dateing website Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

HRW: ŽIV infekuotų asmenų „kolonijos“ pažeidžia žmogaus teises

Gabrys | liepos 30, 2009

Per šimtą visuomeninių organizacijų laišku pareikalavo Kambodžos Vyriausybės, kad ši nebeleistų ŽIV infekuotų šeimų tremti į nuošalų Tuol Sambo miestelį, nuo kurio iki artimiausio miesto yra 25 km. Pasak organizacijų, vietovė neatitinka elementarių sanitarinių sąlygų.
Laiške valdžios taip pat reikalaujama pagerinti tremtinių gyvenimo sąlygas ir užtikrinti sveikatos paslaugų prieinamumą, tarp jų ir antivirusinį gydymą.

Organizacijos praneša, kad birželio mėnesį Kambodžos Vyriausybė iš Borei Keila miesto į Tuol Sambo prievarta iškeldino apie 20 šeimų. Liepos 23 d. į Tuol Sambo buvo atgabenta dar 20 šeimų. Visuomenininkų teigimu, vietovėje nėra tarptautinius standartus atitinkančių sanitarinių sąlygų, taikomų laikinoms stovykloms, įrengiamoms stichinių nelaimių atveju. Šeimos jaudinasi, kad antivirusiniai vaistai bus netinkami vartoti dėl tvyrančio karščio.

Pasak organizacijos Human Right Watch (HRW), ši vietovė, kurioje pastatyti žali metaliniai barakai be vandentiekio ir kitų sanitarinių įrengimų, dar iki atvykstant šeimoms vietinių buvo vadinama „AIDS kaimu“.

„Gyvenimo sąlygos Tuol Sambo kelia didelį pavojų ten gyvenančių šeimų sveikatai“, – sakė HRW patarėja sveikatos klausimais Rebeka Šleifer (Rebecca Schleifer). Ji taip pat pabrėžė, kad „ŽIV infekuoti asmenys yra ypač pažeidžiami dėl susilpnėjusios imuninės sistemos“. „Gyvenimas tokiose sąlygose gali reikšti mirties nuosprendį“, – įspėjo patarėja.

Kitos AIDS sergančius asmenis subūrusios organizacijos atstovas Shiba Phurailatpa mano, kad Kambodžos Vyriausybė „įrengė ŽIV infekuotų žmonių koloniją“. „Nesuvokiama, kaip Vyriausybė, kurios pastangos ŽIV prevencijos srityje yra pripažintos tarptautiniu lygiu, gali ignoruoti elementarias infekuotų asmenų teises“, – sakė S. Phurailatpa.

Gyvendami Borei Keila šie žmonės dirbo taksistais, valytojais, siuvėjais, atlikdavo kitus darbus. Atgabenti į Tuol Sambo, jie neturi galimybių įsidarbinti nei kaimelyje nei jo apylinkėse. Kelionė į Pnompenį kainuoja 5 dolerius, todėl kaimelio gyventojai negali sau leisti susirasti darbą mieste ar apsilankyti pas gydytoją – šeimos dienos uždarbis yra 1,5–3 doleriai.

„Kambodžos Vyriausybė turi sudaryti būtinas sąlygas apgyvendinimui ir suteikti reikiamas paslaugas“, – sako laišką pasirašiusios visuomeninės organizacijos atstovas Kevinas Mudi (Kevin Moody). „ŽIV infekuoti asmenys, kaip ir visi kiti, turi teisę į susirasti pragyvenimo šaltinį ir gauti tokias gyvenimo sąlygas, kurios nekeltų grėsmės jų sveikatai. Toks su ŽIV susidūrusių šeimų perkėlimas į vieną vietą jas stigmatizuoja ir diskriminuoja“, – pareiškė K. Mudi.

Pagal El Mundo, HRW

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą