tag dating site Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Brazilijos karnavalo metu nemokamai bus išdalinta beveik 20 milijonų prezervatyvų

Arunas | vasario 10, 2008

Katalikų bažnyčia yra labai neigiamai nusiteikusi prieš tokio pobūdžio projektus.

Brazilijos sveikatos apsaugos organai artimiausiu metu pradės platinti milijonus prezervatyvų, skirtų kovai su ŽIV/AIDS ir kitomis lytiniu keliu plintančiomis ligomis, tradicinio penkių dienų šią savaitę prasidedančio karnavalo Rio de Žaneire metu.

Naujienų agentūros „Agencia Brasil“ duomenimis Brazilijos sveikatos apsaugos ministras José Gomes Temporão projektą pristatę kultūros centre Rio, pranešdamas, kad iki karnavalo pabaigos- vasario 6 dienos, šeštadienį, vyriausybė yra nusiteikusi išdalinti apie 19,5 milijonų prezervatyvų.

Temporão pabrėžė, kad „mes turime visuomenei leisti suprasti kaip svarbu saugotis“.

Brazilijos katalikų bažnyčios, laikomos didžiausios katalikiška visuomene pasaulyje, atstovas pasisakė neigiamai dėl prezervatyvų dalinimo  ir kontraceptinių priemonių programą.

Vyskupas Antônio Augusto Dias Duarte iš Gyvybės ir Šeimos komisijos, Brazilijos vyskupų nacionalinės konferencijos metu, praeitą savaitę pareiškė, kad „bažnyčia nėra nusiteikusi priešiškai prieš linksminimąsi karnavalo metu, tačiau mes negalime pakęsti žmogaus seksualumo banalizacijos“.

Beveik 80% Brazilijos sveikatos apsaugos ministerijos apklaustų jaunų žmonių pasakė, kad naudojasi prezervatyvais, tačiau tik 40% moterų prisipažino, jog reikalauja jais naudotis. Beveik 600 000 brazilų yra infekuoti ŽIV, iš jų tik 200 000 gauna reikalingą gydymą.

JTO teigiamai vertina Brazilijos pastangas kovojant su ŽIV/AIDS. Vyriausybinės programos nukreiptos į nemokamą antiretrovirusinės terapijos teikimą, kuri gerokai pailgina ligonių gyvenimą.

Šaltinis: www.aids.ru

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą