Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Įdegis be saulės

Arunas | rugsėjo 25, 2006

Amerikiečių mokslininkai sukūrė preparatą, kuris sukuria įdegio efektą be saulės poveikio odai. Tarp kitko, kol kas jis išbandytas tik su pelėmis.

Specialistų altiktas tyrimas, kurio rezultatai publikuoti žurnale „Nature“, turėtų padėti kai kuriems šviesiaodžiams rudaplaukiams žmonėms, kuriems sunku įdegti.

Tokie žmonės vos po kelių valandų pliaže dažnai tik nudega, tačiau nesulaukia norimo įdegio efekto. Tokiu būdu tik padidėja rizika susirgi odos vėžiu.

Tyrimui buvo išvestos kelios pelės su šviesia rausva oda, kuri nekeitė spalvos po nedidelio ultravioletinių spindulių kiekio, bet nudegdavo kai spinduliavimas suintensyvėdavo.

Po to pelių oda buvo paveikta preparatu, pagamintu iš notrelinių šeimos augalo, augančio Indijoje. Substancija privertė odos ląsteles „simuliuoti“ įdegio procesą ir pakeisti pigmentaciją.

Tokio įdegio beveik neįmanoma atskirti nuo įprastų tamsiaodžių pelių įdegio, stebimo po ultravioletinių spindulių poveikio.
 
Vėžio profilaktika
 
Be to, pasak mokslininkų, po odos apdirbimo įdegio kremu oda įgyja imunitetą odos vėžiui, sukeliamam didelėmis saulės radiacijos dozėmis.
Kol kas nėra aišku, ar naujasis preparatas galės įsigerti į žmogaus odą taip giliai, kad galėtų pakeisti jos pigmentaciją. Ir vis dėlto autoriai tikisi, kad šis preparatas padės odos vėžio, nuo kurio Pasaulinės Sveikatos apsaugos organizacijos duomenimis kasmet miršta 60 tūkstančių žmonių, profilaktikai.

Labdaros organizacijos, užsiimančios vėžinių susirgimų profilaktika, patvirtino tyrimų rezultatus, tačiau perspėja, kad negalima visiškai pasikliauti kosmetika.

„Gerai, kad mes dabar daugiau žinom apie įdegio prigimtį, tačiau svarbu prisiminti, kad vargu, ar pakaks tik vieno kremo, saugant šviesios odos žmones nuo nudegimų ir odos vėžio,“ – kalba Nazelle Nann iš britų organizacijos Cancer Research UK.

www.news.bbc.co.uk 

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą