busco pareja estable barcelona Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Lietuvos AIDS centro informacinis pranešimas spaudai

Arunas | liepos 17, 2007

2007 liepos 19 – 22 dienomis Klaipėdos ir Palangos paplūdimiuose bei klube „Naktinė ledi“ Lietuvos AIDS centro Tikslinių grupių sveikatos priežiūros kabinetas kartu su sveikatos ir informacijos svetaine www.atsimink.lt organizuoja akciją „Mes šalia – ateik“.

Akcijos metu bus konsultuojama apie lytiškai plintančias infekcijas, ŽIV/AIDS, saugesnį lytinį elgesį, siūloma pasitikrinti dėl ŽIV naudojant seilių testus, dalijami informaciniai lankstukai.

Taip pat vyks žinių apie ŽIV ir AIDS konkursas, kurio nugalėtojams ir dalyviams prizus įsteigė CONTEX – www.contex.lt .

Ši vasaros akcija pajūryje organizuojama jau antrus metus, o klubuose – ketvirtus.

Pasak Lietuvos AIDS centro Tikslinių grupių sveikatos priežiūros kabineto konsultanto Arūno Griciaus, pernai akcijoje dalyvavo apie pusė šimto asmenų. Jauniausias dalyvis buvo 19-kos, o vyriausias – 76 –erių metų. Dauguma jų pasitikrino ir dėl ŽIV.

Tokie projektai, anot specialisto, skatina pasidomėti savo ir savo partnerio lytine sveikata, primena apie šalia tykančius pavojus, informuoja.

Tradicinę akciją organizuoti padeda Klaipėdos visuomenės sveikatos centras.

Daugiau informacijos:
Lietuvos AIDS centro
Tikslinių grupių sveikatos priežiūros kabineto konsultantas
Arūnas Gricius
8 683 21854
arunasg@aids.lt
PAPILDOMA INFORMACIJA
Kiti akcijos rėmėjai:www.gayline.lt www.balticgays.com Nepriklausoma, sveikatos ir informacijos svetainė www.atsimink.lt įkurta tik prieš metus laiko, bet jau tapo viena populiariausių šiandienos svetainių Lietuvoje. Svetainės lankytojus anonimiškai ir nemokamai konsultuoja gydytojas, psichologė, dermatovenerologas, kunigas. Į lankytojus dominančius klausimus atsako ŽIV užsikrėtę ar AIDS sergantys žmonės.Svetainėje yra vykdomos apklausos, pateikiami straipsniai ir naujienos apie sveikatą.

Svetainę jau aplankė 118 tūkstančių žmonių, 415 užsiregistravo kaip pastovūs skaitytojai.

Viena populiariausių svetainės rubrikų – „Pokalbis su žvaigžde apie sveikatą“.

Pasak svetainės idėjos autoriaus, Lietuvos AIDS centro specialisto Arūno Griciaus, Lietuvos scenos ir televizijos žvaigždės kasdien susiduria su didžiuliu žiniasklaidos dėmesiu. Vos atsivertęs laikraštį ar įsijungęs televiziją, išvysi skandalų kupinas antraštes. Viena žvaigždė pateko į nemalonią situaciją, kita buvo pastebėta apsipirkinėjanti apatinių drabužių parduotuvėje ir panašiai. Labiau domimasi jų lovos reikalais ar karjeros posūkiais, negu tuo, jog žvaigždės yra tokie patys žmonės, kaip ir mes visi“, -teigia A.Gricius.

Pasak specialisto, svetainė www.atsimink.lt — domisi ne skandalais, o paprastais žmogiškaisiais dalykais, didžiausią dėmesį skirdama sveikatai —svarbiausiajam dalykui.

Vilma BudėnienėLietuvos AIDS centro prie LR sveikatos apsaugos ministerijosatstovė spaudai
Tel./faks. +370 5 2300125
mob. +370 688 54040
el.pastas: vilma.budeniene@aids.lt
http://www.aids.lt
Taip pat ši informacija: http://www.sam.lt/lt/main/news/pranesimai_spaudai?id=45937  

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą