millionaire date sites Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

LLGBT: Pirmą kartą persodinti ŽIV infekuoto asmens organai kitam seropozityviam recipientui

Arunas | lapkričio 4, 2008

Kabo miesto (Pietų Afrikos Respublika) Groote Schuur ligininės chirurgai atliko beprecedentę pasaulyje operaciją. Pirmą kartą transplantacijai buvo panaudoti ŽIV užsikrėtusio asmens organai – šiuo atveju inkstai ir persodinti kitiems dviems seropozityviems ligoninės pacientams.

Operacija buvo atlikta dar rugsėjo mėnesio pabaigoje, bet viešai apie ją paskelbta tik neseniai, įsitikinus, kad operacijos buvo sėkmingos. „Persodinti inkstai veikia normaliai, taip pat nėra jokių organų atmetimo požymių“, – sakė už operacijas atsakingas gydytojas Elmi Muller.

Iki praėjusių metų PAR buvo draudžiama apskritai persodinti organus ŽIV infekuotiems asmenims, be to, trečdalis organų būdavo atmetami dėl rizikos, kad donorai gali būti užsikrėtę šiuo virusu. PAR kas penktas suaugęs žmogus yra infekuotas ŽIV.

Ispanijos dienraštis El mundo pažymi, kad tokios operacijos draudžiamos visose kitose pasaulio valstybėse. Pasak Ispanijos organų donorystės organizacijos koordinatoriaus Rafaelio Matesanz, tokios operacijos draudžiamos dėl viruso ypatybių. „Donoro viruso tipas gali skirtis nuo recipiento viruso tipo, tokiu atveju persodinus infekuotą organą kyla reinfekcijos grėsmė“, – sakė R. Matesanz. Be to, pastebėjo jis, gali padidėti atsparumas antiretrovirusiniam gydymui vaistais.

Kitas motyvas – gydant ŽIV infekuotus asmenis stengiamasi atstatyti ar sustiprinti imuninę sistemą, tuo tarpu po organų transplantacijos reikia vartoti imunosupresantus, kad persodintas organas nebūtų atmestas.

Tačiau atsižvelgdami į infekuotų asmenų skaičių Afrikoje, operaciją atlikę gydytojai sako, kad „tokios operacijos – tai galimybė išgelbėti gyvybes“. Pasak E. Muller, „daugeliui piliečių tai – vienintelė viltis. Anksčiau galimybių gauti donoro organą jie neturėjo“.

Tuo tarpu R. Matesanz mano, kad tokios operacijos nerekomenduotinos net tokiose šalyse, kur AIDS yra labai paplitęs. Anot jo, „tai – diskutuotina alternatyva“. „Daug diskusijų kėlė ir organų persodinimas ŽIV infekuotiems asmenims, tačiau po daugelio tyrimų šiuo metu sėkmingai atliekamos kepenų, inkstų… transplantacijos. Tačiau persodinti ŽIV infekuoto donoro organus mūsų šalyje draudžiama“, – sakė R. Matesanz.

Atlikti tyrimai rodo, kad ŽIV infekuotų asmenų ir sveikų asmenų imuninis atsakas (ilgalaikis taip pat) į transplantą (sveiko donoro) nesiskiria.

LLGBT Blogspot

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą