wikipedia dating sites Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Britai sukūrė nehormoninį kontraceptiką vyrams

Arunas | kovo 5, 2007

Britų mokslininkai sukūrė iš principo naują priešnėštuminį preparatą vyrams, kurį reikia vartoti prieš pat lytinį aktą. Hormonų neturinčio preparato veikimą galima panaikinti ir jis neturi didesnių šalutinių efektų.

Naujas priešnėštuminis preparatas sukurtas naudojant du žinomus vaistus, žinomus gydant šizofrenijos ir hipertonijos simptomus, kurie trukdydavo ejakuliacijai, tačiau nemažindavo lytinio potraukio.

Kruopščiai ištyrus šių vaistų veikimo mechanizmą, mokslininkai surado būdą kaip atsikratyti neigiamo šalutinio poveikio: mieguistumo ir galvos sukimosi. Londono Karališkojo koledžo darbuotojų žodžiais tariant, nehormoninis kontraceptikas buvo sėkmingai išbandytas laboratorijose ir bus prieinamas vartotojams per artimiausius metus.

Tablečių formos preparatas bus rekomenduojamas tiek kaip vienkartinė priemonė, tuo atveju jį būtina išgerti kelias valandas prieš lytinį aktą, tiek kaip reguliari kasdienė priemonė.

Nutraukus terapiją vyriškas vaisingumas visiškai atsistatys per trumpiausią laiko tarpą. Skirtingai nuo kontracepcijos priemonių moterims, vyriškai hormoniniai preparatai nėra plačiai vartojami dėl to, kad neįmanoma visiškai atsikratyti rimtų ir ilgalaikių šalutinio poveikio simptomų.

Dažniausiai stipriosios lyties naudojamos gimstamumo kontroliavimo priemonės tebėra prezervatyvai ar sėklos kanalų perrišimo operacija – vazektomija.

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą