meet asian singles online free Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Lesbietės kūno kvapą suvokia taip pat kaip ir kvepalų aromatą.

Arunas | gegužės 19, 2006

Stokholmo smegenų tyrimo institute (Švedija) ir Hamiltono universitete (Kanada) atlikti neuropsichologiniai tyrimai parodė, kad homoseksualizmas nėra įgyjama elgsena, o turi fiziologinę kilmę.

Prieš šešerius metus grupė JAV mokslininkų paskelbė apie atrastą geną, kuris gali būti susijęs su feromonų receptorių išsidėstymu žmogaus nosyje. Mokslininkai padarė prielaidą, kad žmogaus jutimai reaguoja į feromonus – molekules, kurios provokuoja žinduolių gynybinius ir lytinius instinktus. Tie patys mokslininkai tyrė įvairios lytinės orientacijos vyrus ir moteris ir nustatė, kad homoseksualų ir heteroseksualų smegenų reakcijos skiriasi. Taip pat pastebėta, kad gėjų smegenys reaguoja į feromonu kaip ir heteroseksualių moterų smegenys, t.y. gėjai jaučia potraukį vyrams pasąmoniniame lygmenyje.

Štai, neseniai Švedijoje ir Kanadoje atlikti tyrimai patvirtino, kad ir lesbiečių smegenų reakcija į feromonus skiriasi nuo heteroseksualių moterų smegenų reakcijos. Lesbietės reaguoja į moteriškus feromonus fiziologiniame lygmenyje. Tačiau tyrimas pateikė ir siurprizų. Tyrimui vadovavusi Stokholmo smegenų instituto mokslininkė Ivanka Savič pateikė savanoriams, suskirstytiems į tris grupes: heteroseksualūs vyrai, heteroseksualios moterys, homoseksualios moterys, po du mėgintuvėlius su vyrišku feromonu AND ir moteriškuoju EST – paprasčiau tariant, kvapais „V“ ir „M“. Kol savanoriai uostė pateiktus pavyzdžius, laborantai sekė jų smegenų centrų aktyvumą ir gaudavo tikslų pojūčių vaizdą su visais neuronų keliais.

Štai kaip jis atrodė:

– heteroseksualioms moterims vyriškas signalas AND patekęs į smegenis iš karto nukreipiamas į hipotaliamus sritį, atsakingą už seksualinį elgesį,o moteriškas signalas EST patenka į uoslės centrą kartu su kitais kvapais.
– heteroseksualiems vyrams viskas atvirkščiai, t.y. EST (moteriškas signalas) patenka į hipotaliamus, AND keliauja su kitais kvapais.
– homoseksualioms moterims feromonai EST ir AND nepatenka į hipotaliamus erotinį centrą, o keliauja į vieną smegenų vietą – uoslės centrą, visų kvapų terminalą.

Tad lesbietiška meilė apskritai nepaklūsta heteroseksualų dėsniams. Kvepalų kvapas ir draugės kūno kvapas lesbietės smegenyse analizuojamas vienodai.
Sandra Vilson iš Hamiltono universiteto Kanadoje daro tokią išvadą: „Kolegos mums atskleidė, kad vyrų ir moterų lytinės orientacijos principai skirtingi“. Homoseksualumas pasireiškia hormonų lygmenyje, t.y. sąmonė čia niekuo dėta. Žmogus gimsta su tokiu savybių rinkiniu, kuris vėliau tampa dominuojančiu ir charakterizuoja žmogų kaip gėjų ar lesbietę.

Pagal medžiagą:
Elektroninio dienraščio „utro.ru“ 2006-05-09

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą