Robe grise tulle Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Diskriminacija žaloja gėjų ir lesbiečių psichinę sveikatą

Arunas | spalio 26, 2006

Tarptautinė kampanija „World Mental Health Day“ („Pasaulinė psichinės sveikatos diena“) atkreipia dėmesį į būtinybę skirti didesnį dėmesį gėjų bendruomenei, kurios nariai dažniau nei kiti bando baigti gyvenimą savižudybe ar kenčia nuo rimtos depresijos. Kampanijos tikslas – atkreipti dėmesį į augantį psichinių sutrikimų, tokių kaip gili depresija, šizofrenija ir galinčių tapti savižudybės priežastimi, skaičių.Anot statistikos duomenų Didžiojoje Britanijoje kasdien nusižudo 111 žmonių. Kampanijos dalyviai tvirtina, kad šiuo požiūriu depresija yra pavojingesnis susirgimas nei tarkim vėžys.Organizacijos GMFA atstovas, užsiimantis gėjų sveikatos klausimais, duotame PinkNews.co.uk interviu pasakė: “Jei pažvelgtumėte į gėjų ir lesbiečių savižudybių duomenis, tai suprastumėte, kad jie vidutiniškai dukart dažniau susimasto apie tokią galimybę, nei „natūralai“.GMFA rengia specialias sesijas homoseksualams, padėdama jiems susidoroti su depresijos, kurią sukelia prievarta ir homofobija, pasekmėmis.

Šiemet publikuotuose Psichinės sveikatos fondo tyrimo rezultatuose nurodoma, kad ketvirtis jaunų gėjų ir biseksualų Šiaurės Airijoje bandė nusižudyti. Tarp pagrindinių priežasčių, vedančių prie savižudybės, įvardijama neapykanta, bendramokslių gąsdinimas mokykloje, kaimynų tyčiojimasis ir nesusipratimai šeimoje.

Kita priežastis susijusi su tuo, kad homoseksualumas palyginti neseniai (1992 m.) išbrauktas iš psichinių sutrikimų sąrašo. Praėjo visai nedaug laiko, kad patys gėjai, lesbietės, biseksualai ir transeksualai suvoktų, kad jų orientacija nėra liga, todėl aptikę savyje homoseksualių polinkių daugelis baiminasi, susimąsto „kas su manim ne taip“ ir prieina išvados, kad yra ligoniai. Tai irgi veda link depresijos, nes žmonės kankinasi, bando nuslopinti savo natūralius jausmus bei užsisklendžia savyje.
 
Kaip pažymi „World Mental Health Day“ aktyvistai, su vienokios ar kitokios formos diskriminacija susiduria visi LGBT atstovai.

Anot 2003 metais atlikto tyrimo, rimtomis psichologinėmis problemomis skundėsi 36 proc. gėjų, 26 proc. vyrų biseksualų, 42 proc. lesbiečių ir 61 proc. biseksualių moterų. Daugelis gydytojų į netradicinę orientaciją žiūri kaip į protinį susirgimą.

Ratas užsidaro: kreipdamasis pagalbos į specialistą homoseksualas jos nesulauks, priešingai, gydytojas įtikina pacientą, kad šis iš tiesų serga, o tai veda prie rimtų pasekmių.

Apklausų rezultatai liudija, kad gėjų ir lesbiečių psichinę būseną veikia homofobiškos politinės kampanijos, kurios padažnėjo daugelyje pasaulio šalių. Pastaruoju metu JAV vienu iš aktualių klausimų yra vienos lyties asmenų santuokos, kurias iš visų jėgų puola konservatoriai. Daugelyje valstijų jos uždraudžiamos, o tai skatina LGBT atstovų nepilnavertiškumo kompleksą.

(Deja, tokie tyrimai neatliekami postsovietinėje erdvėje, o rezultatai būtų siaubingi – Gay.ru pastaba).

Kompaniją „World Mental Health Day“ palaikė tokios organizacijos kaip Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), Jungtinių tautų organizacija.

Šaltinis:  www.gay.ru   
Straipsnį parengė Marius

 

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą