amor en linea com chile Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Nenoriu, bet myliuosi, nes…

Arunas | gegužės 7, 2008

Kiekvienas svajoja, kad jo santykiai su partneriu visuomet būtų kupini negęstančios aistros. Yra daugybė receptų, kaip sugauti ir išauginti šį, patį įnoringiausią jausmą. Suprantama: mūsų laikais geismas ir pasitenkinimas yra labiausiai vertinami. Ir jei jie laikinai dingsta, mes neretai tai vertiname kategoriškai – meilė baigėsi. Tuo tarpu, realiame gyvenime žmonės sutinka mylėtis (ir mylisi) net ir be aistringojo geismo. Nieko smerktino, tereikia dėmesingai žiūrėti į savo jausmus.

Susitaikyti lovoje

Dažnai seksas motyvuojamas baime „užstrigti“ konflikte. Žmogus siekia iš naujo atrasti artumą, be žodžių, įrodyti sau, kad neįvyko nieko nepataisoma, paskatinti intymius santykius. Dėl agresyvumo, išsiliejusio ginčo metu, partneriai vis dar įsitempę ir tai gali virsti seksualine energija. Jausmas, jog tuoj gali netekti kito, veikia kaip galingas stimuliatorius.

Tokie susitaikymai „kartas nuo karto“ tiesiog nesukelia problemų. Bet jei jie sistemiškai pakeičia žodžius, yra rizika, kad partneriams teks gyventi latentinio agresyvumo būsenoje, kuri tik nuodys jų santykius. Galų gale jis gali tapti atviru konfliktu, kuris gali atrodyti neišsprendžiamas. Idealiu atveju prieš taikantis lovoje reikia nepagailėti laiko ir išsakyti savo pastabas, nesistengiant sunaikinti kito, neįžeidžiant.

Tokiu būdu kiekvienas gali išgydyti žaizdas, sukeltas savimeilės ar egoizmo. Tokia „teisinga“ agresija paveiks ir lytinius santykius, kuriuose daugiau nebebus nuodų.

Išlaikyti jį/ją

Šis būdas liudija apie baimę, dažniausiai būdingą moterims ir dar dažniau pastebimą knygose iš serijos – „tūkstantis ir vienas būdas išlaikyti vyrą“. Deja, jei būtų pakankama tik išbandyti visas Kamasutros pozas, kad sunaikintum visas mintis apie neištikimybę, šio darbo egzempliorius būtų kiekvienoje šeimoje. Bet, kaip visi puikiai žinome, pats stipriausias stimuliatorius, narkotikas – geismas. Laisvas, kaprizingas, nesugaunamas – toks trapus ir todėl toks vertingas.

Taigi, lytinių santykių kokybė nevertinama kiekybe. Mylėjimasis du kartus per dieną negarantuoja nei lytinio pasitenkinimo, nei partnerio ištikimybės. Šiame elgesyje pasąmonė sugaus signalus apie nepasitikėjimą ir baimę, o jie tikrai pavojingi meilei. Nereikėtų pamiršti: atsiduodamas, kad išlaikytų, žmogus netenka paties savęs ir pradeda per daug vertinti kitą.

Atsikratyti kaltės jausmo po neištikimybės

Šio žanro klasikoje, būdingoje tiek vyrams, tiek moterims, matomas siekis sumažinti buvusių įvykių reikšmę, grįžtant prie „normalaus“ gyvenimo. Taip pat, norima įrodyti sau, kad tai buvo „ne taip jau ir svarbu“, jei jau jaučiame aistrą savo nuolatiniam partneriui. Bet šis jausmas dažnai kyla dėl to, kad draudimas buvo sulaužytas, bei paaštrina santykius.

Jei sąjunga paremta ištikimybe, kaltės jausmas gali nusmelkti susijaudinimą dėl neištikimybės. Kaltės jausmas dingsta, jei artumas su partneriu suteikia malonumą. O jei seksas taps tik narcizišku noru atsidurti viršūnėje, tai anksčiau ar vėliau geismo klausimas gan aštrokai paveiks santykius.

Tiesiog atsipalaiduoti

Tvirtai tikima – lytiniai kontaktai turi būti diktuojami geranoriškų paskatų. Šios pozicijos šalininkai pamiršta, jog mes visi – žinduoliai, kad mūsų poelgius valdo impulsai ir hormonai. Mylėjimasis – vienas iš būdų atsikratyti įtampos bei pajusti sielos, kūno ramybę. Jausdami pasitenkinimą, mes atpalaiduojame endorfinus – laimės hormonus, sukeliančius euforiją.

Kalbant apie orgazmą, jį dauguma atvejų lydi lengvumo jausmas. Problema kyla, kai moteris pajunta, jog vyras nori išnaudoti jos kūną sau. Jautrus artumas, masažas, glamonės leidžia pasijusti maloniai, tuo pat nenaudojant partnerio kaip objekto. Eiti toliau ar ne, sprendžia kiekvienas pats.

Suteikti malonumą kitam

Jei visi lauktų vienalaikių geismų, lytinius kontaktus per metus būtų galima suskaičiuoti vienos rankos prištais. Malonumo suteikimas kitam, kai tuo „nei šilta, nei šalta“, nėra smerktinas, jei tik dviejų žmonių sąjunga neparemta jėga. Jei vis dėlto toks „malonumo suteikimas“ tampa įprasta reakcija, jis tampa tarsi kažkokia auka, vienu metu ir skausminga, ir patogi, kadangi nereikia spręsti klausimo apie nesamą (ar dingusį) geismą.

Be to, reikia atsargiai žiūrėti į šią „auką“, kurios praktišktai neįmanoma atskirti nuo atsidavimo: paremto pasyvia agresija, ji verčia partnerį būti prašytoju, kuriam sutinkama duoti kažkokius trupinius. Suteikti malonumą gerai visada, kai „duodantysis“ iš to gauna emocinį ir jausminį pasitenkinimą. Be to, šis geismas maitinamas ir geismo, kurį tau jaučia kitas. Taigi pasitenkinimas kartais atsiranda tada, kai jo nelauki.

Pagal užsienio internetinę spaudą parengė maru
Redagavo Goda. Ačiū

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą