single moms and dating Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Love Fashion AID – gyvenimas tęsiasi!

Arunas | spalio 15, 2007

„Žmonės, nešiojantys ŽIV, turi teisę į laimę, juk gyvenimas diagnoze ŽIV nesibaigia,“ – savo naują socialinę kolekciją teigia 38 ukrainiečiai dizaineriai, kurie iš naujo susijungė projektu Fashion AID. Spalio 16 parodų centre ACCO International (Puškino parke) Ukrainos mados savaitėje buvo pristatyta nauja sensacinga kolekcija Love Fashion AID. Jo buvo transliuojama tiesioginiame eteryje kanalu M1.

Šį kartą prie 30 projekto Fashion AID dalyvių prisijungs dar 8 Ukrainos dizaineriai, o modeliais bus televizijos vedėjai, estrados ir sporto žvaigždės. Taip pat dalyvaus ir Miss Pasaulis karūnos savininkė Tatjana Kucharžova. Kaip ir 2007 metų pavasarį, taip ir rudeniniame Love Fashion AID pristatyme dalyvaus žmonės, nešiojantys ŽIV. Bet šį kartą bus pristatomos poros, žmonės, kuriuos palietė AIDS epidemija, ant podiumo išeis kartu su savo gyvenimo palydovais.

Kiekvienas dizaineris kolekcijai paruoš po du pavyzdžius, kuries įkūnys svajonę apie švelnumą, meilę ir palaikymą. Kolekcija Love Fashion AID skirta žmonėms, kurie pasirinko Meilę ir Šviesą. „ŽIV ir AIDS – tai ne nuosprendis, gyvenimas tęsiasi, būti laimingu – įmanoma, “ – sako projekto dalyviai.

„Projektas Love Fashion AID suvienijo daug Ukrainos žvaigždžių, kurios išeis ant podiumo ir teigdamos, palaikančios ŽIV nešiojančius žmones, dar kartą atkreips visų ukrainiečių dėmesį į ŽIV/AIDS problemą mūsų šalyje. Mes turime nuolat priminti visuomenei, kad dabar Ukraina – pirmoji Europoje pagal ŽIV plitimo mastus, ir kol mes kaupiame jėgas ir priemones gydyti bei palaikyti vieną žmogų atskirai, ŽIV sugeba pakirsti dar dešimtį mūsų tėvynainių.

Jei AIDS – konkretaus žmogaus liga, tai ŽIV epidemija – visos visuomenės liga. Džiaugiamės, kad visų milijonų ukrainiečių mylimi žmonės prisidės prie kovos su šia epidemija. Tie, kurie spalio 16 išeis ant podiumo, yra pagarbos verti pavyzdžiai, kurie rodo elgesio standartus, ir labai svarbu, kad būtent tokiu pavyzdžiu patys garsiausi ir sėkmingiausi šalies žmonės pademonstruotų savo socialinę poziciją. Tai teikia vilčių, kad greitai pasikeis ir visa mūsų visuomenė,“ – mano fondo „Antispid“ įkūrėja Jelena Frančiuk.

„Tikiu, kad ir šį kartą kolekcija Fashion AID paliks gilų įspūdį. Jei pirmoji socialinė mados akcija, dalyvaujant ŽIV nešiotojams, buvo šokas, žmonės nežinojo, kaip reaguoti į tai, ką mato, manau, kad šį kartą emocijos bus kitokios: daugiau šviesos, daugiau jausmų,“ – teigia Love Fashion AID režisierius Aleksejus Zalevskis.

Tai jau antras Ukrainos dizainerių madų pasirodymas, organizuotas projekto-fondo „Antispid“ rėmuose ir nukreiptas palaikyti žmones, gyvenančius su ŽIV. Pirmoji Ukrainos dizainerių sukurta kolekcija sukrėtė publiką 2007 metų kovą Ukrainos mados savaitės pristatyme. Tada 30 susivienijusių dizainerių pareiškė apie savo socialinę poziciją ir kūrė pagal vieną raudoną pavyzdį, simbolizuojantį kovą su AIDS. Ši kolekcija buvo parduota labdaringame aukcione, organizuotame fondo „Antispid“, ir surinkta 203, 260 tūkstančių dolerių.

Šitaip buvo padėta dviem šeimoms, priėmusioms auginti aštuonis vaikus su ŽIV. Ukrainai tai buvo precedentas, kadangi iki tol našlaičiai, nešiojantys ŽIV, nebuvo įvaikinami. Kad būtų pagerintos vaikų gyvenimo sąlygos, šioms dviem šeimoms buvo nupirkti namas ir butas Makejeve, dalis lėšų panaudotos finansinės pagalbos vaikams su ŽIV projektui banko depozitų pavidalu, taip pat vaikų namų „Beriozka“ Kijeve apstatymui bei našlaičių su ŽIV iš Odesos, Poltavos ir Kijevo vasariniam gydymui.

Kolekciją Love Fashion AID taip pat tikimasi parduoti labdaringame aukcione, o surinktas lėšas skirti klinikai Lavre, kuri padeda patiems sunkiausiems pacientams su ŽIV iš visos Ukrainos.

Šaltinis: www.aids.ru
Parengė Maru. Ačiū

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą