top dating websites canada Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Kiaušidžių vėžio eigą įtakoja nutukimas

Arunas | rugsėjo 2, 2006

Moterims, kenčiančioms nuo nutukimo, kiaušidžių vėžio eiga yra agresyvesnė ir dažniau baigiasi mirtimi, praneša žurnalas Cancer.

Tokią išvadą daro amerikos mokslininkai iš medicinos centro Siders Sinai (Cedars-Sinai Medical Center) po atlikto tyrimo, kuriame dalyvavo 216 moterų.

Visoms moterims buvo diagnozuotas epitelinis kiaušidžių vėžys – labiausiai paplitusi šio susirgimo forma.

Mokslininkai, vadovaujami Andriu Li (Andrew Li) išanalizavo vėžio ligos eigą ir pasekmes moterims, turinčioms nutukimo problemų ir su idealiu svoriu.

Paaiškėjo, kad esant nutukimui onkologinės ligos eiga yra agresyvesnė, auglys dažniau ir greičiau recidyvuoja po gydymo ir neretai baigiasi mirtimi.

Dabartiniu metu ši tarpusavio priklausomybė nepaaiškinama. Tyrimo autoriai spėja, kad riebalų ląstelės gamina hormoną ar baltymą, skatinantį agresyvią ligos eigą. Kitame tyrimo etape planuojama išsiaiškinti kaip būtent riebalinis audinys veikia auglio vystymąsi, praneša Andriu Li.

Anot specialistų, nutukimas neigiamai veikia ne tik kiaušidžių vėžio eigą, bet ir didina tikimybę susirgti krūties, žarnyno, gimdos, kasos, gerklės vėžiu.ww.MedicInform.Net

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą