Robe de mariage daim Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Homoseksualūs vyrai mylisi ne dažniau nei heteroseksualūs

Arunas | rugsėjo 26, 2007

Jau seniai manoma, kad aukštas ŽIV procentas tarp gėjų tiesiogiai susijęs su dideliu kiekių lytinių partnerių ir lytinio gyvenimo ypatybėmis. Tačiau, kaip praneša POZ, tyrimo, publikuotas žurnale „Sexually Transmitted Infections“, duomenimis nėra didesnių skirtumų tarp heteroseksualių ir homoseksualių vyrų elgesio JAV.

JAV ŽIV nešioja apie 20% procentų homoseksualių vyrų, gyvenančių didžiuosiuose miestuose. 2005 metais apie 50% naujų ŽIV atvejų užfiksuota tarp gėjų. Tačiau, remiantis dviem dideliais tyrimais, nesaugių lytinių kontaktų bei lytinių partnerių skaičius tarp gėjų ir heteroseksualių vyrų ir moterų yra beveik vienodas.

Mokslininkų skaičiavimai įrodo, kad ŽIV paplitimas tarp gėjų labiausiai susijęs su didele rizika dėl nesaugaus analinio sekso, o tam, kad epidemija tokiu pat greičiu plistų tarp heteroseksualių vyrų ir moterų, jiems reikia turėti trigubai daugiau lytinių partnerių nei dabar.

Taigi tam, kad būtų sustabdyta epidemija gėjų bendruomenėse, homoseksualūs vyrai turėtų naudotis prezervatyvais gerokai dažniau nei heteroseksualūs asmenys. O tai labiausiai susiję su gerokai didesne analinio sekso rizika, lyginant ją su vaginaliniu seksu.

Autoriai daro išvadas, kad nors homoseksualūs vyrai mylisi nė kiek ne dažniau nei heteroseksualūs, jų imlumas ŽIV vis tik gerokai didesnis.

Parengė maru. Ačiū
Šaltinis: http://www.aids.ru

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą