online dating in new zealand Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Karibų gėjai mano, kad jiem ŽIV neišvengiamas

Arunas | kovo 28, 2007

Kaip praneša POZ, daugelis Trinidado ir Tobago gėjų ir vyrų, užsiimančių seksu su kitais vyrais (VSV), mano, kad ŽIV neišvengiamas, ir jie to „verti“ dėl savo lytinės orientacijos. „Daugelis sako, jog netgi nėra reikalo jaudintis ir tirtis dėl ŽIV.

Greičiausiai, aš ir taip esu užsikrėtęs. Kam kreipti dėmesį į informaciją apie profilaktiką, jei man vis tiek lemta juo užsikrėsti,“ kalbėjo projekto „Be politikos“, dirbančio su VSV, koordinatorius Dennisas Jamesas savo kalboje Nacionalinio AIDS komiteto simpoziume.

Aiškindamas, koks skirtumas tarp gėjų, VSV ir „pogrindžio“ vyrų, Jamesas pasakė, kad gėjai laiko, jog jie homoseksualios orientacijos, tuo tarpu VSV nelaiko savęs homoseksualais, nors, „progai pasitaikius“, nevengia sekso su kitais vyrais.

Vyrai pogrindyje apskritai nesieja savęs su vyrais turinčiais lytinius santykius su vyrais (VSV)  ar homoseksualais. „Daugelis jų laiko save heteroseksualais. Jie jau turi žmonas, vaikų,“ – kalba Jamesas. Jo žodžiais tariant, tokie vyrai savo partneriais renkasi „specifinį vyrų tipa“: stereotipiškus mačio, tuo stengdamiesi išvengti bet kokių asociacijų su gėju bendruomenėmis. Pasak jo, didžiausia VSV problema dėl ŽIV – prietarai ir diskriminacija.

Jameso žodžiais, gėjų ir VSV grupėse prietarai ir diskriminacija – kasdienė problema. Žmonės vengia atskleisti lytinę orientaciją, bijodami būti atleisti iš darbo, netekti namų, fizinės prievartos ir „žmonių, su kuriais gyvena ir dirba“ įžeidinėjimų, atsisakymo drausti, atstūmimo ir izoliacijos, šeimos atsižadėjimo.

Jis kalba, kad VSV, užsikrėtę ŽIV, susiduria su „dviguba diskriminacija“, jie teisiami ir dėl savo lytinės orientacijos, ir dėl ŽIV. Taip pat pažymi, kad VSV labiau rizikuoja susirgti kitomis ligomis, nes jie „dažnai negauna tinkamos medicininės pagalbos“.

Jamesas sako, kad gydytojai ir kiti medicinos darbuotojai dažnai nežino apie VSV poreikius ir jaučia diskomfortą vien nuo minties apie tos pačios lyties asmenų santykius. Be to, ir patys pacientai dažnai slepia savo lytinę diskriminaciją ir patirtį nuo gydytojų, kas dar labiau apsunkina medicininę pagalbą.

Jauni VSV taip pat gali labiau rizikuoti užsikrėsti  ŽIV ir kitomis lytiniu keliu perduodamomis infekcijomis dėl skirtingų psichosocialinių problemų, pavyzdžiui, depresijos ir palaikymo trūkumo.

Jamesas kalba, kad jo organizacija mano, jog būtini papildomi VSV ir gėjų grupių tyrimai dėl ŽIV, kas padės sumažinti naujų infekcijų skaičių ir padės rūpintis jau užsikrėtusiais asmenimis.

VSV – vyrai turintys lytinius santykius su vyrais.

Šaltinis: www.aids.ru
Parengė maru.Ačiū

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą