no pay dating sites Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Jis jums tinka!

Arunas | kovo 19, 2008

Prezervatyvo naudojimas nėra problema: lytinė elgsena tiesiog atspindi žmogaus psichologiją. Iš pirmo žvilgsnio situacija paprasta: jei partnerius sieja šilti santykiai pilni pasitikėjimo, „prezervatyvo klausimas“, taip pat ir pats pokalbis apie jį, neturėtų sukelti didesnių sunkumų, kaip ir bet koks kitas seksualumo pasireiškimas.

Taip pat, jei partneriai gerai pažįsta vienas kitą, prezervatyvas – pats saugiausias ir „pagal nutylėjimą“ akivaizdus būdas apsisaugoti nuo infekcijos. Bet individualios psichologinės vyrų savybės, kai kuriems jų, sukelia tam tikrus sunkumus.

Pavyzdžiui, kai kas tiesiog negali susitaikyti su mintimi, kad reikia naudoti „gumytę“, o kitas, atvirkščiai, neįsivaizduoja, kaip galima be jos apsieiti. Dažnai toks kategoriškumas turi tam tikrą priežastį, neretai visiškai nesusijusią su seksualumu.

„Taip intymus artumas gali tapti ilgu draugiškumu, romantiškais santykiais arba atvirkščiai … stresu abiem“, – pasakoja psichoterapeutė Inna Chamitova.

– Prapuolus erekcijai maunantis prezervatyvą, vyras vėliau greičiausiai ims jo vengti, bijodamas vėl pajusti savo nepilnavertiškumą. Iš tiesų jo nesėkmės priežastis ne prezervatyvas, o vyro psichologinės savybės: nervingumas, neryžtingumas, nepasitikėjimas savimi, o tiksliau – nepasitikėjimas savo potencija. Papildomas jaudinimasis, susijęs su prezervatyvu, tik pablogina situaciją (vėl bijomasi, kad prapuls erekcija).

Vyrai, kuriems per penkiasdešimt metų, dėl objektyvių fiziologinių priežasčių susiduria su didesniais sunkumais: jie ne taip pasitiki savo erekcija kaip trisdešimtmečiai. Bet pagrindinė problema visiems – kaltės jausmas dėl nesugebėjimo išlaikyti erekciją.

Išorinė bravada („Aš tikras vyras, todėl kontracepcija ne mano reikalas“) – kita vyriško nepasitikėjimo pusė. Tokiam vyrui svarbu deklaruoti savo svarbą, pabrėžti savo vyriškas savybes. Prezervatyvo atsisakymas atrodo kaip bandymas įtikinti save ir kitus tuo, kad jis „tikras mačo“ ir nereikalingas jokios apsaugos.

Daugelį vyrų, kuriems trūksta aštrių pojūčių kasdieniame gyvenime, traukia prie „ekstrymo“, kuris pasireiškia ir lytinėje elgsenoje. Tai gali būti ir piktnaudžiavimas sveikata: tiek savo, tiek partnerio. Rizika užsikrėsti, pojūčius daro aštresnius. Tokiam žmogui, prezervatyvo nebuvimas, mylintis su nepažįstamu partneriu bus kaip papildoma erotinė stimuliacija.

Kitas kraštutinumas – siekis naudoti prezervatyvą bet kokių, net pačių saugiausių ir ilgalaikių kontaktų metu. Tokie vyrai dažnai nepasitiki partneriu (ir savimi taip pat), todėl nesąmoningai nori visiškai kontroliuoti situaciją.

Informacija paruošta pagal užsienio internetinę spaudą

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą