busco pareja en villahermosa Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Homoseksualūs vyrai galės tapti kraujo donorais

Arunas | rugpjūčio 7, 2006

Švedija jau šiais metais gali pakeisti įstatymą draudžiantį gėjams tapti kraujo donorais. Kaip skelbia Švedijos masinės informacinės priemonės, jau šių metų lapkričio mėn. Švedijos homoseksualai gali gauti leidimą tapti kraujo donorais. Šiuo metu Švedijoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, vyrai negali būti kraujo donorais, jei jie turėjo lytinių santykių su kitais vyrais.
Tokie apribojimai buvo įvesti siekiant užkirsti kelią ŽIV/AIDS plitimui.

Švedijos Infekcinių ligų profilaktikos skyriaus nacionalinės tarybos viršininkas Anders Tegnel paviešino: „Aš galiu patvirtinti, kad mes peržiūrėsime šiuos apribojimus, bet galutinio rezultato prognozuoti negaliu“.

Šiuo metu Taryba rekomenduoja kraujo perpylimo stotims neimti kraujo iš vyrų, turinčių lytinių santykių su kitais vyrais. Rekomendacijose konkrečiai nenurodoma, kokius santykius laikyti seksualiniais.

Tegnel pridūrė: „nėra tokio dalyko, kaip teisė duoti kraujo. Svarbiausia, į ką atkreiptinas dėmesys, tai kraujo saugumas“.

Švedijos sveikatos ministrė Ilva Iohanson džiaugėsi, kad kraujo priėmimo taisyklės gali keistis. Ji nesutinka su tuo, kad homoseksualai priskiriami rizikos grupei.

Jungtinės Valstijos nuo 1977 metų uždraudė imti kraują iš vyrų, turinčių lytinių santykių su vyrais, nors Amerikos Raudonasis Kryžius siūlo peržiūrėti tokią politiką.

Kitos šalys, įskaitant Ispaniją ir Italiją, nedraudžia imti kraujo iš homoseksualų.  Australijoje neimamas kraujas iš vyrų, kurie turėjo lytinių santykių su vyrais per paskutinius 12 mėn.  Pietų Afrikos Respublikoje šis laikotarpis pailginamas iki penkerių metų.

Šio klausimo sprendimu užsiima ne tik Švedija, bet ir Australija, Pietų Afrikos respublika,  Prancūzija, Rusija. Rusijoje jau artimiausiu metu homoseksualams gali būti leista tapti kraujo donorais. Apie tai skelbiama Rusijos Federacijos Generalinės Prokuratūros ir Sveikatos apsaugos ministerijos laiškuose projekto Gay Russia aktyvistams, pareikalavusiems atšaukti diskriminuojančius apribojimus.
ww.gayrussia.ru 

0
0

Komentarai

  • Manau, kad Lietuva šiek tiek pažangesnė, nei Švedija. Lietuvoje kraujo donorystę reglamentuoja Kraujo donorystės įstatymas, kuris neapriboja gay teisių tapti kraujo donorais. Nacionalinio kraujo centro anketose yra klausimas, ar nera buvę vyro santykių su vyru, bet tai tik papildoma informacija donoro sveikatą tikrininačiam gydytojui, kad papildomai atkreiptų dėmesį į galimus rizikos faktorius. Sveikatos apsaugos ministerija nurodo, kad absoliutūs priešparodymai būti donoru yra: AIDS, autoimuninės ligos, onkologinės ligos, epilepsija, cukrinis diabetas, širdies ydos, išeminė širdies liga, aritmijos, trombozės, tuberkuliozė, venerinės ligos, hepatitai, alkoholizmas, narkomanija, lėtinės inkstų ligos, kvėpavimo sistemos ligos. Kaip matot, nei vienas iš šių susirgimų nėra budingas gay visuomenei (net vadinamas gay maras AIDS Lietuvoje labiau paplitęs narkomanų tarpe). Todėl jei gay žmogutis neturi šių susirgimų, jis gali būti donoru. Donorystėje svarbiausia prisiminti, kad reikia "sveikos dovanos", todėl, jei esi sveikas, nesergi aukščiau nurodytomis ligomis, tada nežiūrint homo ar hetero esi, gali būti donoras.

  • As nesuprantu kam drausti jei ta draudima galima apeiti? Ka man ant kaktos parasyta kad as gejus??? nesamones kazkokios, as sutinku kad gal ir priklausom padidintos rizikos grupei, bet, zmones, gal as irgi turiu teise isgelbeti kam nors gyvybe???

  • http://www.ted.com/talks/elizabeth_pisani_sex_drugs_and_hiv_let_s_get_rational_1.html
    Idedu kalba, kam idomu, cia snekama apie aids ir živ virusus, bei jų paplitima skirtingose šalyse ir rizikos grupėse(galit atsisukt nuo 10min). Tyimai rodo, kad šalyse kuriose šiomis ligomis užkrėstų žmonių yra vos po procentą ar daugiau, rizikos grupių kaip gėjų užkrėstų aids yra kas ketvirtas (jei norit tiksliau išgirsti žiūrėkit video). Kraujo centras tiria kraują dėl hepatito, aids, živ ir kitų mirtinų, bei paplitusių ligų, tačiau tai ne visos lytiškai plintančios ligos, todėl galima daryti prielaida, jog gėjai žymiai dažniau nešioja ir kitas ligas. Homoseksualai keičia partnerius keliolika kartų dažniau už normalios orentacijos vyrus, taipogi dažniausiai nenaudoja apsaugos sekso metu. Esant tokiems skaičiams ir faktams, gėjams leist duoti kraują būtų pavojinga, ne dėl diskriminacijos, o dėl didžiulės rizikos. Čia ašku nuomonė, aš ne medikas, bet bent jau iš bendro suvokimo patarčiau žmonėms rėkiantiems dėl diskriminacijos šiektiek pasidomėti.

Parašykite komentarą