dating service san diego Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Narkomano išpažintis

linasmm | lapkričio 3, 2009

Aš narkomanas
„Nieko nekaltinu ir vis laukiu to momento“…

Darius. Trisdešimt dvejų metų . Nenusisekęs gyvenimas, mirę tėvai. Du broliai, galvojantys, kad Darius sėkmingai dirba. Draugai. Vienas jų prieš septynis mėnesius pasiūlė Dariui pabandyti „pakaifuoti“. Smalsumas padarė savo.

„Būčiau graužęsis, kad nepabandžiau, gi negalvojau, kad viso šio reikalo baigtis bus tokia. „Užsimetėm“ ratų.“

Po to – intraveninė dozė. Dozė, be kurios dabar Darius gyventi nebegali. Doze prasideda ir baigiasi jo rytas. Jo tikslas – gauti dozę. Bet kokiomis priemonėmis gauti tuos pusantro kubo aguonų nuoviro, narkomanų „širka“ vadinamo.

Viena dozė – 15 litų. Mėnesiui Darius apsieina su šešiais šimtais litų. Kitiems reikia iki  penkių kubų, tad „kaifui“ išleidžia apie dešimt kartų daugiau nei Darius.  Pusantro kubo – tik dabar, nežinia, kiek daugiau Dariaus organizmas pareikalaus bėgant laikui.

„Iš kur tokie pinigai? Vagiam. Dalinamės narkotikais. Merginos narkomanės parsiduoda.“

Gyvenimas bažyčioje. Kalėjime.

Už muštynes ir vagystę Darius yra sėdėjęs Rasų kalėjime. Dalis patalpų – buvusios bažnyčios kupolinėje dalyje. „Ten už sienų gyvenimas eina labai lėtai. Darbo nėra, užsiimti kuo nėra.“

Narkotikų kalėjime yra?

„Yra. Per tvorą permeta ir telefonus, ir narkotikus. Bet nėra taip paprasta, kaip skamba – yra sistema. Kalėjime geriau skolų neturėk, nes gali įsigyti daug priešų. Po kalėjimo vykstu į „namus“.“

Namai – stotis ir laiptinės. Iki pat šiol.

Narkotikai slopina viską

O kaip su seksualumu? Ar narkotinės medžiagos neslopina seksualinės potencijos?
„Taip, problemų yra. Vartodamas narkotikus ir mylėdamasis negaliu patirti malonumo taip greitai, kaip sveikas žmogus. Dauguma narkomanų, vartojančių intraveninius narkotikus, serga hepatitu C. Aš irgi.“

Keturios žaizdos krūtinėje

Pūvančios kojos. Krūtinėje – keturios pūliuojančios žaizdos. Prašė, kad draugai suleistų į pažastį, pataikė į veną. Įsimetė infekcija, pradejo gangrenuoti. Daktarai kelias pūliuojančias žaizdas išpjovė, su kitomis Darius tebegyvena. Sako, gal kada nors užgis.

Kaip ir dauguma narkomanų, Darius užklysta į žalos mažinimo kabinetą. Pasikeičia panaudotus švirkštus, gauna švarių tvarščių. Žaizdas persiriša radęs kokią šiltesnę vietą.  Darius miega stotyje.

„Būtina gydytis, tačiau Vilniuje neregistruotas, plius apsvaigęs, greitoji pagalba neims. O jei paims, nuvežusi iki ligoninės paleis. Kam reikalingi tokie?“

Pūvantys, praradę save, dvokiantys iš tolo, benamiai, turintys tik vieną tikslą – susileisti dozę.

„Nėra ką sakyti, jei nenorite prarasti savęs, draugų, namų, savo aplinkos, geriau to net nebandykite.“

Paulius, 32 metai

„Džiaugiuosi. Sutikau  8 metus nebevartojantį pažįstamą. Jis pasiūlė vykti į narkomanų reabilitaciją, pažadėjo apmokėti visas su reabilitacija susijusias išlaidas. Labai tikiuosi, kad išsipildys mano svajonė ir liausiuos vartojęs…

Ką galėtum pasakyti apie savo sveikatą?

„Sveikata? Labai vargstu su kojomis. Jos pūliuoja…
Mano, kaip ir kitų narkomanų, vartojimo istorija nesiskiria: draugai, aplinka, lengvabūdiškas gyvenimo būdas, noras pajusti malonumą. Narkotikus vartoju nuo 21 metų. Kalėjime sėdėjau penkis kartus“.

Paulius kalėjimą palygino su reabilitacija.

„Kalėjime persilaužti“ žymiai lengviau nei laisvėje. Tu žinai, kad iš niekur negausi narkotikų. Taip, fiziškai sunku, bet psichologiškai lengviau. Laisvėje tu vistiek žinai, kur gauti narkotikų, ir jų gausi, bet kokia kaina. Be abejo ir kalėjime galima gauti narkotikų, tačiau turi būti labai apsukrus ir naglas, kad jų gautum“.

Šiek tiek apie Čigonų taborą.

Tabore yra apie 30 „taškų“ kur galima įsigyti narkotikų. Per dieną vienas „taškas“ ‚‚pasidaro“ pinigų vidutiniškai 2000 lt. Taigi per dieną suma išauga iki 30.000 lt.

„Manote, kad valdžia ir kitos organizacijos nežino apie tai, kad tabore yra narkotikų? Žino, tačiau nieko nedaroma, kad jų nebūtų. Kažkam tai naudinga, – samprotauja Paulius“.

Paklausiau Pauliaus kodėl pradėjo vartoti narkotikus.

„ Aš neturėjau informacijos apie narkotikus, tada dar labai mažai jos buvo. Jei tuomet kaip dabar žinočiau su kokiomis kančiomis susiduria narkomanai, tikrai būčiau metęs narkotikus, gal būtų pavykę…“

Dabartines prevencines kampanijas, kurios kviečia nevartoti narkotikų, būti blaiviems ir panašiai, Paulius taip pat neigiamai vertina.

„Ko verta tokia socialinė reklama jei pavyzdžiui per informavimo priemones vaizduojamas nebevartojantis narkomanas: linksmas, besidžiauginatis gyvenimu, tačiau jis bus priklausomas visą gyvenimą?  Kodėl nerodo jo supuvusių kojų, prarasto gyvenimo, gyvenimo gatvėje? Kodėl nerodo kai narkomanas „persilaužia“, kai jam suka kaulus, kai muša šaltas prakaitas, kamuoja nemiga ir atrodo, kad numirsi? Paulius sako, kad tokios prevencinės reklamos yra beprasmės! Būtina rodyti realybę tokią, kokia ji yra. Tai būtų žymiai efektyviau nei gražios teisingos reklamos!‘‘

Paulius teigia, kad dauguma narkomanų pradėję vartoti galvoja, jog galės sustoti bet kada, tačiau STOP ženklas matosi tik svajonėse ar tiesiog iš viso jo nebetenka pamatyti…
Ką turi omenyje tai sakydamas?

‚,Paprasčiausiai žmogus miršta, kadangi dauguma narkomanų yra praradę namus, šeimas, gyvena gatvėje, stotyje, laiptinėse. Kai narkomanas vartoja narkotikus, jį migdo, o kai būna dideli šalčiai, tai nušala ir rankų, kojų pirštai. O ką kalbėti apie pūvančias kojas, ką kalbėti apie tą gyvenimo būdą, kuris paremtas tik vienu noru: gauti narkotikų‘‘.

‚,Turiu seserį, kuri taip pat yra narkomanė. Pirmą kartą ji pavartojo būdama 14 metų, dabar jai 26. Šiuo metu ji nevartoja, turi vyrą, kuris taip pat yra nevartojantis narkotikų ir su juo dabar  gyvena Londone‘‘.

Paulius tikisi baigęs reabilitaciją negrįžti į tą pačią aplinką, bet laimės ieškoti svetur.

Apie narkotikų mitus ir faktus galite paskaityti čia:
http://www.nkd.lt/visuomene/tevams_mitai.html

Narkomanų žargonai:
šyrkė –  aguonų nuoviras
amfa – amfetaminai
anaša – iš kanapių gaunami narkotikai
atsimesti – mirti nuo perdozavimo, prarasti sąmonę nuo perdozavimo
bajanas – švirkštas
diomkė – dimedrolis
dogonga – papildoma narkotikų dozė, norint sustiprinti pirmosios poveikį
dozniakas – narkotikų dozė
džefas – namų gamybos narkotikas ( stimuliatorius )
garažas – adatos antgalis
gliukai – haliucinacijos
goliakas – narkotikų stygius
hašas – iš kanapių gaunami narkotikai
įsišauti – pavartoti narkotikų
kaliosa – tabletės
kopūstai – dar nepradėjusios žydėti aguonos
langeliai – LSD
lomkės – abstinencijos sindromo metu patiriami skausmai
markutės – LSD
metro – narkotikų švirkštimosi vieta pažastyje
multikai – haliucinacijos
mūtinti – pykinti
niuchalka – toksikomanas
prichodas – pirmasis pojūtis, atsirandantis susileidus narkotikų dozę
stereo – narkotikų (džefo) leidimasis iškart į abi rankas
šachta – nuolatinėje narkotikų leidimosi vietoje atsiradusi skylutė
torčialinti – vartoti narkotikus
torčiakas – narkomanas
truba – stora vena
vilktis – patirti narkotikų sukeliamą euforinę būsena

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą