų komanda dalyvauja tarptautiniame projekte – jie kuria implantuojamą gliukozės kiekio matuoklį. Po oda implantuojamas gliukomatis yra ypač „jautrus“, prietaisas cukraus kiekį matuoja kas 10–15 min.

Analizės duomenis gliukomatis siunčia į mobilųjį paciento telefoną ar bet kokį kitą prie interneto prijungtą įrenginį. Rezultatai gali būti siunčiami ir paciento gydymo įstaigai. Prietaisas taip pat gali patarti, kokių veiksmų imtis sumažėjus ar šoktelėjus cukraus kiekiui. Planuojama, kad prietaisu pacientai galės naudotis jau 2010 m.

Pagal 20 minutos

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą