black singles cruise Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

"Manęs tai neliečia?!"

Arunas | vasario 12, 2009

Džiugu pranešti, kad šiais metais Atsimink.lt komanda įkūrė Virtualų Prostatito Klubą (VPK). Jo nariai siekia kuo daugiau sužinoti apie prostatos ligas, o nuolatiniai forumo dalyviai nesidrovi dalintis tikrai vertinga patirtimi.

Pagrindinis klubo tikslas – švietėjiška veikla, kuri atliekama diskusijų, žinių ir patirties pasikeitimų forma.

Dažnas Lietuvos pilietis galbūt net nežino, kas yra prostata. Dar didesnė dalis yra tvirtai įsitikinusi, kad prostatos ligomis serga pagyvenę vyrai, propaguojantys palaidą gyvenimo būdą, nevengiantys alkoholio ar dažnai keičiantys partnerius,-es. Iš dalies tiesos čia tikrai esama –  tiek alkoholis, tiek ir nesaugūs lytiniai santykiai tikrai turi tiesioginį ryšį su prostatos išvėšėjimu, uždegimu, vėžiu. Taip atsitinka dėl išprusimo stokos ir nesirūpinimo savo organizmu. “Vyrai – stiprioji lytis” – tikrai labai dažnai girdima frazė, kuri tarsi įpareigoja vyrus nesiskųsti, neverkšlenti ir nesirūpinti savimi.

Kaip gali VYRAS sirgti?! Pasirodo gali! Neveltui prostata vadinama antrąja vyro širdimi. Atrodo tik kaštono dydžio liaukutė, o tokį darbą atlieka! Būtent prostatoje gaminasi sekretas, kuris padeda spermatozoidams apvaisinti moterį.

Tačiau tik pažiūrėkime ką rodo skaičiai: kiek vyrų serga prostatos ligomis pasaulyje, ir tikrai nemažas procentas vyrų, net nejausdami jokių išankstinių simptomų, susiduria su šios liaukutės susirgimais (apie 70 proc. vyrų turi problemų su prostata, ir tik apie 20 proc. jų kreipiasi  į medikus). Nereikia manyti, kad prostatos susirgimai aplenks tave, tu pats turi užkirsti kelią tam. Prostatos uždegimams būdingais simptomais skundžiasi asmenys, sulauke 18, 20 ar 25 metų.

Nemaišykite prostatito su prostatos išvėšėjimu ar prostatos vėžiu.

Tai skirtingi susirgimai, tačiau dažniausiai visų minėtų ligų simptomai pasireiškia skausmais pilvo apačioje, tarpvietėje, kapšelyje, nugaros srityje, esant ūmiam prostatitui staigiai pakyla temperatūra, kamuoja karščiavimas, atsiranda silpnumas, maudimas, apatija, sutrinka šlaminimosi procesas, susilpnėja srovė, ji pasidaro trūkčiojanti, o galiausiai, nekreipus dėmesio į ligą, pasireiškia ir pirmieji erekcijos sutrikimo požymiai. Ir tik tada vyrai (ir tai ne visi) pradeda varstyti urologo ar dermatologo kabineto duris, prašydami išaiškinti erekcijos sutrikimų atsiradimo priežastis. Dermatologas dažniausiai padaro tyrimus, susijusius su lytiškai plintančiomis ligomis, norėdamas surasti ir identifikuoti LPL sukėlėjus.

Dažniausiai pasitaikantys tyrimo metodai – kraujo tyrimas bei šlaplės nuogramdų ištyrimas. Aptikus ligos sukėlėją, būtina nustatyti jo atsparumą antibiotikams, kadangi daugumą LPL sukėlėjų galima įveikti tik antibiotikų dozėmis. Urologo kabinete vyrams taip pat atliekami tyrimai, prieš tai pakalbėjus apie jo lytinį gyvenimą, lytinius partnerius,-es bei gyvenimo būdą. Pagrindiniai tyrimo metodai yra keli: pirmiausiai vyrams atliekama prostatos apčiuopa per išeinamąją angą. Būtent šio tyrimo dažnai bijo vyrai. Dažnas pagalvoja apie jo, kaip vyro, savigarbos sumenkinimą.

Mielieji, keiskite mąstymą, juk gydytojas yra žmogus, kuris stengiasi jums padėti, surasti priežastį dėl ko vienos ar kitos ligos jus užpuolė. Kitas tyrimas – prostatos sekreto ištyrimas (esant uždegimui laboratorijoje fiksuojamas didelis kiekis leukocitų), prostatos pasėlio tyrimas sveikatos centre. Pastarasis tyrimas identifikuoja bakterijas, kurios yra prostatoje. Įvardijus bakterijas daroma antibiotikograma ir fiksuojamas atsparumas antibiotikams – diagnozuojamas bakterinis prostatitas.

Dažnai šalia minėtų tyrimų atliekama prostatos analizė echoskopu bei “uroflow” tyrimas, kurio esmė – šlapimo srovės stiprumo matavimas. Tik pilnai ištyrus pacientą skiriamas gydymo kursas. Ir čia daugelis pacientų daro klaidą. Nereikia pamiršti, kad lėtinis prostatitas nėra pagydomas. Liga yra tik apgydoma, simptomams išnykus negalima nutraukti gydymo kurso, kadangi po savaitės ar dviejų vėl viskas gali grįžti į senas vėžias, kada vėl kamuos skausmai ar karščiavimai.

Prostatos ligų gydymas yra ilgas ir didelės kantrybės reikalaujantis procesas. Šalia vaistų vartojimo būtina keisti ir gyvenimo būdą: mažinti alkoholio vartojimą, gyventi reguliarų lytinį gyvenimą, vengti lytinės abstinencijos. Dažnam prostatitu sergančiam asmeniui padeda sportas, ypač bėgiojimas rytais, važiavimas dviračiu (tik ne po kelias valandas per dieną), plaukiojimas baseine.

Taip pat nekenkia ir arbatos, vitaminai prostatai, maisto papildai imuninei sistemai stiprinti. Labai svarbu vengti sušalimo: jei eisi žiemą, nesigėdyk užsidėti antras kelnes, apsiauk šiltesnes kojines, užsimauk šiltas pirštines, apsimūturiuok šaliku ir pirmyn, Jei esi žvėjys – nesėdėk ilgai šaltyje, venk užpakalinės dalies sušalimo.

Ir ypač tokie dalykai svarbūs jaunimui: norėdami pasirodyti prieš kitus, jie neriasi iš kailio (apsirengimas, maudynės šaltame vandenyje, taip pat maudynės ežere po pirties, ilgi pasisėdėjimai ant šaltos žemės ar šaltų akmenų – tai tiesiausias kelias į prostatito diagnozavimą. Ir nemaišykite terminų „prostatitas“ ir „prostatos hiperplazija“. Dažnas šias dvi diagnozes sutapatina teigdamas, kad tai senų liga. Deja…Prostatitu dažniausiai serga jauni, darbingo amžiaus vyrai, kurie nesirūpino savimi, todėl  yra priversti gydytis, nuolant kenčiant tikrai ne pačius maloniausius simptomus.

Prostatos hiperplazija yra prostatos audinio išvėšėjimas – jis pasireiškia vyresniame amžiuje, kada mažėja lytinis aktyvumas, gaminasi mažiau sekreto ir t.t. Prostatos hiperplazija gydoma medikamentais arba chirurginiu būdu. Šiandien farmacininkai tikrai turi ką pasiūlyti prostatos hiperplazijos gydymui, todėl operacijų atliekama mažiau.

Trečias prostatos susirgimas yra prostatos vėžys, kurį diagnozuoti padeda PSA tyrimas (prostatos specifinis antigenas). PSA reikšmės padidėjimas tai signalas, kad prostatoje yra pokyčių. atlikus išsamesnius tyrimus ir diagnozavus vėžį, pradedamas kompleksinis gydymas. Ir čia vėlgi pasireiškia vyrų abejingumas. Pirmose vėžio stadijose galima tikrai sėkmingai kovoti su šia liga.

Deja, dažnai vyrai, net ir paraginti savo arminiausių žmonių, vengia profilaktiškai atlikinėti PSA tyrimą. O juk tai tik keletas lašų kraujo ir visi metai ramybės, kad jūsų antroje širdyje nesidaugina vėžinės ląstelės. Visi vyrai, virš 45 metų, turi profilaktiškai pasitikrinti pas urologą. Pagalvokite apie jus supančius artimus žmones, kuriems jūs esate  viskas. Todėl aš labai noriu paraginti visus – nebūkite abejingi,- os savo vyrams, kalbėkite su jais, parodykite šį straipsnį!

Virtualaus Prostatito Klubo tikslas – suteikti kuo daugiau informacijos apie prostatitą, pasidalinti asmenine patirtimi žmonių, kuria gyvena su šia liga, atsakyti į visus rūpimus klausimus, prisidėti prie vykdomų akcijų.

Nebūkime abejingi savo sveikatai, nebūkime abejingi mus supančiai aplinkai, mylėkime save.

Sveikatos JUMS
www.atsimink.lt
Virtualaus Prostatito klubo administratorius deimon (el. paštas prostatitas@atsimink.lt)

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą