single doctors dating Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Gytis Ivanauskas

linasmm | rugsėjo 11, 2007

Lietuvos scenos ir televizijos žvaigždės kasdien susiduria su didžiuliu žiniasklaidos dėmesiu. Vos atsivertęs laikraštį ar įsijungęs televiziją, išvysi skandalų kupinas antraštes. Viena žvaigždė pateko į nemalonią situaciją, kita buvo pastebėta apsipirkinėjanti apatinių drabužių parduotuvėje ir panašiai. Maža to, labiau domimasi jų lovos reikalais ar karjeros posūkiais, negu tuo, jog žvaigždės yra tokie patys žmonės, kaip ir mes visi.

Todėl mūsų svetainė — Atsimink.lt — domėsis ne skandalais, o paprastais žmogiškais dalykais. Mums svarbiausia Tavo nuomonė apie sveikatą — kiekvienam žemės gyventojui svarbiausią dalyką.

Pristatome trečiąją žvaigzdę – Gytį Ivanauską.

Gytis Ivanauskas – 2004 m. baigė Lietuvos muzikos akademijos aktorių-šokėjų kurso magistrantūros studijas. Į profesionalaus teatro sceną G. Ivanauskas įžengė 2000 metais, kur O. Koršunovo spektaklyje „Ugnies veidas“ suvaidino paauglį Kurtą. Labiausiai jį išgarsinę vaidmenys yra Romeo („Romeo ir Džuljeta“, rež. Oskaras Koršunovas) bei R.Raskolnikovas („Nusikaltimas ir bausmė“, rež. G. Varnas). G. Ivanauskas dalyvauja įvairiuose šokio projektuose, kūrė miniatiūras, choreografiją kino filmams, yra sukūręs scenografiją monospektakliui „Švyturys“, kuriame pats ir vaidina (rež. G.Varnas), o 2005/2006 metų sezone pristatė savo šokio spektaklį „Praba“. Apdovanotas Lietuvos teatro sąjungos Kauno skyriaus prizu „Fortūna“ bei nominuotas „Auksiniam scenos kryžiui“ už geriausią 2004/2005 m. sezono pagrindinį vyro vaidmenį.

Gyčio Ivanausko teatras įkurtas 2005 metų birželio 28 d. Tai – bene drąsiausias aktoriaus Gyčio Ivanausko poelgis jo kūrybinėje biografijoje. Teatro atsiradimą lėmė jauno ir ambicingo aktoriaus noras parodyti kitokį teatrą, kitokį šokį, įgyti nepriklausomą kūrybinį potencialą bei aktyviai įsitraukti į individualios kūrybos sklaidos procesą. Teatras išsiskiria iš kitų novatoriškumu, savo spektaklių stilistika, raiška bei nestandartiniais kūrybiniais sprendimais. Gyčio Ivanausko teatro kredo- tai visiškai naujas požiūris į kūrėjus bei profesionalųjį scenos meną, kuriame įmanoma netgi pačių netikėčiausių kūrybinių formų samplaika . Teatro spektakliuose šoka aktoriai, aktoriai-šokėjai, sėkmingai vaidinantys dramos spektakliuose bei kine, ir netgi dainininkai, savo individualiu indėliu praturtinantys pasirodymų kalbą. Teatras, gausindamas savo repertuarą, nuolat ieško naujų formų ir netradicinės raiškos sprendimų.
Su debiutiniu šokio spektakliu „Praba“, mėnraščio „Pravda“, teatras buvo pripažintas „Geriausiu nauju teatru“. Plačiau www.giteatras.lt
Atsimink: Kodėl reikia / verta rūpintis savo sveikata?

Gytis Ivanauskas: Mano profesijoje rūpintis savo sveikata yra ypatingai svarbu, kadangi aktorinis meistriškumas reikalauja ne tik psichologinės, bet ir nemažai fizinės energijos bei ištvermės. Mažiausias negalavimas gali sukelti rimtų pasekmių renginio ar spektaklio eigai, negana to, gali visiškai sutrukdyti spektaklio vyksmui ir netgi gana ilgam laikui.

Atsimink: Kada rekomenduotumėte pradėtis rūpintis savo sveikata?

Gytis Ivanauskas: Sveikatos patikrinimą reiktų atlikti, manau, bent kartą į metus. Tačiau tai tik teorija… Deja, kaip ten bebūtų, pas gydytoją apsilankome tik tada, kai būna visai blogai ir, deja, dažnai tai būna per vėlu. Įsisiautėjusi liga ilgą laiką mūsų nepaleidžia.

Atsimink: Kaip prižiūrite savo sveikatą?

Gytis Ivanauskas: Tiesą sakant, aš ir esu iš tų, kurie į gydytoją kreipiasi kentėdami iki paskutinio lašo. Vis galvoju, kad praeis savaime… Esu ištvermingas, todėl mažytis ar didesnis skausmas man paprastai nebūna kliūtis atlikti suplanuotus darbus.

Atsimink: Kiek laiko skiriate sveikatos priežiūrai?

Gytis Ivanauskas: Vėl gi – ligai užklupus dažniausiai bandai atkreipti dėmesį i patarimus, gydytojų nurodymus ir panašiai, tačiau vėliau leidi gyvenimui tekėti sava vaga, vildamasis, kad „dabar jau tikrai viskas bus gerai“.

Atsimink: Kam skiriate ypatingą dėmesį?

Gytis Ivanauskas: Šiuo metu stengiuosi labiau rūpintis savo sąnariais, kadangi turėjau rimtų problemų.

Atsimink: Kaip dažnai lankotės pas gydytojus?

Gytis Ivanauskas: Kaip ir minėjau, į gydytojus kreipiuosi tik tada, kai tikrai reikia jų pagalbos. Vienas dalykas – laiko stoka, antras – vis galvoju, kad praeis savaime…
Atsimink: Kur ieškote informacijos apie sveikatą?

Gytis Ivanauskas: Specialiai informacijos apie sveikatą neieškau. Jei kokiame nors leidinyje aptinku informaciją, kuri man aktuali – mielai perskaitau.

Atsimink: Kaip dažnai jos ieškote?

Gytis Ivanauskas: Specialiai neieškau, jei nugirstu kokį stebuklinga receptą, kaip pagerinti savijautą – išbandau. Tada paprastai prarandu viltį, kad jis nepadeda…

Atsimink: Pasitikite ar nepasitikite informacija apie sveikatą, skelbiama masinėse informavimo priemonėse (televizija, žurnalai, laikraščiai, reklamos, internetas ir pan.)? Kodėl?

Gytis Ivanauskas: Informacija, skelbiama žurnaluose, reklamose, dienraščiuose nelabai pasitikiu, nes vis galvoju, kad tai tik paprasčiausia reklama. Juolab, kad vaistinius preparatus, vitaminus ir kitas priemones visuomet reiktų derinti su gyvenimo būdu. Man retai pavyksta, nes gyvenimo būdas per daug įtemptas.

Atsimink: Ką manote apie mūsų svetainės ir kitų panašių sveikatai skirtų svetainių koncepciją?

Gytis Ivanauskas: Smagu, kad yra tokių šaltinių, kurie stengiasi žmonėms padėti, atsakyti į rūpimus klausimus, patarti. Aš – visuomet „už“!

Atsimink: Ko palinkėtumėte svetainės lankytojams?

Gytis Ivanauskas: Palinkėčiau retkarčiais sustoti, apsidairyti aplink, įvertinti esamą ir galimą situaciją. Jei ne dė savęs, tai bent dėl kitų gerų žmonių aplink, kurie mus myli, kuriems mes rūpime ir kuriems galime padėti.

Atsimink: Ką manote apie  AIDS problemą ir kokiu būdu galima mažinti ŽIV infekciją?

Gytis Ivanauskas: Esu pakankamai kritiškas šiuo klausimu ir manau, kad kiekvienas turėtų pasirūpinti savimi. Rūpindamasis savimi – pasirūpinsi ir kitu. Todėl kiekvienas turėtų atkreipti dėmesį į tai kaip, ką ir su kuo daro, nes užklupus bėdai – bus paprasčiausiai per vėlu.

Atsimink: Ar esate kada nors atlikęs ŽIV testą?

Gytis Ivanauskas: Esu. Dar būdamas moksleivis. Buvo akcija, todėl ir nuėjau. Iš pradžių buvo labai baisu, nors žinojau, kad nieko blogo man būti negalėtų, bet nežinojimas visuomet kelia nepasitikėjimą.

Atsimink: Ką palinkėtumėte žmonėms turintiems aktyvų seksualinį gyvenimą?

Gytis Ivanauskas: Saugių žaidimų! 🙂

Atsimink: Ačiū už nuoširdžius atsakymus ir bendradarbiavimą. Tikime, Jūsų indėlis skatinant rūpinimąsi sveikata, duos apčiuopiamą naudą svetainės lankytojams ir jų draugams.

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą