russian date pictures Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Gruodžio 1-oji – Pasaulinė AIDS diena

Arunas | lapkričio 30, 2010

Gruodžio 1-ąją pasauline AIDS diena, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į AIDS ir nukreipti visuomenės pastangas prevencinei veiklai, 1988 metais pirmą kartą paskelbė Pasaulio Sveikatos organizacija.       Raudonasis kaspinas – tarptautinis prevencijos ir solidarumo su ŽIV infekuotais ir sergančiais AIDS žmonėmis simbolis. Susirūpinimas ir atsakomybė. Raudonąjį kaspiną nešioja tie žmonės, kurie nėra abejingi su ŽIV/AIDS susijusioms problemoms: infekuotieji, sergantieji, jų draugai, artimieji ir kiti geros valios žmonės. Viltis. Raudonasis kaspinas – ir vilties simbolis: vilties, kad AIDS epidemijos grėsmė išnyks, kad žmonės nebekentės ir nemirs nuo šios ligos.

Parama. Raudonasis kaspinas – tai simbolinė parama tiems, kurie užsikrėtę ŽIV, parama švietėjams, parama efektyvių vaistų kūrėjams bei tiems, kurie dėl AIDS neteko savo draugų, šeimos ar artimųjų.
Raudonojo kaspino nešiojimas yra tik pirmasis žingsnis kovojant su AIDS. Toliau reikia veikti.
Ta veikla reikalinga tam, kad:

* būtų plečiamos paslaugos žmonėms, užsikrėtusiems ŽIV bei sergantiems AIDS;
* kad ŽIV plitimas būtų stabdomas pasauliniu mastu;
* kad būtų kovojama su priešišku požiūriu į žmones, užsikrėtusius ŽIV/AIDS bei su jų diskriminacija;
* kad apie ŽIV/AIDS būtų žinoma kuo daugiau ir su kitais būtų dalijamasi žiniomis bei patirtimi.

Raudonojo kaspino iššūkis. Yra daugybė būdų padėti infekuotiesiems ŽIV bei sergantiesiems AIDS.
Rink faktus: mokykis pats ir mokyk kitus, kaip apsisaugoti nuo ŽIV. Rink ir platink informaciją apie saugų seksą, statistikos duomenis, medicinos ir kitų mokslų atradimus.
Išmok atskirti tiksliuis faktus nuo prasimanymų.
Šviesk kitus. Savo draugus, kolegas, kaimynus ir kitus žmones informuok apie ŽIV bei AIDS: aiškink, kokia tai liga, kaip galima nuo jos apsisaugoti.
Savo darbdaviui ar organizacijos lyderiui pasiūlyk surengti „AIDS dienas“, platinti informaciją. Pasaulinė AIDS diena yra puiki galimybė įsitraukti į šią veiklą.
Parodyk, kad nesi abejingas. Stenkis paveikti visuomenės nuomonę rašydamas į laikraščius, žurnalus ir kitas masinės informacijos priemones, kovodamas su nepakantumu, diskriminacija, priešiškumu, baime ir panika. Visiems pasakok kaip tu kovoji su AIDS. Saugokis pats ir gebk kitus. Stenkis, kad ir kiti suprastų, jog AIDS yra visų mūsų problema.               Video:               Youtube       Youtube  

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą