Robe chasuble col claudine Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

JAV. Dauguma ŽIV infekuotų asmenų vaikystėje patyrė prievartą.

Arunas | birželio 22, 2006

Seksualinė ir sunki fizinė prievarta patirta vaikystėje sudaro daug problemų vyresniame amžiuje: padidėjęs jautrumas, depresija, potrauminis stresas, narkotikų vartojimas, pakartotini prievartos atvejai, rizikingas seksualinis elgesys ir kitų žmonių prievarta.

Visi šie žmonės susiję su aukšta ŽIV perdavimo rizika, o taip pat žema gyvenimo kokybe ir problemomis, susijusiomis su antiretrovirusinės terapijos grafiku skirtu ŽIV infekuotiems žmonėms. „Tokiu būdu prievarta patirta vaikystėje, tiesiogiai susijusi su infekcijų rizika ir gydymo rėžimo nesilaikymu suaugusiame amžiuje“ – teigia neseniai vykusio tyrimo autoriai iš JAV.

Tyrimo autoriai vykdė ŽIV infekuotų asmenų, patyrusių prievartą vaikystėje, prievartos laipsnių tyrimus keliose JAV valstijų klinikose. Tarp žmonių, kurių tėvai vartojo alkoholį ar narkotikus, prievartos lygis vaikystėje buvo du ar tris kartus didesnis. Tas pats pastebėta šeimose, kuriose yra įvaikintų vaikų. Dažniausiai seksualiai būdavo išnaudojami vaikai, kurių tėvas ar patėvis smurtaudavo prieš motiną, o taip pat, jei kuris nors iš tėvų sirgdavo depresija.

Prieš moteris ir neheteroseksualius vyrus dažniau buvo naudojamos abi prievartos formos. Tačiau tirtoje grupėje buvo išaiškintas neįprastai didelis heteroseksualių vyrų prievartos vaikystėje lygis, lyginant su analogiškais tyrimais. Tyrėjai teigia, jog jų darbas parodo, kokią įtaką vaikystėje patirtos psichologinės traumos turi suaugusiųjų gyvenime ir kaip tai įtakoja ŽIV plitimą.

Tyrimo autoriai kviečia medikus ir politikus pripažinti prievartos prieš vaikus paplitimą, bei jos pasekmes.

www.aids.ru

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą