cheaters dating site Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Medicinos gėjų ir lesbiečių asociacija

Arunas | birželio 21, 2006

Medicinos gėjų ir lesbiečių asociacija sudarė klausimų, kuriuos lesbietė turėtų aptarti su savo gydytoju, sąrašą. Pagal šį sąrašą svarbiausi klausimai yra:

1. Pieno liaukų vėžys.

Lesbietės patenka į šio susirgimo padidintos rizikos grupę. Nustatyta, kad lesbietės dažniau nei heteroseksualios moterys serga krūties vėžiu.

Jei dar prisiminsime, kad daugelis homoseksualių moterų virš 40 metų nedaro momologinio tyrimo ir savęs neapžiūri, tai tampa aišku, kad vėžio ankstyva diagnostika ir gydymas yra menkas. Šiuolaikinė specialisto konsultacija gali jums išgelbėti sveikatą ir gyvybę.

2. Depresija/ nerimas.

Anot atlikto tyrimo, lesbietės nuolat patiria stresą, ypač susijusį su homofobiniu visuomenės nusiteikimu. Bereikalinga įtampa padidėja dėl to, kad dauguma moterų priversta slėpti savo orientaciją nuo kolegų ir šeimos narių, o dėl to netenkama moralinės paramos, kurią patiria heteroseksualios moterys. Valgykite šokoladą ir nesinervinkite dėl smulkmenų!

3. Lyties organų vėžys.

Lesbietės priskiriamos padidintos rizikos grupei, kuri serga įvairiomis lyties organų vėžio formomis. Dėl to ypač svarbu kasmet pasitikrinti pas ginekologą. Tai padės ankstyvoje stadijoje diagnozuoti onkologinį susirgimą, padės įvertinti lyties organų sistemos būklę, bet ir nustatys LPL ar kitas infekcijas.

4. Formos palaikymas/sportas.

Tyrimai tvirtina, kad lesbiečių kūno masė didesnė nei heteroseksualių moterų. Nutukimas didina širdies ligų, vėžio, ankstyvos mirties tikimybę. Lesbietėms reikalinga dietologo, trenerio konsultacija, būtina rinktis sveiką gyvenimo būdą, siekti teigiamų emocijų.

5. Narkotikų vartojimas.

Statistika tvirtina, heteroseksualios moterys rečiau vartoja uždraustus narkotikus. Nuolatinis streso faktorius dėl negatyvaus heteroseksualios aplinkos požiūrio, verčia ieškoti kovos su stresu būdų. Vargu ar narkotikai gali būti gera antistresinė priemonė. Žymiai didesnį efektą gali duoti bendravimas su draugais, sveikas poilsis, psichologo konsultacija, simpatizuojantis jums gydantis gydytojas.

6. Rūkymas.

Lesbietės lenkia heteroseksualias moteris pagal tabako rūkymo rodiklius. Stengdamosi nuimti rūkymu stresą ar kompensuodamos bendravimo poreikį lesbietės pakliūna į nikotino priklausomybę. Piktnaudžiavimas tabaku veda prie širdies ligų, didina piktybinių auglių ar emfizemos tikimybę – o šios ligos dažniausia moterų mirties priežastis. Atminkite: nikotino lašas užmuša arklį!

7. Alkoholis.

Vartojimas ar piktnaudžiavimas gali būti labiau paplitęs tarp lesbiečių. Jei kasdienė vyno taurė gali būti naudinga širdies ligų ar osteoporozės profilaktikai, tai didesnės dozės gali tapti ligos priežastimi.

8. Prievarta šeimoje.

Tyrimo duomenimis, 11 proc. lesbiečių susiduria su smurtu šeimoje. Palyginimui – heteroseksualiose šeimose 22 proc. moterų patiria smurtą. Būtina suteikti psichologinę pagalbą smurtą patyrusiai lesbietei, taip pat turi būti suteikiama psichologo konsultacija agresyviai partnerei, siekiant pažaboti smurto protrūkius šeimoje.

9. Osteoporozė.

Dar nenustatyta, ar lesbietės patenka į didesnės rizikos grupę, ar ši problema joms svarbi kaip ir kitoms moterims. Pagrindinė osteoporozės profilaktikos priemonė – maistas, turintis daug kalcio, kūno masės kontrolė, alkoholio ir tabako ribojimas. Būtina atlikti kaulų tankio tyrimą kartą per keletą metų. Tai padės laiku diagnozuoti susirgimą ir sumažins kaulų lūžių skaičių.

10. Širdies ligos.

Rūkymas ir viršsvoris didina širdies ir kraujagyslių ligų tikimybę. Būtina kartą per metus kreiptis į kardiologą, pamatuoti kraujo spaudimą, nustatyti cholesterolio kiekį kraujyje, pasitikrinti dėl cukrinio diabeto, pasikonsultuoti dėl gyvenimo būdo. Širdies ir kraujagyslių ligų, kurios lemia 45 proc. moterų mirčių, profilaktika turėtų būti svarbiausias uždavinys.

Neabejotina, kad su kitomis ligomis lesbietės susiduria taip pat kaip ir kitos moterys. Tačiau kai kurios sritys – seksualinė sveikata, šeimos planavimas ir kita – reikalauja specifinio požiūrio. 10 čia paminėtų klausimų jums gali tapti gero pokalbio su gydytoju pradžia.

Linkime Sveikatos!!!

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą