best free hookup site Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Homoseksualai nežino apie išangės vėžio riziką.

Arunas | balandžio 12, 2007

Kaip praneša CDC, Australijos tyrėjai apklausė gėjus, kad nustatytų jų žinias apie analinę displaziją ir žmogaus papilomos virusą (ŽPV).

Kai kurios ŽPV padermės gali infekuoti išangę ir tiesiąją žarną pasyvaus analinio sekso metu, o su laiku viruso aktyvumas gali sukelti analinę displaziją, kuri veda prie vėžio. Dažniausiai analinis vėžys atsiranda pas ŽIV pozityvius asmenis.
Apklausoje dalyvavo 384 homoseksualūs vyrai iš didelės Melburno gėjų bendruomenės. 92 procentai vyrų save laikė gėjais, o 4,8 procentai – biseksualais. ŽIV pozityvūs buvo 6,4 proc., o 3,5 proc. nežinojo savo ŽIV statuso.

Apskritai apie analinį vėžį nieko nežinojo 19 proc. apklaustųjų. Apie 47 proc. dalyvių nieko negirdėjo apie ŽPV. Daugiau nei pusė – 55,1 proc. apklaustųjų – niekada negirdėjo apie citologinį analinį tepinėlį – tyrimą, nustatantį gleivinės ląstelių pokyčius. Nors 44,8 proc. dalyvių žinojo apie ŽPV, tačiau 56,4 proc. nežinojo ar ŽPV pavojingas vyrams, ar tik moterims.
„Analinės displazijos testas iki šiol nežinomas Australijos gėjams ir jiems nepakanka žinių apie pavojų susirgti“ – daro išvadą tyrėjai. Mokslininkai siūlo plėsti šviečiamąsias analinio vėžio programas skirtas gėjams.

          Šaltinis: Aids.ru
          Parengė Aeroflot. Ačiū!

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą