top online dating sites uk Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

JAV. Prieš 25 metus AIDS aprašęs medikas kviečia būti atsakingais

Arunas | birželio 10, 2006

Los Angeles Times rašo, kad jau praėjo ketvirtis amžiaus nuo tos 1981-06-05 dienos, kai medicinos literatūroje pasirodė paslaptingos ligos, vėliau pavadintos AIDS, kilinikiniai aprašymai.

Tyrėjų grupės, parengusios publikaciją, vadovas, Kalifornijos universiteto mokslo bendradarbis daktaras Maikl Gotlib  tvirtina, kad ir dabar geriau pamena tą pirmąjį pacientą, kuris irgi buvo Maiklas, negu tuos pacientus kuriuos teko aplankyti vos prieš keletą dienų.

Pacientas į universiteto klinikos intensyvios terapijos skyrių pateko  1981 metų pradžioje, krečiamas šalčio ir praradęs daug svorio. Gydytojas, vėliau tapęs žymiausiu AIDS specialistu pasaulyje, prisimena, kad rentgeno nuotrauka parodė retą plaučių uždegimo formą, o tuo metu moderniausiai atlikta kraujo analizė nustatė, kad kraujyje išnykusios imuniteto ląstelės.

Netrukus atsirado dar keletas pacientų su tokiais pat simptomais. Po straipsnio publikacijos iš visos Amerikos ėmė sklisti pranešimai apie tokius pat ligos atvejus.

Susirgęs Maiklas neišgyveno nei metų, o pati ligos priežastis dar vis buvo neaiški. Iš pradžių šia liga sirgo homoseksualai ir intraveninius narkotikus vartojantys asmenys, tačiau greitai paaiškėjo, kad susirgti gali kiekvienas. Nuo tų dienų JAV nuo AIDS mirė daugiau nei pusantro milijono žmonių, o visame pasaulyje priskaičiuojama 25 milijonai aukų.

Pandemija vis dar plinta, daugelyje šalių tapdama pagrindine mirties priežastimi amžiaus grupėje nuo 25 iki 59 metų, pažymi Los Angeles Times. Mokslininkai atmetė politizuotą tvirtinimą, kad AIDS – yra slaptas specialiųjų tarnybų eksperimentas. Gana tiksliai nustatyta geografinė vietovė, kurioje virusas buvo perduotas iš beždžionės žmogui.

Tai įvyko Afrikoje, Kamerūne. Pirmas kraujas tyrimui, kurio ŽIV testas dabartiniu metu yra teigiamas, buvo gautas iš nežinomo asmens Kinšasyje (Kongo) 1959 metais. Ten 1930 metais buvo užfiksuotas žmogaus mirties nuo nežinomos ligos atvejis.

Gydytojas Gotbil situaciją vertina labai atsargiai. Anot jo, buvo laikai, kai jam tekdavo išrašyti 2-3 mirties nuo AIDS liudijimus per dieną, vėliau mirčių skaičius sumažėjo iki maždaug 6 per metus.

Gydytoją džiugina dideli pasiekimai žmonių, infekuotų ŽIV, gydymo antiretrovirusine terapija srityje, galimybė užkirsti kelią viruso perdavimui naujagimiams, tačiau artimiausiu metu gydytojas nenumato vakcinos nuo ŽIV sukūrimo ar būdo, kaip sunaikinti virusą organizme, atradimo, todėl visus kviečia kovoti su epidemija jau žinomais būdais: būti atsakingu už save ir kitus.

Aids.ru

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą