sala de chat amor en linea Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Kanadoje pastatytas paminklas AIDS

Arunas | rugsėjo 15, 2006

Tačiau tai ne imunodeficito viruso aukų kapai. Kanadoje siekiama palaidoti pačią ligą, tačiau jos mirties data dar nežinoma. Jai gyventi padeda narkomanija ir atsitiktiniai lytiniai santykiai.

O Šveicarijoje vyksta socialinė kampanija nukreipta prieš AIDS, kurios šūkis – jokio veiksmo be apsaugos «No action without protection». Akciją inicijavo Šveicarijos federalinis kovos su AIDS centras.

Siekiant parodyti, kad seksas be prezervatyvo mirtinai pavojingas, buvo nufilmuota keletas reklaminių klipų. Kampanijos metu remiamasi ir lauko reklama. Plakatuose, iškabintuose visoje Šveicarijoje, vaizduojami nuogi ledo ritulininkai ir fechtuotojai. Propagandinės kampanijos autoriai siekia parodyti, kad nuogo kūno ir grėsmingo metalinio sporto inventoriaus kontaktas pabrėžia žmogaus bejėgiškumą prieš AIDS – jei nesinaudojama prezervatyvais.

Šveicarijos vyriausybės reklaminė kampanija – eilinis bandymas įtikinti gyventojus atsisakyti nesaugaus sekso. Prieš kelerius metus vykusioje kampanijoje buvo siekta propagandinėmis priemonėmis sumažinti santuokinę neištikimybę: tuomet reklama ragino nepamiršti prezervatyvų, jei ruošiamasi būti neištikimu savo nuolatiniam partneriui. Be to, pasienyje esantys plakatai ragino šalyje neviršyti greičio ir būtinai naudotis prezervatyvais.

Šveicarijos valdžia turi pagrindą susirūpinimui. 1980-1990 metais šalyje buvo fiksuotas aukščiausias užsikrėtimo ŽIV lygis Europoje. Iš dalies tai buvo susiję su narkomanija, iš dalies su tuo, kad turtingi šveicarai dažnai lankydavosi užsienio šalyse, kuriose jau buvo prasidėjusi AIDS epidemija. Anot oficialios statistikos užsikrėtimų lygis tarp narkomanų ir tradicinės seksualinės orientacijos žmonių mažėja, tačiau Šveicarijos vyriausybės pastangos kol kas nepadeda kovoti su AIDS tarp gėjų.
www.adme.ru

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą