Robe violette en jean Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Indijos deputatai parodė visišką neišprusimą ŽIV/AIDS klausimais.

Arunas | rugsėjo 4, 2006

Dauguma Indijos parlamento deputatų pasirodė esą nenusimanantys apie šį susirgimą. Indija išlieka šalimi, kurioje yra didžiausias pasaulyje ŽIV infekuotųjų asmenų skaičius.
O šios šalies dauguma deputatų yra įsitikinę, kad ŽIV gali būti perduodamas kartu valgant, naudojantis tuo pačiu tualetu ar dirbant viename biure.

Faktą apie Indijos parlamentarų neišmanymą apie ŽIV/AIDS išaiškino apklausa, kurioje dalyvavo 250 šios šalies deputatų. Duomenys buvo pristatyti parlamentui praėjusį trečiadienį. Šią informaciją patvirtino parlamento vadovas Manmohanas Šarma, kuris ir paruošęs šį pranešimą.

Apklausos duomenimis, 64% Indijos įstatymų leidėjų įsitikinę, jog užsikrėsti ŽIV galima dalinantis apranga su infekuotu asmeniu. 56% mano, kad valgymas iš tos pačios lėkštės su infekuotu asmeniu gali prisidėti prie ŽIV perdavimo.

40% deputatų įsitikinę, jog užsikrėsti ŽIV galima kontaktuojant darbe su kolega, o 22,8% mano, jog naudojimasis vienu tualetu taip pat tampa užsikrėtimo priežastimi.

Ekspertai nerimauja dėl to, jog Indijos įstatymų leidėjai neturi elementarių žinių apie tai, kaip efektyviau užkirsti kelią ŽIV/AIDS plitimui.

Taip papt tyrimai parodė, jog apie 25% apklaustųjų nežinojo, kad seksas su keletu partneriu padidina užsikrėtimą ŽIV. Panašus skaičius deputatų nežino ir to, kad prezervatyvų naudojimas sumažina viruso perdavimo riziką.

Apie 46% Indijos parlamentarų nežino, kad infekuota motina gali užkrėsti savo kūdikį esantį įsčiose, o 51% nenutuokia, kad ŽIV galima užsikrėsti perpilant kraują.

Atliekant tyrimą buvo apklaustas beveik trečdalis parlamento rūmų deputatų.

Pagal UNAIDS šių metų gegužę publikuotus duomenis, Indijoje ŽIV/AIDS nešiotojų yra 5,7 milijonų. Tai yra šalis, kurioje didžiausias infekuotų mirtinu virusu skaičius.

Tačiau, kadangi šalies gyventojų skaičius yra virš milijardo, ŽIV užsikrėtusių skaičius sudaro ne daugiau vieno procento.

Akivaizdu, jog gauti tyrimo duomenys turi pastūmėti Indijos valdžią į intensyvesnį kovos prieš ŽIV/AIDS darbą.

www.medportal.ru

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą