Robe fourreau coton Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Faktai ir mitai apie masturbaciją.

Arunas | gegužės 23, 2006

Tvirtų mitų ir išsigalvojimų apie masturbaciją egzistuoja labai daug.
Straipsnyje bus pamėginta atskirti faktus nuo klaidingų prasimanymų.
Kiekvienas išskirtas faktas yra patvirtintas tikrove. Masturbacijos paplitimas neapribotas vaikystės periodais arba lytinio brendimo periodais ir tarp atskirų asmenų.
Daugelis vyrų ir moterų, net sukūrę šeimas, užsiima masturbacija visą gyvenimą. Egzistuoja patikimi įrodymai to, kad masturbacija laikas nuo laiko užsiima daugelis vyrų ir beveik pusė moterų. Ypač ji paplitusi tarp 24-50 metų amžiaus asmenų.
Susituokę žmonės tuo užsiima rečiau nei vieniši, be to, tai labiau taikoma vyrams. Egzistuoja didelis netolygumas masturbacijos pasiskirstyme – nuo labai retos (vieną-du kartus per metus) – iki vieno ar keleto kartų per dieną. Visa tai galima aptikti tarp normalių, sveikų ir laimingų individų.
Masturbacija nebūtinai pakeičia seksą su partneriu.
Aišku teisybė, kad kartais masturbacijos griebiamasi siekiant pakeisti seksą su partneriu. Tačiau ji taip pat yra ir savarankiška seksualinės išraiškos forma, nepriklausančia nuo kitų lytinio aktyvumo formų prieinamumo. Dauguma tų, kurie gyvena pilnavertį seksualinį gyvenimą ir kam reikalui esant yra galimybė mylėtis su partneriu, vis tiek su malonumu masturbuojasi.
Tyrimai parodė, kad aktyvi masturbacija ir atskirtas seksualinis aktyvumas, greičiausiai, yra vienas iš įprasto aktyvaus seksualinio gyvenimo, apimančio ir seksualinį aktyvumą su partneriu, komponentų. Tie, kas dažniau masturbuojasi, labiau tikėtina, kad turi dažnus lytinius santykius su partneriais. Kai kurie, iš tikrųjų, gali priskirti ją kitoms lytinio elgesio formoms ir to nereikėtų vertinti kaip lytinio nesubrendimo ar nepasitenkinimo.
Masturbacija galima kartu su partneriu.
Daugelis sekso partnerių niekada nelinkę kalbėtis vienas su kitu apie masturbaciją. Net jei jie abu reguliariai tuo užsiima, jiems dažnai atrodo neįmanoma prisipažinti apie tai vienas kitam. Tikėtina, kad ji priklauso toms paslaptims, kurias partneriai vienas nuo kito slepia. Sugebėjimas įveikti šį bendravimo barjerą ir pradėti kalbėtis apie masturbaciją gali tapti svarbiu etapu gerinant lytinius santykius. Kai kurios poros atranda, kad malonia lytinių santykių forma gali būti bendra masturbacija arba stebėjimas, kaip tai daro partneris.
Besaikės masturbacijos nebūna.
Ilgą laiką knygose apie seksą, skirtose jaunimui, buvo teigiama, kad masturbacija nėra nieko blogo, jei neužsiimti ja per dažnai. Tačiau faktiškai, medicininių kriterijų apie perteklinę masturbaciją nėra. Galima teigti, kad masturbacija nekenkia fiziškai nepriklausomai nuo to, kiek dažnai ja užsiimama. Daugeliu atveju egzistuoja aiškūs apribojimai – kada individas jaučia seksualinį pasitenkinimą, jis (ji) tiesiog praranda norą seksualiai susijaudinti.
Orgazmų skaičius, kurių individui reikia seksualiai pasitenkinti, priklauso nuo paties individo ir aplinkybių. Aišku, kad jei kai kas pasitenkina tokiu būdu, tai jis kuriam laikui praranda susidomėjimą ir kitomis sekso formomis. Masters ir Džonson teigia, kad dauguma apklaustų vyrų išreiškė miglotą susidomėjimą klausimu apie besaikę masturbaciją, tačiau per didele laikė tą, kuri pagal dažnumą viršija jų pačių režimą. Tie, kurie ja užsiėmė kartą per mėnesį, teigė, kad per dažna yra viena ar du kartus per savaitę, o tas, kuris užsiėmė du ar tris kartus per dieną, per dažna laikė penkis kartus per dieną.
Masturbacija gali suteikti tokį pat fizišką lytinį pasitenkinimą, kaip ir seksas su partneriu.
Jeigu vertinti klausimą tiktai iš fiziologinių pozicijų, masturbacija gali suteikti kai kuriems žmonėms lytinį pasitenkinimą. Aišku, jei seksualinių išgyvenimų pilnatvei reikalingas ne tik fizinis, bet ir emocinis artumas su kitu, ji gali sukelti tam tikras problemas. Tačiau masturbacija dažnai, ypač moterims, suteikia tam tikra prasme savireguliuojamos stimuliacijos galimybę, kuri sukelia daug stipresnį orgazmą negu tas, kurį pavyksta pasiekti su partneriu. Kai kuriuos tokius intensyvius stimuliacijos būdus galima perkelti į seksą su partneriu, ypač jei su juo sekso temomis bendraujama laisvai. Maždaug trečdalis koledžo studentų laiko masturbaciją bloga seksu su partneriu pamaina, tačiau maždaug pusė ją laiko geriausiu būdu atsikratyti įtampos ar nusivylimo.
Masturbacija geras būdas sužinoti apie seksualinius išgyvenimus ir reakcijas.
Tarp šiuolaikinių seksoterapeutų ir lytinio švietimo specialistų labai paplitusi nuomonė, kad masturbacija yra ne tik sveika ir normali praktika, bet ir būdu gauti naudingą patirtį. Vyrų atveju labai tikėtina, kad lytinių funkcijų realizavimosi charakteristikai gali turėti įtakos tai, kaip jie užsiimdavo ja ankstyvame amžiuje. Jeigu berniukas masturbuodamasis stengiasi kiek galima greičiau pasiekti orgazmą, šis mėginimas ateityje pilnai gali pereiti į lytinį aktą, priešlaikinės ejakuliacijos forma.
Jei masturbuojantis išmoksti išlaikyti ejakuliaciją kiek galima ilgiau, tai dažnai gali transformuotis į savikontrolę atliekant lytinį aktą su partneriu. Moterų atveju pripažinta, kad masturbacija yra svarbiu būdu sužinoti, kas yra orgazmas ir kaip jį pasiekti. Įvairūs pratimai, pagrįsti ja, naudojami kaip išankstinis kelio į pilną pasitenkinimą su partneriu etapas.
Tyrimai parodė, kad tos ištekėjusios moterys, kurios patirdavo orgazmą užsiimdamos masturbacija, sueityje su partneriu patirdavo dažnesnius ir stipresnius orgazmus nei tos, kurios niekada neužsiimdavo masturbacija, be to, užsiiminėjusioms ja moterims būdingas aukštesnis savęs vertinimas bei stipresni seksualiniai įspūdžiai, joms taip pat būdingas greitas seksualinio pasitenkinimo pasiekimas.
Masturbacija nesukelia silpnumo, psichinio nusivylimo arba fizinio išsekimo.
Kada buvo išsklaidyti mitai, kad masturbacija sukelia įvairias psichines ir fizines ligas, paaiškėjo, kad neegzistuoja kažkokių medicininio įsikišimo reikalaujančių būklių, kurios gali būti susijusios su masturbacija, nepriklausomai nuo to, kiek dažnai individas ja užsiima. Kažkada treneriai perspėdavo sportininkus, kad jie vengtų masturbacijos ir bet kokių kitų seksualinio aktyvumo formų, ypatingai naktį prieš dideles varžybas, nes manė, kad tokie užsiėmimai eikvoja energiją. Nors orgazmas ir gali nuimti įtampą ir suteikti atsipalaidavimą, daugelis atletų teigia, kad iš tikrųjų tai gali pastūmėti juos į sėkmę.
Masturbacija neatima energijos.
Net ir dažna masturbacija neturi įtakos vyrų vaisingumui.
Labai paplitusi nuomonė, kad vyrų organizmas gali pagaminti tik tam tikrą kiekį sėklos ir kad kiekviena ejakuliacija vyrui sekina. Iš tiesų, liaukos, gaminančios sėklą, išlieka aktyvios visą laiką nuo subrendimo iki senatvės. Jos nenustoja gaminti sėklos po tam tikro orgazmų skaičiaus. Tikrovėje faktai byloja tai, kad kuo didesnis lytinis aktyvumas buvo jaunystėje, tuo didesnis jis išlieka ir toliau.
Kuo daugiau sėklos organizmas išskiria ejakuliacijos metu, tuo daugiau jis jos ir pagamina.
Masturbacija nesukelia seksualinio orientavimosi į savo lytį ir su tuo susijusio elgesio.
Daugelis įsivaizduoja, kad masturbacija susijusi su seksualiniais įspūdžiais tai pačiai lyčiai. Tikėtina, kad pasitenkinimo pasiekimas iš savo genitalijų interpretuojamas kaip siekimo gauti pasitekinimą iš genitalijų, būdingų savo lyčiai, požymis. Tai neteisinga. Masturbacija užsiima ir heteroseksualai ir gėjai ir lesbietės ir biseksualai. Ši praktika neturi įtakos jų seksualinei orientacijai.
Masturbacija nėra fiziologiškai būtina.
Kai kurie, ypač vyrai, mano, kad orgazmų nebuvimas yra žalingas. Jie bijo, kad sėklos arba spermos išsaugojimas arba erekcija be orgazmo gali pakenkti organizmui. Iš tikrųjų organizmas pritaiko sėklos gamybą prie seksualinio aktyvumo lygio. Nors masturbacija ir gali būti malonia pažintine patirtimi ir vaidinti svarbų vaidmenį lytiniame gyvenime, ji nėra būtina gerai fizinei ir psichologinei savijautai.
Masturbacija, kaltė ir moralė.
Tikėtina, kad dėl ilgai egzistavusio neigiamo požiūrio į masturbaciją, ši praktika ne visada apsieina be kaltės jausmo. Maždaug pusė moterų ir vyrų teigia, kad užsiimdami masturbacija jie tam tikrų atveju jaučia kaltės jausmą. Pagal viską tai neturi įtakos tam, kaip dažnai vyrai tuo užsiima, bet moterims toks ryšys egzistuoja. Moterys, kurios dėl savęs stimuliavimo jaučia kaltę, su mažesne tikimybe turi teigiamas fiziologines ir psichologines reakcijas masturbacija ir rečiau teigia tai, kad patenkintos lytiniais santykiais arba adaptavimusi tuose santykiuose.
Taip pat, kaip tai turi įtakos ir kitų seksualinio elgesio formų atvejais, skirtingos religijos ir kultūros sieja su masturbacija daugybę įvairių moralinio vertinimo tipų.
Judaizmas, krikščionybė ir islamas ją vertina ypatingai neigiamai, bet tas vertinimas, kaip ir vertinimas kitose religijose, gerokai pasikeitė dėl naujų medicininių ir psichologinių duomenų gavimo. Siekiant pagrįsti jos nuodėmingumą dažnai cituojama Onano istorija. Senajame testamente pasakojama apie tai, kad kažkada Onanas, mylėdamasis su savo mirusio brolio seserimi, prieš išsiveržiant sėklai ištraukdavo organą ir „išliedavo savo sėklą ant žemės“. Dievas supyko ir nubaudė jį mirtimi. Iš tikrųjų Onanas užsiimdavo ne masturbacija, bet praktikavo tai, kas dabar žinoma kaip lytinio akto nutraukimas, naudojamas kaip gimstamumo kontrolės būdas.
Vienaip ar kitaip masturbacija dar vadinama onanizmu. Aišku, kad kiekvienas, spręsdamas klausimą, bus ar nebus masturbacija jo seksualinio repertuaro dalimi, turi atsižvelgti į savo religijos, taip pat tėvų ir bendraamžių vertybes.

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą