site de rencontre pour cougar Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Homoseksualų diskriminacija Afrikoje didina sergamumą AIDS

Arunas | kovo 5, 2007

Žmogaus teisių gynėjai reikalauja kuo greičiau imtis priemonių prieš diskriminaciją

Homoseksualų diskriminacija Afrikoje yra ŽIV/AIDS paplitimo juodajame žemyne priežastis. Apie tai kalbama ketvirtadienį paskelbtoje homoseksualų teisių gynimo organizacijos ataskaitoje. Teisių gynėjai reikalauja kuo skubiau imtis priemonių, kad diskriminacija sumažėtų.

„Gėjų ir lesbiečių sergamumas AIDS susijęs ne su jų biologinėmis savybėmis, o yra tik nuolatinio jų pagrindinių teisių pažeidinėjimo ir socialinės padėties rezultatas,“ – sakoma nepriklausomos organizacijos International Gay and Lesbian Human Rights Commission (IGLHRC) pranešime, publikuotame Niujorke.

„Nežiūrint į akivaizdų pagalbos infekuotiems homoseksualams poreikį, iki šiol yra labai mažai apsaugos priemonių, prieinamo gydymo ar programų, besirūpinančių gėjais, o dar mažiau lesbietėmis“, sakoma IGLHRC ataskaitoje.

Teisių gynėjai kalba apie „homofobinę stigmatizaciją“ Afrikoje ir „tarptautinę ribojimo politiką“, kurią iš dalies vykdo JAV, organizacijos nuomone, pasižyminčios „dogmuotu ir konservatyviu požiūriu į tai, kokios priemonės yra geriausios užkertant kelią ŽIV“.

Organizacija Afrikos vyriausybių pareikalavo panaikinti „visus įstatymus, pagal kuriuos savanoriški dviejų vienos lyties asmenų kontaktai laikomi nusikaltimu“, be to, baigti „žmonių areštus, tyčiojimąsi ir persekiojimą dėl jų lytinės orientacijos“.

Aktyvistai taip pat tikisi, kad JAV pakeis savo programas, skirtas kovai su AIDS, panaikindama programos, propaguojančios susilaikymą iki vestuvių, pirmenybę.

Šaltinis: www.gayrussia.ru
Parengė maru. Ačiū.

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą