best site for affairs Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Ekspertai: nėra „saugaus“ kokaino

linasmm | sausio 14, 2010

Didžiosios Britanijos ekspertai tvirtina, kad būtina išsklaidyti mitą, kad kokainas yra „saugus vakarėlių narkotikas“, nes, remiantis atlikto tyrimo rezultatais, 3 proc. netikėtų mirčių yra susiję su šio narkotiko vartojimu, praneša BBC.

Didžiosios Britanijos širdies fondo atstovai teigia, kad žurnale „European Heart Journal“ paskelbti tyrimo rezultatai yra priminimas apie žalingą šio narkotiko poveikį ir tai, kad bet kuriam kokainą vartojančiam žmogui tai gali turėti mirtinų pasekmių.

„Kokainas gali turėti žalingą poveikį vartotojui, įskaitant širdies priepuolius, gyvybei pavojingus širdies rimto sutrikimus, infarktus ir net staigią mirtį. Potencialiai pavojingos kokaino vartojimo pasekmės gali pasireikšti bet kuriam, kuris jį vartoja, net jauniems, sveikiems, anksčiau širdies ligomis nesirgusiems žmonėms“, – teigė dr. Joaquinas Lucena.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad iš 668 staigios mirties atvejų 21 atvejis buvo susijęs su kokaino vartojimu ir nutiko 21-45 amžiaus vyrams.

Dažniausiai tai buvo susiję su širdies funkcijų sutrikimu, dauguma vyrų buvo rūkantys ir, vartodami kokainą, gėrė alkoholinius gėrimus.

Sevilijos teismo medicinos institute dirbantis tyrimo vadovas dr. J. Lucena teigia, kad šie žalingi įpročiai papildė širdžiai mirtiną kokteilį.

„Mūsų išvados rodo, kad kokaino vartojimas sukelia neigiamus pokyčius širdyje ir arterijose, kurie lemia staigią mirtį“, – sakė dr. J. Lucena.

Šaltinis: Delfi.lt

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą