best dating web Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Konferencija „Saugi meilė – tikrai meilė“

Arunas | vasario 9, 2011

Vasario 14 d. 10 val. kavinėje “Prie universiteto”, adresu Dominikonų g. 9 ŽIV/AIDS paveiktų moterų bei jų artimųjų asociacija „Demetra“ rengia konferenciją, skirtą aptarti seksualinės sveikatos klausimus.
Bus pristatyti organizacijos vykdytų greitųjų testų (rezultatas matomas po minutės) dėl ŽIV tyrimai, susirinkę gaus naujausią informaciją apie gyvenimą užsikrėtus ŽIV. Psichoterapeutas seksologas Viktoras Šapurovas šnekės apie jaunimo seksualinio švietimo svarbą bei jo nebuvimo mūsų šalyje pasekmes.  

„Jauni žmonės yra viena didžiausių rizikos grupių susirgti lytiškai plintančiomis ligomis. Infekcinių ligų gydytojai sako, kad mūsų šalyje stebimas sifilio, gonorėjos ir kitų lytiškai plintančių ligų ženklus didėjimas. Taip pat mes stebime pasaulinę tendenciją – ŽIV ėmė plisti lytiniu keliu. Praeitais metais Lietuvoje oficialiai buvo užregistruota dvigubai daugiau ŽIV atvejų. Manome, kad atlikus aktyvesnius visuomenės testavimus dėl ŽIV, sulauktume dar didesnių užsikrėtimo ŽIV skaičių“, – sako organizacijos „Demetra“ gydytoja Rūta Jarašūnienė.

„Pasaulio sveikatos organizacija prezervatyvus ne kartą pavadino vienintele ir efektyviausia profilaktikos priemone siekiant apsisaugoti nuo lytiškai plintančių ligų, ŽIV, neplanuoto nėštumo. Visi šie veiksniai gali turėti itin didelės neigiamos įtakos jauno žmogaus psichikai ir padaryti didelės žalos visam tolimesniam jo gyvenimui. Deja, kol kas mūsų šalyje nenorima kalbėti apie lytinį švietimą, nenorima kalbėti apie saugius lytinius santykius. Tai didelė klaida, kuri anksčiau ar vėliau sukels dar didelių problemų“, – sako gydytojas seksologas Viktoras Šapurovas.

„Ne tik Lietuvoje, tačiau ir visame pasaulyje jaunimas susiduria su pačia didžiausia kliūtimi turėti saugius lytinius santykius – brangiai kainuojantys prezervatyvai. Būtent nemaža jų kaina mažina jų prieinamumą tiems, kurie yra seksualiai aktyviausia visuomenės dalis. Ne narkotikų vartotojai, seksualinės mažumos ar gatvėje dirbančios moterys labiausiai rizikuoja užsikrėsti ŽIV. Su šiomis grupėmis dirbama ne vienerius metus, jie turi daug informacijos apie galimas grėsmes. Kelis metus trukęs informacijos nebuvimo periodas visuomenėje virsta akivaizdžiai rezultatais – jauni žmonės vis dar įsitikinę, kad ŽIV yra mirtina liga“, – sako „Demetros“ vadovė Svetlana Kulšis.
Konferencijos dalyviai galės atlikti greitąjį testą dėl ŽIV, gaus nemokamų prezervatyvų, atviruką savo partneriui, informacijos apie ŽIV infekciją ir sužinos, kokie dar vyks renginiai sostinėje Valentino dieną. Jaukioje aplinkoje, prie kavos ir užkandžių ieškosime atsakymų į svarbiausius seksualinio gyvenimo klausimus.

Pagarbiai
Daiva Ausėnaitė
Informacijos sklaidos strategija vadovė
sklaidos.strategija@gmail.com
868 77 35 37

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą