Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Gerojo venerologo patarimai

Arunas | liepos 16, 2006

Beveik kiekvieno žmogaus gyvenime nepriklausomai nuo lyties buvo nors viena pikantiška istorija, po kurios atsirado mintys apie venerologą. O nuostabus meilės polėkis – tai, žinoma labai gerai, tačiau lyties infekcijų dar niekas neatšaukė.

Situacija sena kaip pasaulis: susipažino, išgėrė – ir į lovą. Prabudę išsiskyrė, o vėliau susitiko odos ir veneros dispanseryje. Kas nuo ko užsikėtė vienam Dievui žinoma.

Neseniai mokslininkai nustatė, kad žmonių, linkusių į nepagrįstą riziką, elektrinės smegenų zonos, kurios atsakingos už motyvaciją ir apgalvotų sprendimų priėmimą, aktyvumas mažesnis. Tai subtili užuomina apie tai, kad ekstremalai, kurie užsiima seksu be individualių apsaugos priemonių (prezervatyvų, žvakučių), turi problemų su galva. Tiesiog idiotai…

Kažkaip socialinė reklama įkalė į galvas, kad analinio ir genitalinio sekso metu būtinas prezervatyvas. O apie oralinį seksą priminti pamiršo. Kaip manote, kodėl lesbietės viena nuo kitos užsikrečia sifiliu? Teisingai! Juk mikrobams nėra skirtumo per kokias gleivines patekti į organizmą, svarbiausia, kad jos būtų atviros.

Beje, tikimybė, kad vyras užkrės moterį oralinio kontakto metu yra kur kas didesnė, nei esant atvirkščiam kontaktui.

Taip kad merginos nėra ko dėti į burną viską, kas pasitaikė. Juk neveltui sugalvoti prezervatyvai su šokolado ir braškių skoniu.

Trumpiau sakant, saugokitės ! Ypač, jei su partneriu esate vos pažystami , o venerologo pažymos jis neturi. 

Nesiginčysiu, visko nenumatysi, yra ir fors-mažorinių aplinkybių. Tarkime, santykių metu plyšta prezervatyvas. Kokie jūsų veiksmai?

Pirmas variantas – apdairiems

Per kelias pastarąsias paras užsiimti intensyvia LPL (gonorėjos, chlamidijozės, ureaplazmų, mikoplazmų, sifilio, trichomonų) profilaktika. Viskas paprasta: einate pas venerologą, skundžiatės savo sunkiu likimu, ir jums suleidžia arklišką antibiotikų dozę.

Antras variantas – naiviems

Partneris suplėšęs marškinius mušasi į krūtinę ir prisiekinėja, kad yra švarus kaip kūdikis ir jūs juo tikite. Tokiu atveju nesijaudinkite ir palaukite 3-4 savaites.

Jei jūsų gražuolis melavo, tai per tą laikotarpį infekcija pasireikš. Pvz., atsiras bėrimas ant lyties organų, išskyros, niežulys, deginimas ar skausmas pilvo apačioje. Kartais venerinės ligos niekaip nepasireiškia, tačiau net ir tuo atveju, po mėnesio (ne ankščiau) jas galima nustatyti, atlikus specialų tyrimą.

Štai praėjo tris keturios savaitės po atsitiktinių santykių… Laikas pas venerologą.

Taupiems mazochistams rekomenduojame šturmuoti vietinį dispanserį ar kitas medicinos įstaigas kur galėtumėte atlikti tyrimus. Iš pradžių pas gydytoją, vėliau – atlikti tyrimus (kraujo, bendras tepinėlis ir tyrimai dėl konkrečių infekcijų sukėlėjų).

Kai kurie protingi piliečiai linkę eiti į tyrimų laboratorijas aplenkdami gydytoją. Palyginti pigu ir ne tiek nemalonu, tačiau tik tuo atveju, jei jūs tikitės, kad gydymo jums neprireiks…

Paskutiniais metais atsirado pažangios poliklinikos, kuriose ginekologai ir urologai įvaldė venerinių ligų gydymą. Patys ima tiriamą medžiagą (už atskirą mokestį), patys atiduoda juos į laboratoriją, patys skiria gydymą. Labai patogu, juolab, kad gydytojai žino visą jūsų ligos istoriją ir jau tikrai neskirs vaistų, kuriems turite alergiją. Taip sakant, maksimaliai individualus požiūris.

Venerinių ligų inkubacinis periodas

Gonorėja – 2-10 parųChlamidijos – 1-3 savaitėsUreaplazmos – 3-5 savaitėsMikoplazmos – 3-5 savaitėsTrichomonos – 1-4 savaitėsSifilis – 3-4 savaitėsDonovanozė (kirkšnies granuloma, sutinkama daugiausia tropikuose)  – 1-12 savaičių (paprastai 4 savaitės)Minkštasis šankeris – 2-10 parųLyties organų herpis  – 1-26 paros (paprastai 2-10)Smailiosios kandilomos — nuo kelių savaičių iki 9 mėnesių (dažniausia 1-3 mėnuo)

Na ir pabaigai, svarbiausia – gydymas.

Venerologų nuomone, pati maloniausia liga – sifilis. Ji išgydoma greitai ir visiškai. Su kitomis infekcijomis teks pavargti. Kai kurias pavyks išgydyti, kai kurių – ne, tik laikinai užblokuoti… „Brangusis, ką tau parvežti iš kurorto? – Ką tik nori, brangioji, dabar viską gydo“ Visai teisingas anekdotas… (neskaitant ŽIV) 

medportal.ru

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą