Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

ES įstatymai įpareigoja pripažinti gėjų santuokas

Arunas | gegužės 23, 2006

Neseniai priimta ES direktyva Nr. 2004/38/EC skelbia, kad jei vienoje šalyje sudaroma santuoka, tai sutuoktiniai išlaiko savo vedybinį statusą ir kitose šalyse narėse.

Atrodytų, tai visai įprastas aktas, jei ne tas faktas, kad direktyva tiesiogiai paliečia ir tuos, kurie sudarė vienos lyties sąjungas. ES dabar vienos lyties santuokos oficialiai registruojamos Belgijoje, Nyderlanduose, Ispanijoje, o civilinė partnerystė registruojama Didžiojoje Britanijoje, Švedijoje, Danijoje, Suomijoje, Prancūzijoje ir Vokietijoje.

Maltos parlamentarams, kurie turi suderinti vietinius įstatymus su ES normomis, iškyla dilema: ką daryti, jei Maltos gėjai ir lesbietės sudarys santuokas ES šalyje, kur tai leidžiama, ir grįš į tėvynę oficialiai susituokę. Ir tai vyktų po to, kai Malta (kartu su Lenkija ir Italija)  šitiek priešinosi prieš bet kokių civilinių teisių suteikimą netradicinės orientacijos žmonėms.

Kipras, Graikija, Pabaltijo šalys, Slovakija taip pat kol kas nepripažįsta vienos lyties sąjungų nežiūrint į jų formą. Kitos ES šalys daugiau ar mažiau leidžia tokias sąjungas pradedant nuo bendro gyvenimo registravimo iki oficialios santuokos.

Dar neseniai poros iš šių šalių nuvykusios į valstybes, kuriose nepripažįstamos vienos lyties sąjungos, negalėjo pretenduoti į įstatymų lengvatas, kurios taikomos artimiems giminaičiams, pvz.: vienas fiskalinis ir mokesčių statusas, įvairios socialinės pašalpos, supaprastinta paveldėjimo tvarka ir mažesnis paveldėjimo  mokestis, pirmaeilė teisė globoti sutuoktinio vaikus, teisė gauti pensiją, netekus maitintojo ir daugelis kitų lengvatų, kurios įprastos tradicinėms poroms.

Dabar visa tai turi būti be išimties taikoma ir homoseksualiems sutuoktiniams visoje ES.

www.bluesystem.ru

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą