best canadian dating site Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Įvairūs apipjaustymo stiliai ir būdai

Arunas | kovo 1, 2007

Apipjaustymas – viena iš labiausiai paplitusių chirurginių operacijų. Nežiūrint į paprastumą, ši operacija gali būti atliekama skirtingais būdais, kurie nulemia įvairius estetinius rezultatus. Vakarų šalyse susiformavo „apipjaustymo stilių“ samprata (circumcision styles).

Lyties organo oda prisitvirtinusi dviejose vietose: prie pagrindo, kur penis prisitvirtina prie priešinių kaulų ir aplink galvutės karūną. Visu likusiu peniu ji laisvai juda. Jei odos ilgis didesnis nei atstumas nuo gaktos iki galvutės, tai dalis odos uždengia galvutę, suformuodama apyvarpę.

Operacijos esmė- sutrumpinti lyties organo odą. Kokią odos dalį reiktų pašalinti ir kurioje vietoje – tai klausimas, kuris iškyla tiek urologui, tiek pacientui. Priklausomai nuo šalinamos odos dydžio ir vietos gaunamas skirtingas galutinis rezultatas. Medicininiu požiūriu visi sprendimai vienodi, tačiau estetinis vaizdas turi atitikti paciento priešoperacinius lūkesčius.

Priklausomai nuo apipjaustymo stiliaus organo vaizdas ramybės būsenoje ir erekcijoje skirsis. Kadangi medicininė apipjaustymo dalis nėra sudėtingas chirurginės urologijos klausimas ir su ja sėkmingai gali susitvarkyti net pradedantis specialistas, o daugiausia klausimų kyla dėl penio vaizdo po operacijos, tai apipjaustymą galima priskirti plastinės chirurgijos sričiai.

Lygiai kaip ir blefaroplastika. Pašalinti dalį voko odos gali bet kuris chirurgas, tačiau padaryti taip, kad būtų gražu, tik plastinis chirurgas.

Apibūdinsime labiausiai paplitusius apipjaustymo stilius. Deja, medicininė terminologija šiuo klausimu kiek skurdoka, tad pasinaudosime Vakaruose sukurtais terminais.
Minimalus apipjaustymas. Dažniausiai atliekamas dėl medicininių priežasčių. Šiuo atveju išpjaunamas nedidelis apyvarpės odos ruožas. Po operacijos apyvarpė uždengia galvutę. Šios operacijos trūkumas- tikimybė formuotis rando žiedui.

Dalinis apipjaustymas.

Taip pat atliekamas esant medicininei būtinybei. Apyvarpė ramybės būsenoje beveik dengia visą galvutę, atvira lieka tik uretros skylutė. Reiktų pažymėti, kad pagal judėjišką tradiciją nei minimalus, nei dalinis apipjaustymas nelaikomas tikru.

Laisvas arba nesiauras apipjaustymas.

Esant šiam tipui galvutė visada lieka atidengta. Apyvarpės srityje ramybės būsenoje susiformuoja apyvarpės odos likučių raukšlės, kurios gali nežymiai nukristi ant galvutės karūnos, o esant šaltame vandenyje gali ją iš dalies uždengti. Apyvarpės sritis ramybės būsenoje yra uždengta.

Vidutinis apipjaustymas.

Dažniausias apipjaustymo būdas. Galvutė visuomet atvira net esant šaltame vandenyje. Nedidelė klostė gali būti ir apyvarpės srityje, tačiau ji mažesnio diametro nei galvutės karūna.

Siauras apipjaustymas.

Atliekamas tik pacientui pageidaujant ar atliekant plastinę operaciją dėl medicininių priežasčių. Taip apipjaustant odos raukšlės nelieka visai. Esant tokiam apipjaustymui gaunamas vizualinis penio sumažėjimas. Erekcijos metu oda stipriai įsitempia.

Taip pat skiriami aukštas ir žemas apipjaustymo stilius. Šis terminas žymi cirkuliarinės siūlės lygį penio atžvilgiu. Jos padėtis priklauso nuo pašalinto vidinio ir išorinio apyvarpės lapelio santykio.

Žemas apipjaustymas.

Esant jam beik visai pašalinama vidinė apyvarpės odos dalis, o pjūvis atliekamas prie pat galvutės pabaigos.

Aukštas apipjaustymas. Atliekant aukštą apipjaustymą reikia beveik visiškai išsaugoti vidinę apyvarpės dalį. Pjūvis atliekamas tam tikru atstumu nuo gaktos.

Aukšto siauro apipjaustymo stilių derinys leidžia pjūvį atlikti per penio vidurį. Kai kuriose spalvotos odos tautose, pvz. japonų, paplitusi aukšto siauro apipjaustymo technika, kuomet vidinė apyvarpės dalis išsaugoma, ji pakeliama į viršų vietoj išpjautos odos.

Cirkuliarinė siūlė atsiduria prie penio pagrindo. Tai susiję su tuo, kad išorinė ir vidinė apyvarpės dalys yra skirtingos spalvos, o ši technika leidžia pasiekti vienodą penio spalvą.

Šaltinis: www.medicus.ru
Parengė Aeroflot. Ačiū.

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą