encontrar pareja en facebook gratis Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Džiaugtis smulkmenomis

Arunas | rugpjūčio 23, 2007

Mes dažnai sakome „nereikia smulkintis“, kad nereikia gaišti laiko tam, kas atrodo „nereikšmingi dalykai“. O kas nustatė svarbių dalykų lygį? Kas tas visagalis žmogus, kuris taip lengvai gali nustatyti ribą tarp reikalingo ir nelabai?

Dažnai žmonės praeina pro šalį ir nepastebi savo juokingo atvaizdo baloje, vienišo pūkuoto kačiuko besislepiančio po krūmu nuo lietaus. Tu praėjai pro šalį ir nepastebėjai.

Nepastebėjai nes lijo, nes lyja ir reikia bėgti. Reikia suspėti pasislėpti, nepataikyti į balą, nesušlapti kojų…

Todėl Tu nesustoji ir nepastebi, kad net neypatingai stiprus lietus, o balos negilios… Negilios Tau. O kačiukas jų bijo. Jis mažas, visai mažutis… Ir Tu nepastebėjai, praėjai pro šalį. Smulkmena? Nesvarbu? Galbūt.

Įsivaizduok, kad Tu nepraėjai pro šalį, kad sustojai. Štai sėdi jis toks mažas, akelėmis mirksi, tu jį delnais glostai, slėpi už švarko ir bėgi namo. Bet bėgi ne dėl savęs, bėgi dėl jo. Skubi ir nuo to širdžiai lengviau, džiaugsmingiau!

Štai, pavyzdžiui, būna prabundi ryte nuo žadintuvo garso, už lango tamsu, kambaryje šalta ir taip nesinorisi keltis! Bet Tu stengiesi, ištiesi ranką link laikrodžio… Šią minutę pajutęs šalto oro prisilietimą atsimeni, jog šiandien sekmadienis ir skubėti niekur nereikia! O žadintuvą vakar užvedei tiesiog iš įpratimo: „O tebūnie prakeikti tie įpročiai! Kaip tai bjauriai skamba!“

Greitai išjungi skambutį ir vėl pasineri po antklode. Šiluma skleidžiasi po kūną, Tu gaudai tas laimės sekundes — sekundes neužmirštamo malonumo! Ir užmiegi. Užmiegi nugirdytas džiaugsmu taip netikusiai — ar atvirkščiai — tinkamai prasidėjusios dienos!
Šaltinis: http://psychologies.ru

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą