Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Jei tavo partneris geria

Arunas | gegužės 28, 2006

Jei jums atrodo, jog jūsų partneris per daug geria, greičiausia ne viskas taip paprasta, kaip jus galvojate. Jūsų brangiausias, greičiausiai, eina keliu iš kurio retai grįžtama, kalbame apie alkoholizmą. Tokiu atveju iškyla klausimas: ką daryti?

Alkoholizmas- tai buvusių SSRS šalių reiškinys. Jis yra tiek artimas, kad atrodytų, kiekvienas turėtų žinoti šios ligos simptomus, gydymo metodus ir elgesio taisykles su sergančiais alkoholizmu. Vienok, į šį reiškinį vis dar žiūrima pro pirštus: apie gydymo būdus žinoma nedaug, o į sergantįjį žiūrima kaip į žmogų, kuris turi tikslą savo būvimu nuodyti kitų gyvenimą.
Na, o kol jus jį mylite ir kol jis jums patrauklus, kol neguli patvoriais ir nekelia jūsų gyvybei pavojaus, Jūs tikitės, kad brangiausiąjį galima išgelbėti. Viskas turėtų būti gerai, nes meilė – stipri jėga. Daug kas priklauso būtent nuo jūsų. Bet ką daryti ir kaip elgtis, kad suteiktumėte šansą savo brangiam žmogui pasveikti?
Pirmiausia reikia suprasti, kad alkoholizmas yra liga, o ne pasileidimas. Prisiminkite: homoseksualizmą taip pat daugelis laiko pasileidimu, bet jus žinote, kad taip nėra! Tas pats ir su priklausomybe nuo alkoholio. Jei ji išsivystė, žmogus nebesugeba kontroliuoti savo potraukio alkoholiui. Alkoholis tampa biologine būtinybe, be kurios organizmas dirba kaip automobilis be tepalo. Alkoholikas neturi pasirinkimo gerti ar negerti. Jis geria ne todėl, kad jis gerai jaustųsi, jis geria tam, kad blogai nesijaustų.
Ar tai reiškia, kad dabar savo vaikinui teks pirkti alkoholį taip pat, kaip ir sergančiajam gripu, aviečių uogienę? Ne. Alkoholis, skirtingai nei uogienė, pasveikimo neįtakoja.

Ar tai reiškia, kad dabar jus turite jį sekti, kad jis net neprisiliestų prie butelio?

Ne.

Nepaliaujama kontrolė palaužia pirmiausia jus pačius. Ir viso to pasekmė bus tokia, jog alkoholikas ieškos būdų kaip pabėgti iš jūsų kontroliuojamos zonos minutei arba visam laikui. Tiesa, šis metodas dažniausia būna veiksmingas. Galbūt dėl to jis taip plačiai naudojamas. Be kita ko, baimė (totali kontrolė arba kodavimas)- ko gero vienintelis šansas išsigelbėti silpniems ir bevaliams žmonėms. O taip pat ir tiems, kurie negali rasti arba pašalinti pamatinę problemą, kuri atvedė prie ligos. Juk dažnai žmonės geria ne šiaip sau, o dėl to, kad alkoholio pagalba patektų į pasaulį, kuriame viskas geriau, į pasaulį, kurį žmogus mato save tokį, kokį norėtų matyti realybėje. Kol žmogus nesugebės rasti kelią kaip suderinti norus su realybe, kol jis neišsiaiškins, kodėl nepavyksta realizuoti save realiame gyvenime, alkoholis išliks vienintele atgaiva.
Jeigu jūsų psichologijos žinios skurdžios, tuomet galite kreiptis į profesionalų psichologą (ir jei jūsų vaikinas sutiks eiti!), galbūt jums pavyks savo mylimąjį atvesti į protą, tada ir jo paties valia atves jį į gyvenimą, be alkoholio. Bet šis procesas gali užimti ne vienus metus, o tuo metu žalingasis potraukis alkoholiui taip pat nesnaus. Bet ir garantijų nėra- galbūt pavyks, o galbūt ne. Būna, kad problemos taip ir nepašalinamos.
O kas tada? Palikti jį ramybėje? Tegul rieda nuokalne?

Šis sprendimas pats geriausias. Kaip bebūtų sunku, bet alkoholikui reikia pamatyti patį save. Liga kankina ne jus, o jį. Jūs atsakote už savo gyvenimą. O jis turi savo ir tik jis pats gali savo gyvenimą išnaudoti.

Kiek jūs stengtumėtės pagelbėti, jūs bejėgis. Tik jis pats gali suprasti savo padėtį ir turi norėti pasveikti. Jus negalite jo priversti arba paversti norą pasveikti į miltelius ir pabarstyti juos į vakarienės lėkštę. Kartais alkoholikui reikia nusileisti iki paties dugno, kad jis mirtinai išsigąstų. Jūs netgi galite jį palikti visiškai vieną arba pasilikti su juo, jei jums pačiam užteks jėgų stebėti jo kritimą ir išsaugoti neutralumą. Bet garantijų taip pat nėra. Jūsų partneris netgi gali rasti kitą- nuolankesnį žmogų, kuris šoktų pagal jūsų partnerio dūdelę. Tokiu būdu jūsų terapija būtų sugadinta. Jūs vis dar pasiruošę kovoti?
Tada prisiminkite, kad jokiu būdu negalima naudoti gana populiariai paplitusį metodą „išgersiu su juo, kad jam mažiau tektų“. Naudodami tokį metodą, daug žmonių nusivylė. Alkoholikams būdinga įtraukti ir savo partnerį į bendrą išgėrinėjimą. Alkoholis šiuo atveju yra kaip vidinė šeimos adaptacijos priemonė, poros bendrumas. Jūs norite tapti alkoholiku? Reikia tikėtis, kad jūs neturite apsidraudimo nuo alkoholio iliuzijos. Žmonių, kuriems nedarytų įtakos alkoholis, neegzistuoja. Iš tiesų Jūs skiriatės nuo savo mylimojo tik tuo, jog jo organizmas pasidavė anksčiau, nei Jūsų.

Bet jūs irgi negeležinis…
Jeigu Jums pasiseks „parišti“ partnerio pastovų norą gerti alkoholį, manykite, kad pusė darbo padaryta. Bet tik pusė. Dabar reikėtų sužinoti, ar jūsų vaikinui užtektų valios atsisakyti žalingo įpročio, ar jam vis dėlto reikėtų medikų pagalbos. Užtęstai ligos formai gydyti, be medikų apseiti neįmanoma. Toliau visa viltis jūsų rankose. Jums reikėtų peržiūrėti savo gyvenimą ir išbraukti iš jo alkoholį. Nevartoti jo, nei per šventes, nei draugų rate, nei restoranuose.
Netgi namų bare dabar liks tik mineralinis vanduo. Todėl, kad alkoholiku liekama visam laikui. Jūsų bendras laimėjimas- tai ne pasveikimas, o remisija. Padaryti ją kiek galima ilgesnę- tai jūsų užduotis.
www.gay.ru
 

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą