Rosa wetlook-kleider Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Lytis

Arunas | sausio 24, 2008

Europos Sąjunga aktyviai propaguoja seksualinę žmonių sveikatą ir skatina kurti saugių lytinių santykių kultūrą. Šis tikslas įtrauktas į 2003–2008 m.

ES visuomenės sveikatos programą. Europos Sąjunga siekia parengti sveikatos puoselėjimo strategijas ir nustatyti geriausius pagrindinių problemų, pvz., paauglių nėštumo, šeimos planavimo ir lytiškai plintančių ligų (ŽIV ir AIDS, chlamidijos) prevencijos, sprendimo būdus. Formuojant strategijas reikėtų atsižvelgti į konkrečias tikslines grupes, skatinti lyčių lygybę ir paisyti kultūrinių skirtumų.

Europos Sąjunga taip pat siekia sukurti Europos partnerystę, kad Europoje būtų puoselėjama seksualinė ir reprodukcinė sveikata bei ginamos jaunimo ir pažeidžiamų grupių teisės.

Be to, ES rūpinasi besivystančių šalių reprodukcinės sveikatos reikalais. 1994–2001 m. ES iš viso skyrė 173 000 mln. EUR. reprodukcinės sveikatos padėčiai neturtingose šalyse gerinti. Europos Sąjunga išreiškė tvirtą nuomonę tam tikrais seksualinės sveikatos klausimais, pavyzdžiui, ji teigė, kad skatinimas naudoti prezervatyvus yra realus ir naudingas kovos su ŽIV būdas.

Šaltinis: http://ec.europa.eu/health-eu/my_lifestyle/sex/index_lt.htm

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą